Анна Петрик долучилася до розгрому українками гречанок у грі відбору Євро-2022

У своєму сьомому, передостанньому матчі кваліфікації футбольного чемпіонату Європи-2022 жіноча збірна України в столиці Греції Афінах з рахунком 4:0 розгромила тамтешню національну команду. Свій внесок у звитягу «синьо-жовтих» зробила й студентка кафедри футболу (завідувач – доцент Ігор Лапичак) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Анна Петрик (на фото №3), яка вийшла на поле у стартовому складі.

Греція – Україна – 0:4 (0:2)

27 жовтня. Афіни. Стадіон «Апостолос Ніколаїдіс»

Арбітр – С. Схукрула (Нідерланди).

ГРЕЦІЯ: Папаконстантіну, Мітку, Зерва (Піціу, 64), Страдзалі, Какабукі (Морайту, 63), Сідіра (Нефру, 75), Марку (Пуліу, 33), Спірідоніду, Гацу, Хамаліду (Саррі, 75), Патерна.

УКРАЇНА: Саніна, Петрик (Подольська, 74), Філенко (А. Вороніна, 80), Калініна (Малахова, 46), Козлова (Христюк, 80), Куніна, Панцулая, Шматко, Андрущак (к) (Г. Вороніна, 60), Хімич, Кравець.

Голи: Панцулая, 5, Кравець, 29, 55, Куніна, 83.

Попередження: Гацу, 28, Мітку, 85, Страдзалі, 90+3.

У попередньому матчі відбору «синьо-жовті», завдяки автоголу суперниць, здобули надважливу перемогу над Ірландією з рахунком 1:0. Однак для збереження шансів на вихід на чемпіонат Європи потрібно було здобувати три очки й у Афінах. Ситуація ускладнювалася пошкодженнями в Панцулаї та Андрущак, які, утім, в звітному матчі вийшли у стартовому складі, а також виявленим COVID-19 в Апанащенко та Бойченко. Хоч у підсумку до Греції відправилися лише 18 наших дівчат, це не завадило їм показати гідну гру.

Українки швидко повели в рахунку – уже на 5-й хвилині після флангової подачі Філенко відзначилася ударом головою Панцулая. Гості продовжили володіти ініціативою й тиснути, небезпечний момент на добиванні втратила Козлова. На 29-й хвилині «синьо-жовті» подвоїли свою перевагу: Шматко пробила зі штрафного, голкіпер гречанок парирувала м’яч у поперечину, а першою на добиванні виявилася Кравець.

Малюнок на полі у другому таймі майже не змінився. Гречанки ніяк не могли створити гостроту біля воріт Саніної, тоді як українки відзначилися ще двічі. Спершу на 55-й хвилині Кравець оформила «дубль» після подачі Куніної з кутового, а під кінець зустрічі уже сама Куніна замкнула фланговій крос від Шматко.

У підсумку збірна України здобула переконливу перемогу в Афінах. Тепер від другого місця у групі нашу команду відділяє лише один пункт. Для продовження боротьби за вихід на Євро-2022 нашим дівчатам в останньому поєдинку треба вдома обіграти чорногорок та сподіватися, що ірландки на своєму полі не переможуть німкень, які наразі виграли усі шість поєдинків з сумарним рахунком 37:0.

ФУТБОЛ. ЖІНКИ. КВАЛІФІКАЦІЯ ЄВРО-2022. ГРУПА -I-

КАЛЕНДАР МАТЧІВ, ЩО ЗАЛИШИЛИСЯ