Богдан Гоза встановив рекорд Європи у першому в історії важкої атлетики онлайн-турнірі

Упродовж трьох днів, з 28-го по 30-е серпня, вперше в історії Міжнародної федерації важкої атлетики (IWF) відбувся онлайн-турнір з важкої атлетики – Online International Weightlifting Cup, за нагороди якого змагався й студент Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Богдан Гоза.

Проведення першого в історії світового спорту онлайн-турніру з важкої атлетики було цікавим та незвичним за своєю організацією. Адже заявлені спортсмени виконували свої спроби в спеціально підготовлених місцях національними федераціями кожної з країн-учасниць, із дотриманням усіх вимог та процедур. Управління протоколом змагань, суддівство і трансляція відбувалися централізовано онлайн під керівництвом IWF та організаторів турніру.

У складі команди України змагалися три представники, серед яких і студент другого курсу ЛДУФК імені Івана Боберського, багаторазовий рекордсмен і чемпіон Європи та світу серед юнаків Богдан Гоза. Зазначимо, що звітний турнір став дебютом нашого 18-річного богатиря на міжнародних змаганнях серед дорослої вікової групи. У ваговій категорії до 102 кг, де виступав наш атлет, велася запекла боротьба до останніх спроб.

У ривку Богдану підкорилися 178 кг – це рекорд Європи серед юніорів, що забезпечили українцю «мале» срібло змагань. У поштовху він показав результат 202 кг. У підсумку з сумою двоборства 380 кг підопічний випускника нашого Університету Андрія Гентоша фінішував четвертим, зупинившись за крок до медального п’єдесталу. Додамо, що у Богдана Гози була спроба штурму в ривку нового світового рекорду серед юніорів – 182 кг. На жаль, цього разу штанга атлету не підкорилася.

Отже, «мала» срібна медаль у ривку, дебют на міжнародних змаганнях серед дорослих, юніорський рекорд Європи у ривку та спроба штурму нового світового рекорду – такий вихід з карантину нашого юного богатиря.