Баскетболісти ЛДУФК вибороли «золото» і «бронзу» Friendship games – 2019

Баскетболісти та баскетболістки Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, у складі БК «Львів» і СБК «Львів» відповідно, взяли участь у міжнародному турнірі Friendship games, який проходив в ізраїльському місті Ейлат. Традиційний, уже п’ятий за ліком баскетбольний турнір Friendship games – 2019 закінчився для українських команд зі Львова місцями в призовій трійці.

Зауважимо, що формат цих змагань дещо незвичний, адже на паркеті зустрічаються команди з країн, що мають напружені політичні стосунки чи релігійні розбіжності. Одне з головних завдань, що ставлять перед собою організатори – сприйняття будь-кого, перш за все, як людину, і лише потім як громадянина певної країни. Додамо, що матчі Friendship games – 2019 проводилися у форматі чотири періоди по сім хвилин чистого ігрового часу.

Чоловічій команді БК «Львів», у складі якої виступали двоє представників ЛДУФК – викладач кафедри економіки та менеджменту Юрій Петришин і випускник та випускник кафедри спортивних і рекреаційних ігор Олексій Ухань, вдалося посісти перше місце в групі, обігравши представників Англії, Йорданії, Польщі та Палестини з підсумковою різницею ігрових очок «+142». Другими дещо несподівано стали палестинці. В іншій групі грали команди з Литви, Росії, Ірландії та два представники Ізраїлю – Izrael Arabs і ASA Tel-Aviv. Путівки у півфінал вибороли прибалти та команда зі столиці Ізраїлю.

У півфіналі українці з рахунком 41:48 поступилися команді Литви. В іншому матчі на цій стадії зустрічалися ізраїльтяни та палестинці. Принципове протистояння територіальних сусідів завершилося з рахунком 47:30 на користь господарів турніру.

В заключний день шестиденного турніру галичани грали за третє місце проти команди із Палестини. Фінальна сирена «бронзового» матчу засвідчила перемогу львів’ян із рахунком 46:20. А найкращими на Friendship games – 2019 стали литовці, які у напруженій і рівній боротьбі обіграли господарів турніру з рахунком 73:70.

Серед жінок на турнірі в Ізраїлі перемогу святкували львівські баскетболістки. Для команди СБК «Львів», в складі якої грала група студенток та випускниць нашого Університету звітні ігри стали вже другими. У фінальному матчі підопічні старшого викладача кафедри спортивних і рекреаційних ігор Ірини Клєніної з переконливим рахунком 77:54 вдруге обіграли португалок та здобули золоті нагороди.