Четверо представників ЛДУФК серед претендентів на «Спортивний Оскар – 2018»

В Олімпійському домі відбулося засідання Української Академії спорту, на якому члени Академії – легендарні спортсмени різних років шляхом таємного голосування визначалися з іменами переможців ХІІІ Всеукраїнської урочистої церемонії «Герої спортивного року-2018» у восьми номінаціях. Імена володарів «Спортивного Оскару» України назвуть під час самої Церемонії, яка відбудеться 30-го березня в Києві.

Серед претендентів і четверо представників Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а саме:

• чемпіонка світу з боротьби у ваговій категорії до 68 кг Алла ЧЕРКАСОВА – у номінації «Сенсація року»;

 

• бронзовий призер чемпіонату Європи у стрітболі (баскетбол 3х3) у складі жіночої збірної України Христина ФІЛЕВИЧ – у номінації «Найкраща команда (збірна) року»;

 

• срібні медалістки Всесвітньої Шахової Олімпіади у складі жіночої збірної України Сестри АННА і МАРІЯ МУЗИЧУК – у номінації «Разом з олімпійцями (неолімпійські види спорту)».

Нагадаємо, що «Герої спортивного року» – це національний «Спортивний Оскар», покликаний визначити та нагородити кращих атлетів, тренерів, команди й фахівців у спортивній галузі країни. Відбір претендентів та номінантів Церемонії проходив у три етапи.

Спочатку експертна комісія фахівців Національного олімпійського комітету і Міністерства молоді і спорту провела детальний аналіз виступів наших спортсменів на головних спортивних стартах року, підготувавши розширений список претендентів у кожній номінації (шість – вісім осіб). Після цього протягом двох тижнів тривало голосування спортивних журналістів нашої країни. За підсумками голосування, в якому взяло участь 240 провідних спортивних журналіста з усіх регіонів, була визначена трійка претендентів, серед якої «академіки» й вибрали переможців у кожній номінації.

КАНДИДАТИ
для нагородження Всеукраїнської урочистої церемонії
«Герої спортивного року-2018»

1. Найкращий спортсмен року
• Олександр АБРАМЕНКО – чемпіон ХХІІІ зимових Олімпійських ігор з фрістайлу (лижна акробатика)
• Жан БЕЛЕНЮК – срібний призер чемпіонату світу з греко-римської боротьби (87 кг)
• Олег ВЕРНЯЄВ – срібний призер чемпіонату світу зі спортивної гімнастики (вправи на брусах)

2. Найкраща спортсменка року
• Дар’я БІЛОДІД – чемпіонка світу з дзюдо (48 кг)
• Олена КОСТЕВИЧ – чемпіонка (25 м) і бронзова призерка чемпіонатів світу і Європи зі стрільби (мікст 10 м), володарка світового рекорду
• Еліна СВІТОЛІНА – четверта ракетка світу, переможниця підсумкового турніру WTA

3. Найкращий тренер року
• Енвер АБЛАЄВ – головний тренер збірної України з фристайлу (за підготовку Олімпійського чемпіона Олександра Абраменка)
• Тренерський дует Світлана КУЗНЄЦОВА і Геннадій БІЛОДІД – особисті тренери Дарії Білодід – чемпіонки світу з дзюдо
• Ігор ЧЕРЕДІНОВ – особистий тренер Олени Костевич – чемпіонки світу, бронзової призерки чемпіонату світу і Європи зі стрільби

4. Сенсація року
• Мар’ян ЗАКАЛЬНИЦЬКИЙ – чемпіон Європи з легкої атлетики (ходьба 50 км)
• Роман СВІЧКАР – бронзовий призер чемпіонату світу з фехтування на шпагах
• Алла ЧЕРКАСОВА – чемпіонка світу з боротьби (68 кг)

5. Найкраща команда (збірна) року
• Чоловіча четвірка парна з академічного веслування у складі Івана Довгодька, Дмитра Міхая, Сергія Гриня, Олександра Надтоки – бронзові призери чемпіонату світу
• Дует стрілків Олена Костевич-Олег Омельчук – бронзові призери чемпіонату світу та чемпіонату Європи, володарі світового рекорду (мікст, пістолет, 10м)
• Жіноча збірна України з баскетболу 3х3 у складі Ганна Ольховик, Христини Філевич, Євгенії Спітковської, Олени Огороднікової – бронзові призерки чемпіонату Європи

6. Олімпійська надія України
• Катерина ЧОРНІЙ – дворазова чемпіонка ІІІ Юнацьких Олімпійських ігор з фехтування на шпагах (особиста першість, змішані команди)
• Михайло КОХАН – чемпіон ІІІ Юнацьких Олімпійських ігор з легкої атлетики (метання молота), чемпіон Європи U18 (переміг з рекордами змагань), срібний призер чемпіонату світу U20
• Ярослава МАГУЧІХ – чемпіонка ІІІ Юнацьких Олімпійських ігор з легкої атлетики (стрибки у висоту), чемпіонка Європи U18 (перемогла з рекордами змагань)

7. Сильні духом (паралімпійські види спорту)
• Віталій ЛУК’ЯНЕНКО – дворазовий чемпіон ХІІ зимових Паралімпійських ігор з біатлону серед спортсменів з порушенням зору (7.5 км, 15 км)
• Єлизавета МЕРЕШКО – володарка 8 нагород (5 золотих та 3 срібних) чемпіонату Європи з плавання, рекордсменка світу та Європи з плавання серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату
• Оксана ШИШКОВА – володарка 6 нагород (2 золотих, 3 срібних та 1 бронзової) ХІІ зимових Паралімпійських ігор з біатлону та лижних перегонів серед спортсменів з порушенням зору

8. Разом з олімпійцями (неолімпійські види спорту)
• Ігор ЛЮБЧЕНКО – чемпіон світу з таїландського боксу Муей Тай
• Лариса СОЛОВЙОВА – чемпіонка світу з пауерліфтингу
• Жіноча збірна України з шахів у складі Ганни Музичук, Марії Музичук, Наталії Жукової, Ганни Ушеніної, Юлії Осьмак – срібні призерки Шахової Олімпіади

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ