Богдан-Іван Городиський – найкращий легкоатлет жовтня в Україні

Федерація легкої атлетики України (ФЛАУ) оголосила імена найкращих вітчизняних легкоатлетів серед жінок та чоловіків за підсумками змагань, що відбулися у жовтні поточного року. Лауреатами другого місяця осені стали Дар’я Михайлова і випускник кафедри легкої атлетики (завідувач – доцент Ярослав Свищ) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Богдан-Іван Городиський.

Богдан-Іван Городиський 17-го жовтня з результатом 1 година 00 хвилин 40 секунд (1:00.40)побив рекорд України 17-річної давнини, замкнувши ТОП-20 на чемпіонаті світу-2020 з півмарафону, що відбувся у польському місті Ґдиня.

Попереднє національне досягнення у цьому виді змагань з легкої атлетики з 2003 року належало Сергію Лебедю. 17 років тому, в італійському Мілані, він подолав дистанцію за 1:01.51. Тож Богдан-Іван Городиський покращив рекорд України з півмарафону одразу на 1 хвилину 11 секунд.

Зазначимо, що окрім випускника ЛДУФК, на звання найкращого легкоатлета країни у жовтні претендували також Ігор Главан (виграв дистанцію 50 км на чемпіонаті України зі спортивної ходьби з четвертим результатом сезону у світі – 3:47.31) та Кирило Лампицький (на юнацькому чемпіонаті України встановив рекорд України у віковій категорії U-16 з бігу на 110 метрів з бар’єрами – 14,58 секунди).

Дар’я Михайлова у жовтні посіла дев’яте місце на традиційному Лондонському марафоні з результатом 2:27.29. До трійки кращих також потрапили Людмила Оляновська (виграла дистанцію 20 км серед жінок на чемпіонаті України зі спортивної ходьби – 1:29.18) та Євгенія Прокоф’єва (встановила рекорд України з пів марафону (1:10.32), посівши 23-є місце на чемпіонаті світу у Ґдині).

Нагадаємо, у серпні та вересні цього року найкращим легкоатлетом України двічі поспіль було визнано стрибуна у висоту Андрія Проценка, який також вищу освіту здобув у стінах нашого Університету.

Додамо, що у голосуванні за найкращих легкоатлетів місяця за версією Федерації легкої атлетики України беруть участь експерти (Рада ФЛАУ), ЗМІ і вболівальники. Голоси у кожній категорії рахуються як третина всіх голосів.