Богдан Гоза – переможець Кубка України-2020 з важкої атлетики (Фото)

У Чернігові упродовж п’яти днів, з 2-го по 6-е березня, тривали спортивні баталії у рамках Кубка України 2020 року з важкої атлетики та Всеукраїнський турнір на призи олімпійської чемпіонки Наталії Скакун. У складі чоловічої збірної команди Львівщини успішно змагалися й студенти кафедри атлетичних видів спорту Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Найкращим серед представників ЛДУФК був виступ 18-річного студента першого курсу, чемпіона Європи, рекордсмена світу серед юнаків Богдана Гози. Змагаючись, у ваговій категорії до 102 кг, в ривку наш богатир відчув серйозний супротив значно дорослішого суперника Андрія Божука з Хмельниччини. Вирвавши 173 кг, Гоза поступився опоненту 2 кг. Однак в боротьбі у поштовху Богданові підкорилася вага 198 кг, що на 3 кг більше, ніж у суперника. Тож в підсумку наш атлет здобув перемогу у поштовху та вирвав звитягу у сумі двоборства (371 кг) з перевагою в 1 кг (!), завоювавши тим самим Кубок України.

Додамо, що наступного дня на Богдана Гозу чекала ще одна приємна подія. Жидачівський богатир став переможцем «Люди спорту Львівщини – 2019» у номінації «Відкриття року», організованого Управлінням фізичної культури і спорту Львівської облдержадміністрації.

Також вдалим на Кубку України в Чернігові виявився виступ студента другого курсу Анатолія Горідька. У ваговій категорії до 81 кг нашому атлету вдалося перемогти у ривку, проте трошки не вистачило для перемоги у сумі двоборства, де у підсумку він посів третє місце.

Чоловіча команда Львівщини, у складі якої, окрім Богдана Гози та Анатолія Горідька, виступали також студенти нашого Університету Володимир Галій (п’яте місце у сумі двоборства вагової категорії до 67 кг), Павло Білаш (сьоме місце у сумі двоборства вагової категорії до 61 кг) та Юрій Гондзьо (сьоме місце у сумі двоборства вагової категорії до 73 кг), у загальнокомандній першості, набравши 551 очко, стала другим призером, поступившись тільки важкоатлетам з Харківської області (598 очок). Третьою стала команда Донецької області (462 очки).

Тож вітаємо спортсменів, їхніх особистих тренерів та увесь колектив кафедри атлетичних видів спорту (завідувач – доцент Федір Загура) із черговими здобутками та бажаємо нових успішних виступів на змаганнях як всеукраїнського, так і міжнародного рівнів!