Андрій Проценко допоміг українським легкоатлетам вийти у фінал Євроігор-2019

У Мінську, де тривають спортивні баталії ІІ Європейських ігор-2019, збірна України з легкої атлетики виграла свій півфінал і з першого місця пробилася до вирішальної стадії змагань. Долучився до виходу «синьо-жовтих» представників Королеви спорту у фінал континентального мультиспортивного форуму у столиці Білорусі й випускник кафедри легкої атлетики (завідувач – доцент Ярослав Свищ) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Андрій Проценко. А тепер про деталі перемоги українців у півфіналі.

Почавши змагання за сонячної погоди, завершували їх учасники першого півфіналу за дуже сильної зливи. Дощ почався якраз перед забігом на 110 метрів з бар’єрами (він майже не припинявся і в другому півфіналі). На той момент Україна лідирувала. Запорукою цього стали перемога змішаної естафетної команди 4х400 метрів у складі Данила Даниленка, Тетяни Мельник, Аліни Логвиненко й Олега Миронця (3.16,65 хв), другі місця Марини Бех-Романчук зі стрибків у довжину, Сергія Смелика з бігу на 100 метрів, де він, до речі, потворив найкращий результат нинішнього сезону – 10,35 с, й Ганни Гацько-Федусової з метання списа та шосте місце з повторенням найкращого результату сезону з бігу на 100 метрів Христини Стуй (11,69 с).

У півфіналі Артема Шаматрина на дистанції 110 метрів з бар’єрами замінив Богдан Чорномаз. Українець фінішував п’ятим (14,21 с, найкращий результат сезону).
Надалі дощ лише посилювався, та він не завадив скинути зі свого SBще дві сотих секунди Анні Плотіциній і виграти 100-метрівку з бар’єрами (13,11 с).

Андрій Проценко вперше вийшов у сектор для стрибків у висоту на ІІ Європейських іграх-2019 у Мінську. Нагадаємо, що у кваліфікації у цій дисципліні змагався Богдан Бондаренко. Оскільки у півфіналі боротьба йшла лише за команду й особисті медалі не розігрували, а ще й з огляду на погоду Андрій вирішив не ризикувати. У дуелях підгрупи він замовив і подолав 216 см та 211 см. На фінальну дуель за перше місце (а на той момент сектор уже більше нагадував басейн) Проценко замовив 214 см. Його суперник, Алперен Ацет з Туреччини, – 226 см. Обом атлетам за таких умов не вдалося подолати планку і вони розділили між собою очки за перше місце порівну по 11.

На старт гонки переслідування – естафети 800+600+400+200 метрів – українці виходили лідерами і маючи гандикап, проте розслаблятися і не думали. Євген Гуцол зі старту не підпускав суперників і першим передав естафетну паличку Наталії Прищепі, яка на цій стадії змагань замінила Ольгу Ляхову. Наталя у притаманній їй манері переможниці подолала 600 метрів. Досить упевнено з цим завданням упорався й Олексій Поздняков, відправивши на заключні 200 метрів Яну Качур з неабияким запасом. Яна, як і у кваліфікації, довела справу до логічного завершення, забронювавши своїм фінішем перемогу Україні у півфіналі і вихід у фінал.Додамо, що фінал командних змагань легкоатлетів у рамках ІІ Європейських ігор-2019 відбудеться у п’ятницю, 28 червня. За медалі, крім збірної України, також боротимуться команди Франції, Німеччини, Білорусі, Італії та Чехії.

Детально з результатами командних змагань легкоатлетів (кваліфікаційний раунд, чвертьфінали і півфінали) у рамках ІІ Європейських ігор-2019 можна за ПОСИЛАННЯМ.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ