Анна Петрик допомогла збірній України втримати перемогу в грі відбору Євро-2022 з Ірландією

У черговому матчі кваліфікації футбольного чемпіонату Європи-2022 жіноча збірна України на столичному стадіоні «Оболонь-Арена» перемогла команду Ірландії з рахунком 1:0. До звитяги «синьо-жовтих» долучилася й студентка кафедри футболу (завідувач – доцент Ігор Лапичак) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Анна Петрик.

Україна – Ірландія – 1:0 (1:0)

23 жовтня. Київ. Стадіон «Оболонь-Арена»

Арбітр – І. Мартінчич (Хорватія).

УКРАЇНА: Саніна, Панцулая (А. Вороніна, 46, Петрик, 70), Шматко, Кравець, Філенко, Калініна (Куніна, 46), Бойченко (Малахова, 90+1), Козлова (Г. Вороніна, 90+4), Андрущак, Апанащенко, Хімич.

ІРЛАНДІЯ: Броснан, Скотт (Моллой, 86), Конноллі, Квінн, Колдуелл, О’Салліван, Маккейб, Джарретт (Барретт, 86), О’Горман, Пейн, Літлджон.

Гол: О’Горман, 25, (автогол).

Нереалізований пенальті: Маккейб (33, поперечина).

Попередження: Шматко, 15, А. Вороніна, 67 – Колдуелл, 41, Маккейб, 66.

Задля збереження шансів на потрапляння до чемпіонату Європи «синьо-жовтим» не залишалося нічого іншого, як перемагати у трьох останніх матчах відбірного турніру. Особливо важливою була домашня зустріч із головним конкурентом за друге місце у групі – збірною Ірландії.

На жаль, напередодні матчу шість викликаних Наталією Зінченко футболісток здали позитивні тести на COVID-19, тож не змогли допомогти команді. У підсумку з урахуванням довикликаних гравців до заявки на матч потрапили 20 українок.

Після стартової «розкачки» обидві команди почали створювати моменти. Краще виходило в ірландок – Маккейб зі стандарту потрапила в каркас воріт, а Саніна парирувала удар Пейн. Утім, контрвипади українок виявилися ефективнішими. Саме після одного з них рахунок було відкрито: О’Горман, перериваючи передачу з лівого краю, помилилася, тож м’яч пройшов повз голкіпера прямісінько у ворота – 1:0.

Далі українки відзначилися ударами у площину від Козлової та Хімич, а на 33-й хвилині гості здобули право пробити пенальті – у карному майданчику сфолила Шматко. Проте капітан збірної Ірландії Маккейб потужним пострілом із 11-ти метрів влучила у поперечину.

До завершення першого тайму ірландки створили ще один гольовий момент, коли Джарретт вивели сам на сам, проте Шматко підстрахувала Саніну й вибила м’яч з лінії воріт. Українки не забували відповідати, зокрема, небезпечно пробивали Андрущак та Апанащенко.

У другому таймі ірландки більше володіли ігровою перевагою, намагаючись відігратися. На 54-й хвилині небезпечно замикала простріл Джарретт, проте Саніна виручила. Пізніше О’Салліван пробила трохи вище воріт після удару з лівого кута штрафного майданчика. На 90-й хвилині Козлова могла подвоїти перевагу України, проте після флангової подачі пробила занадто слабко...

У підсумку «синьо-жовті» втримали перевагу, а здобуті три очки допомогли нашій команді піднятися на третю сходинку в групі. Проте задля збереження шансів на вихід до фінального турніру обов’язково треба перемагати в останніх двох матчах. Перший із них пройде 27-го жовтня на виїзді з Грецією.

Після завершення зустрічі головний тренер збірної України Наталія Зінченко поділилася своїми враженнями від гри: «Ми розуміли, що буде складно. Гра була вирішальною – або ми продовжуємо боротьбу за друге місце, або втрачаємо шанси.

Перед грою у нас вибули двоє лівих захисників. Натія Панцулая вийшла на цій позиції, упоралася із завданням, але отримала травму. Ми думали, кого випустити замість неї – вийшла Анастасія Вороніна. Вона тренується зі збірною лише два дні, й десь не впоралася тактично, позиційно. Нічого страшного, я її чудово розумію. Вчасно провели заміну, адже через наш лівий фланг пішли атаки. Якраз на ці 20 хвилин вистачило Анни Петрик. Вона лише нещодавно відновилася після травми, але на відведений час її вистачило. Анна – досвідчений боєць, довела гру до завершення.

Хочу подякувати дівчатам за характер, самовіддачу. Ірландки здійснювали великий тиск, були високі закидання, високі швидкості, ми трохи програвали фізично – як у повітрі, так і знизу. Але ми вистояли й забили, нехай і такий м’яч із помилками захисника й голкіпера. Але результат – на табло. Зараз найголовніше – відновитися й рухатися далі».

ФУТБОЛ. ЖІНКИ. КВАЛІФІКАЦІЯ ЄВРО-2022. ГРУПА -I-

КАЛЕНДАР МАТЧІВ, ЩО ЗАЛИШИЛИСЯ