Андрій Сова – учасник наукової конференції «Проблеми дослідження українського визвольного руху ХХ ст.» (Фото)

У п’ятницю 11 жовтня 2019 р. у сесійній залі Львівської обласної ради (вул. Винниченка, 16) з нагоди 90-річчя створення Організації українських націоналістів відбулася наукова конференція «Проблеми дослідження українського визвольного руху ХХ ст.». Участь у цьому заході як член оргкомітету, відповідальний секретар, доповідач на пленарному засіданні, співголова секції 3 «Постать в українському визвольному русі» (мала сесійна зала) взяв кандидат історичних наук, доцент кафедри олімпійської освіти Андрій Сова.

Конференція організована та проведена завдяки Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, Львівській обласній державній адміністрації, Львівській обласній раді, Львівському національному університету ім. І. Франка, Українському католицькому університету, Національній академії сухопутних військ ім. гетьмана П. Сагайдачного, Центру незалежних історичних студій.

Всього було заявлено 55 доповідей науковців з Києва, Львова, Івано-Франківська, Дрогобича, Тернополя, Луцька, Острога, Кам’янця-Подільського, Житомира, Одеси.

На пленарному засіданні Андрій Сова доповів на тему: «Іван Боберський і розвиток стрілецького руху в Галичині напередодні Першої світової війни», а також презентував наукове видання «Роман Шухевич у громадсько-політичному житті Західної України 1920–1939 рр.: спогади, документи, світлини».

Загалом на конференції обговорили актуальні питання за такими напрямами: теоретико-методологічні аспекти і принципи дослідження українського визвольного руху; збройна боротьба ОУН і УПА: регіональний та національний вимір; проблема подолання історичних міфів в науці та історичній пам’яті народу; роль постаті в добу визвольних змагань; боротьба народів Центрально-Східної Європи проти тоталітарних режимів; історичний чинник як фактор ескалації війни на Сході України.

У конференції як слухачі взяли участь також студенти груп 4 С та 5 ФР першого курсу факультету фізичної культури і спорту нашого вишу.

Андрій Козира
Фотографії з архіву Андрія Сови