Андрій Вовканич – учасник наукового конгресу в турецькому Денізлі (Фото)

У турецькому місті Денізлі, на базі Університету Памуккале упродовж трьох днів, з 7-го по 9-е грудня, відбулася IV Міжнародна конференція з освіти і спорту. За дорученням ректора Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського професора Євгена Приступи та на запрошення організаторів у її роботі взяв участь проректор з наукової роботи та зовнішніх зв'язків нашого Університету професор Андрій Вовканич.

Учасниками конгресу було понад 100 науковців, які репрезентували заклади вищої освіти з Азербайджану, Болгарії, Ірану, Італії, Литви, Туреччини, України. До його програми входило пленарне та секційні засідання, на яких були представлені доповіді, що стосувались питань фізичного виховання різних груп населення, теорії і практики підготовки спортсменів різних спеціалізацій, рекреаційно-оздоровчої діяльності, розвитку національних видів спорту.

Доповідь, представлена від нашого Університету була присвячена підсумкам використання едукаційних м'ячів під час проведення занять з фізичної культури у дитячих садках. Вона викликала значну зацікавленість слухачів, декілька учасників звернулись з пропозицією застосувати подібний підхід для роботи з дітьми у Туреччині.

Голові організаційного комітету конгресу професору Танеру Боскушу були вручені від імені ректора ЛДУФК професора Євгена Приступи сувеніри з атрибутикою нашого міста.

Окрім того під час конференції були обговорені питання можливої подальшої співпраці нашого вишу з Університетами Фірат і Памуккале та організаційні моменти, що стосувались проведення у Львові, на базі ЛДУФК з 28-го по 31-е травня 2020 року ІІІ Євразійського конгресу наук у спорті.

Організатори конференції подбали про цікаву культурну програму. Учасники змогли, зокрема, відвідати гарячі джерела Памуккале та руїни міста Гераполіс, які віднесені до світової спадщини ЮНЕСКО, печери у Какліці та рекреаційний комплекс у горах поблизу Денізлі.