Андрій Проценко – найкращий легкоатлет січня в Україні

Стрибунів у висоту Ярославу Магучіх з Дніпра і випускника кафедри легкої атлетики (завідувач – доцент Ярослав Свищ) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Андрія Проценка визнано найкращими легкоатлеткою і легкоатлетом січня в Україні.

Традиційні міжнародні змагання зі стрибків у висоту Udin Jump Development – 2021, які 27-го січня, приймало італійське місто Удіне, для 32-річного Андрія Проценка стали першими нинішнього зимового сезону і єдиними у перший місяць 2021 року. Випускник нашого Університету спокійно долав висоту за висотою. 220 см і 224 см підкорилися Андрію з другої спроби.

На якийсь час за спробами він навіть поступався лідерством кубинцю Луїсу Зяйясу, але ситуація швидко змінилася на користь українця. Остаточно ж усе на свої місця розставили 228 см. Андрій Проценко став єдиним, хто їх подолав, і виграв турнір. Вже у статусі переможця він виконав три спроби на 232 см, але подолати планку на цій висоті йому поки що не вдалося.

«Від запасу Зайяса нічого не лишилося, натомість Проценко подолав їх у дуже хорошому стилі, – прокоментував тоді головний тренер збірної України В’ячеслав Тиртишник. – Було приємно, що вже на першому старті року Андрій поставив досить серйозну висоту – 2.32 метри – і в одній зі спроб був особливо близьким до успіху. Він показав високий рівень готовності й це додає оптимізму в олімпійський рік».

Нагадаємо, Андрій Проценко в минулому році став переможцем етапу престижної «Діамантової ліги» в столиці Італії Римі, підкоривши планку на висоті 230 см.

Ярослава Магучіх у січні відкрила сезон перемогою на «Різдвяних стартах» у Києві з повторенням свого ж рекорду України зі стрибків у висоту в приміщенні – 202 см.

«Відкривати сезон в Україні вже стає маленькою традицією, – говорила тоді Ярослава. – Минулого року починала у Львові, зараз – у Києві. У мене були непогані спроби також на 204 см, і якби я їх подолала, то це вже був би новий рекорд».

А 27-го січня Магучіх, як і Проценко, змагалася в Удіне, куди вона приїхала лідеркою світового сезону і надзвичайно впевнено підтвердила свій статус. Ярослава перемогла на турнірі Udin Jump Development – 2021 в Італії, стрибнувши на 200 см.

Додамо, що участь у голосуванні ФЛАУ брали вболівальники, експерти (Рада ФЛАУ) і медіа. Голоси кожної категорії враховувалися як третина від усіх голосів.

Нагадаємо, головний старт зимового поточного сезону для українських легкоатлетів – чемпіонат Європи-2021 у приміщенні – відбудеться з 5-го по 7-е березня у польському місті Торунь. А сьогодні, 10-го лютого, у Сумах стартував чемпіонат України у приміщенні, який завершиться у п’ятницю, 12-го лютого.

За матеріалами сайту ФЛАУ