Анастасія Шустова – чемпіонка молодіжного Євро-2018 з боротьби

У Стамбулі, на чемпіонаті Європи-2018 з боротьби серед молоді U-23 тривають змагання з жіночої боротьби. За підсумками першого фінального дня континентального форуму українки здобули чотири нагороди – два «золота» і дві «бронзи». Приємно, що на найвищу сходинку п’єдесталу пошани зійшла студентка третього курсу факультету спорту Львівського державного університету фізичної культури Анастасія Шустова.

Вихованка викладачів кафедри атлетичних видів спорту, заслужених тренерів України Андрія Пістуна та Юлії Стельмах виграла «золото» континентального молодіжного форуму, змагаючись у Стамбулі у найважчій ваговій категорії – до 76 кг, де в стартовому протоколі загалом значилися імена десятьох борчинь. Згідно із жеребом, Анастасія розпочала турнір з чвертьфінальної стадії, де з рахунком 8:2 здобула звитягу над Франсі Ріадент з Німеччини, між іншим, дворазовою чемпіонкою Старого Світу серед молоді. У півфіналі суперницею Шустової була румунка Каталіна Аксент, яку львів’янка поклала на лопатки в той момент, коли на табло горіли цифри 5:0 на її користь. А у вирішальній сутичці на українку чекало принципове протистояння з росіянкою Крістіною Шумовою. Поєдинок вийшов дуже напруженим, але Анастасія зуміла проявити усі свої найкращі якості і здобула перемогу з рахунком 5:2!

Зазначимо, що для Анастасії Шустової перемога в Стамбулі – не перший успіх на міжнародній арені. У 2013 році вона виграла чемпіонат світу серед кадетів, а торік стала переможницею престижного дорослого турніру на призи Олександра Медведя у столиці Білорусі Мінську. Тож вітаємо Настю, її тренерів та кафедру атлетичних видів спорту (завідувач – доцент Федір Загура) з успіхом на Євро-2018 та бажаємо нових звитяг на борцівських килимах світу.

Золоту нагороду для України завоювала у найлегшій ваговій категорії до 50 кг й львів’янка Оксана Лівач, яка перемогла у фіналі туркеню Евін Демірхан. Для Оксани це «золото» – продовження кадетсько-юніорських успіхів. У Стамбул вона приїхала в статусі дворазової чемпіонки Європи серед юніорів, а також чемпіонки світу і Європи серед кадетів.

Дві бронзові медалі здобули вихованки херсонської боротьби. В категорії до 59 кг третьою стала Олена Кремзер (вага до 59 кг). На шляху до цієї медалі вона теж перемогла росіянку Крістіну Єлоєву. У бронзовому фіналі Олена впевнено, 10:2, поборола литовку Корнелію Зайчевайте. Можливо, для Кремзер цей результат не найкращий у кар’єрі. Адже Олена вже була чемпіонкою Європи серед кадетів, юніорів і молоді, а також вигравала світову першість серед кадетів. Найсильнішою в цій вазі у Стамбулі стала болгарка Біляна Дудова.

У категорії до 68 кг бронзовою призеркою стала Алла Белінська, котра програла лише майбутній чемпіонці, туркені Бусе Тосун. У сутичці за «бронзу» Алла здолала білоруску Євгенію Андрейчикову. Зауважимо, що торік Белінська виграла чемпіонат світу серед військовослужбовців, а цьогоріч стала першою на Київському міжнародному турнірі серед дорослих.

Додамо, що завершаться змагання з жіночої боротьби на молодіжному чемпіонаті Європи-2018 у Стамбулі сьогодні, 8-го червня. Медалі розіграють представниці ще п’яти вагових категорій. Зазначимо, що за підсумками попередніх сутичок за «золото» боротимуться й дві українки – Аліна Акобія з Київщини (вага до 57 кг) та Ілона Прокопевнюк з Херсона (вага до 62 кг), яким у фіналі протистоятимуть росіянки Олександра Андрєєва і Тетяна Смоляк відповідно.