Діана Франкевич у складі збірної України стартує на Універсіаді-2019 в Неаполі

В італійському Неаполі, де тривають спортивні баталії ХХХ Всесвітньої літньої Універсіади-2019, розпочинається волейбольний турнір серед жінок. Серед 16-ти його учасників й студентська збірна України, в складі якої й представниця Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – студентка кафедри спортивних та рекреаційних ігор (завідувач – доцент Василь Ковцун) Діана Франкевич.

Збірна України під керівництвом Андрія Романовича на груповому етапі зіграє проти суперниць із Бразилії, Китаю та Німеччина. Зазначимо, що усі команди після групового етапу продовжать боротьбу на другому етапі. Дві кращі в матчах плей-оф продовжать боротьбу за нагороди Універсіади-2019, а третя та четверта гратимуть за місця в класифікації.

СКЛАД ЖІНОЧОЇ СТУДЕНТСЬКОЇ ЗБІРНОЇ УКРАЇНИ З ВОЛЕЙБОЛУ:

Зв’язуючі: Ангеліна Мірчева (Харківська державна академія фізичної культури), Олена Напалкова (Запорізький національний технічний університет);

Ліберо: Дар’я Дуденок (Університет державної фіскальної служби);

Діагональні: Ганна Єфременко (Тернопільський Національний економічний унівесритет);

Догравальниці: Олександра Міленко (Тернопільський Національний економічний унівесритет), Юлія Бойко (Харківська державна академія фізичної культури), Ганна Жула (Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Тараса Шевченка), Катерина Дудник (Харківська державна академія фізичної культури), Діана Франкевич (Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського);

Центральні блокуючі: Діана Карпець (Харківська державна академія фізичної культури), Марина Мазенко (Тернопільський Національний економічний університет), Анастасія Маєвська (Національний університет фізичного виховання і спорту України).

Фінальні ігри волейбольного турніру заплановані на 12-е і 13-є липня, і ми розраховуємо побачити там жіночу збірну України. І наші сподівання не є безпідставними. Адже на попередній, ХХІХ Всесвітній Універсіаді-2017, що проходила в Тайвані, українки спромоглися виграти почесні бронзові нагороди. Тож і нині її наставник Андрій Романович націлює своїх підопічних саме на здобуття призового місця. Хоча й відзначає, що завдання це досить складне.

«Завдяки турботі СК «Прометей» у Кам’янському, умови для підготовки в нас були ідеальні. Ігрова арена з кондиціонерами, чудовий тренажерний зал, постійна опіка лікаря та масажиста. Задоволений я і тим, з якою відповідальністю дівчата відпрацювали всі два тижні. А от їхньою готовністю не зовсім. Розумієте, майже всі вони, за винятком Діани Карпець і Катерини Дудник, котрі виступали в складі національної збірної у змаганнях «Золотої Євроліги», два місяці перебували і відпустці. Тож прибули на збір у фізичних кондиціях, далеких від оптимальних. Звісно, ми приділили цьому аспекту особливу увагу, проте обережно, оскільки, через запровадження одразу ж серйозних навантажень, ризик отримати травму збільшується в рази. Ми ж ризикувати не мали права. Тож залишається сподіватися, що від дня до дня команда додаватиме, і в Неаполі зуміє діяти в необхідно високому темпі. Зіграність гравців? З одного боку, вони добре знають одна одну, з іншого – останній сезон проводили в різних колективах із різними тактичними вподобаннями.

Так, це теж проблема. Оптимально зігратися за два тижні, за різного фізичного стану та без спарингів – нереально. Але маємо плюс в тому, що половина команди останній сезон провела в «Хіміку». Тож у цьому сенсі дещо легше віднайти «спільну мову» з партнерками і зв’язуючій Олені Напалковій, і ліберо Дар’ї Дуденок. Позитивним також є той момент, що серед моїх нинішніх підопічних є п’ять виконавиць, котрі «понюхали ігрового пороху» Універсіади два роки тому у Тайбєї – Діана Карпець, Катерина Дудник, Юлія Бойко, Олена Напалкова, Ганна Єфременко...

У групі суперниками нашої збірної будуть Бразилія, Китай та Німеччина. Відверто кажучи, нам не позаздриш. Як зіграємо і на що можемо розраховувати?... Мені важко відповісти. Знаєте, нам через різні причини, не вдалося зібрати оптимальний склад. Зокрема, через виступи національної збірної у «Золотій Євролізі», а тепер от – її ж перший навчально-тренувальний збір до чемпіонату Європи. Також є клуби, які елементарно не забажали відпустити гравців до нашої команди. Саме так може статися і в наших суперників. Тут головне – які завдання будуть перед ними поставлені. Ось, наприклад, та ж Бразилія чотири року тому взагалі не знала собі рівних, а у 2017 році ми обіграли її у чвертьфіналі – 3:1. Утім, у будь-яких складах і бразильські волейболістки, і китайські, і німецькі – не подарунок. Посісти в нашій групі перше чи друге місце, яке надає право зіграти у чвертьфіналі – завдання досить складне. Однак ми ставимо перед собою саме таке. Адже переконаний: наша збірна для суперниць – теж не подарунок!», – розповів Андрій Васильович.