Баскетболістки «Львова» обіграли у гостях БК «Франківськ-ПНУ»

Дебютант жіночої Суперліги України СБК «Львів», низка гравців якого навчається у Львівському державному університеті фізичної культури, 2 лютого у гостях здобув вкрай важливу перемогу над тамтешнім клубом «Франківськ-ПНУ» – 60:55 (19:17, 14:12, 13:13, 9:18).

Підопічні старшого викладача кафедри спортивних ігор та рекреації ЛДУФК Ірини Кленіної доволі впевнено розпочали гру і впродовж більшої частини першої чверті вели в рахунку. Проте господарки майданчика за лічені секунди до завершення першого періоду спочатку відновили паритет, а згодом і вийшли вперед – 19:17. У другій чверті уже львів’янки майже постійно були в ролі команди, яка наздоганяє. Лише одного разу після влучного триочкового Ольги Краснікової «Львів» на мить повернув собі лідерство (26:24), бо невдовзі лідер «Франківська» американська легіонерка Уро-Ніле відповіла таким же влучним триочковим кидком – 27:26. На велику перерву команди пішли за незначної переваги господарок – 33:29.

Початок третього відрізку гри у гостей зі Львова зовсім не заладився, а баскетболістки з Івано-Франківська довели свою перевагу до 10 очок – 39:29. Ірина Кленіна миттєво відреагувала тайм-аутом. Хвилинна пауза дещо призупинила атакуючий порив господарок, але невдовзі вони знову повернули собі перевагу у 10 пунктів – 43:33. Та львів’янки не знітилися, а поступово, крок за кроком, почали скорочувати відставання й до кінця чверті наблизилися до суперниць на відстань у чотири очки – 46:42.

Заключна чверть розпочалася із вдалого штрафного львів’янки Марії Ковтун (46:43), а продовжилася – результативним проходом Ольги Краснікової – 46:45. Один з лідерів «Франківська», досвідчена Олена Огороднікова відповіла успішним проходом під щит суперниць – 48:45. Невдовзі Краснікова влучає здалеку і на табло знову рівновага – 48:48. У такому ж режимі гра і продовжувалася, коли команди почергово обмінювалися результативними випадами. На щастя, у львівських баскетболісток у ці вирішальні хвилини нарешті пішли триочкові й саме після влучань з-за дуги Романи Петрик, Христини Філевич і Анжели Зволяк уже вони забезпечили собі перевагу у вісім очок – 59:51. Господарки, як не старалися, врятувати гру уже не змогли. Важка, але вкрай важлива перемога «Львова» (60:55), яка стала шостою для них у регулярному чемпіонаті.

Найближчі матчі «Львова» будуть домашніми: 9 лютого львів’янки прийматимуть «Київ-Баскет», 10 лютого – «Динамо-НПУ».

Роман Цюняк