Андрій Проценко виграв турнір зі стрибків у висоту в Удіне

Традиційні міжнародні змагання зі стрибків у висоту Udin Jump Development – 2021, які напередодні, 27-го січня, приймало італійське місто Удіне, відбувалися під український акомпанемент. Спочатку жіночі змагання виграла Ярослава Магучіх з Дніпра, підкоривши позначку в 200 см, а потім перемогу відсвяткував і випускник кафедри легкої атлетики (завідувач – доцент Ярослав Свищ) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Андрій Проценко.

Для 32-річного Андрія Проценка змагання в Італії стали першими нинішнього зимового сезону. Українець спокійно долав висоту за висотою. 220 см і 224 см підкорилися Андрію з другої спроби. На якийсь час за спробами він навіть поступався лідерством кубинцю Луїсу Зяйясу, але ситуація швидко змінилася на користь українця. Остаточно ж усе на свої місця розставили 228 см. Проценко став єдиним, хто їх подолав, і виграв турнір.

Вже у статусі переможця Андрій Проценко виконав три спроби на 232 см, але подолати планку на цій висоті йому поки що не вдалося.

Нагадаємо, Проценко в минулому році став переможцем етапу престижної «Діамантової ліги» в столиці Італії Римі, підкоривши висоту в 230 см.

Для Ярослави Магучіх турнір в Удіне Udin Jump Development – 2021 став другим нинішнього зимового сезону і першим за кордоном. На початку січня у Києві вона виграла «Різдвяні старти», повторивши рекорд України зі стрибків у висоту у приміщенні – 202 см.

В Удіне Магучіх забезпечила собі перемогу на висоті 196 см, яку з трьох спроб не подолала італійка Алессія Трост. Натомість українка впоралася з нею з першою разу, як і з наступною – 200 см. Після цього Ярослава виконала три спроби на висоті 203 см. І хоч друга з них була особливо близькою до успіху, планка все ж не встояла.

Додамо, що 2-го лютого Ярослава Магучіх змагатиметься на міжнародному турнірі зі стрибків у висоту в Банській Бистриці (Словаччина).

Нагадаємо, головний старт зимового поточного сезону для українських легкоатлетів – чемпіонат Європи-2021 у приміщенні – відбудеться з 5-го по 7-е березня у польському місті Торунь.