Андрій Тлумак: «Клуби Першої ліги зіштовхують лобами»

Випускник кафедри футболу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а нині головний тренер «Волині» Андрій Тлумак розповів про позицію луцького клубу стосовно догравання чемпіонату України з футболу сезону-2019/2020 серед команд Першої ліги.

«Зараз дуже багато питань по Першій лізі. Ситуація ще раз доводить, що таке преса і телебачення – це друга влада, і як ви інформацію розгорнете і піднесете, так вона і сприймається людьми. Зокрема, останнім часом наш клуб багато звинувачують і критикують за те, що ми дотримуємося статусу мовчання – ми не сперечаємося з клубами, такими ж, як ми. Ми просто не бачимо в цьому сенсу.

У нас є орган, який повинен приймати рішення – Виконком Професійної футбольної ліги. А на сьогоднішній день організація взяла і скинула всю відповідальність і всі питання на клуби, а клуби між собою сваряться, хоча так бути не повинно – адже ми в одному котлі, одну справу робимо і одного й того ж хочемо.

Нас зіштовхують лобами, саме тому виникають сварки і ось такі моменти. Ми дотримуємося такої позиції – ми не хочемо ні з ким лаятися, доводити свою правоту і слухати чужу. Ми свою позицію висловили в паперовому вигляді, прислали і все це там. Ми висловили свою позицію 21-го травня, коли був з’їзд клубів, і тому на сьогоднішній день ми не хочемо робити якихось гучних заяв – ми за те чи за інше. Ми за те, що прийме виконком Української асоціації футболу і керуюча влада.

Ми повинні розуміти, що не ми приймаємо рішення. Як би ми там не збиралися, не сварилися і не висловлювали своїх думок, все одно рішення буде приймати Виконком. Є вищий орган, якому ми довіряємо, який ми вибрали і який повинен нами керувати. Якщо кожен клуб почне керувати організацією – вийде бардак. А ми за те, щоб бардака не було, тому все віддаємо в руки Виконкому. Приймуть одне рішення – ми його приймемо, візьмуть інше – також приймемо, і ні з ким не хочемо й не будемо сваритися.

Наші гравці тести пройшли, вони негативні, наш клуб повністю здоровий, хто б що не говорив, докази можемо надати в паперовому вигляді. Ми тренуємося і готові грати», – сказав Андрій Тлумак.

Нагадаємо, у неділю, 7-го червня, у Львові відбулося засідання Виконавчого комітету Української асоціації футболу, на якому зокрема обговорювали питання продовження чемпіонату України в Першій лізі. Було вирішено провести позачергову Конференцію ПФЛ. Захід заплановано на четвер, 11-го червня. Конференція відбудеться на столичному НСК «Олімпійський» за участю керівництва УАФ.

Також нагадаємо, що 21-го травня Рада ліг ПФЛ проголосувала проти відновлення чемпіонату України в Першій лізі через епідемію коронавірусу. Однак через резонанс у футбольній громадськості ПФЛ повторно провела Раду ліг 5-го червня. На ній вже більшість присутніх клубів проголосувала за відновлення сезону 23-го червня з деякими поправками в регламент. Однак це рішення повинен був підтвердити Виконком УАФ. Однак він цього не зробив, а рекомендував ПФЛ невідкладно скликати позачергову конференцію...

За матеріалами ФК «Волинь»