Джима і Підгрушна долучилися до завоювання українками «бронзи» в естафеті чемпіонату світу з біатлону

Жіноча збірна України здобула «бронзу» в естафеті чемпіонату світу з біатлону в словенській Поклюці. Вагомий внесок до цього успіху зробили дві представниці Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – магістрантка Юлія Джима та аспірантка Олена Підгрушна (на фото крайні зліва і справа відповідно).

Жіночу естафету на головних стартах українська команда і її вболівальники завжди очікують з особливим почуттям. Гонка чемпіонату світу-2021 в Поклюці не була виключенням. І це виявився старт, якого варто було чекати.

Напередодні старту три позиції складу української команди були цілком зрозумілі. А що стосується вибору четвертої учасниці, то Юрай Санітра віддав перевагу Анастасії Меркушиній перед Валею Семеренко. І Настя сповна виправдала виданий їй аванс. За великим рахунком, відпустила на першому етапі Меркушина тільки італійку Лізу Віттоцці, яка звично виграла перший етап з солідною перевагою. Зробивши один промах на лежці, українка швидко спрацювала з одним запасним патроном і залишилася в групі переслідувачів лідера. А після ідеальної стійки Настя дуже чіпко вхопилася за швидкими Інгрід Тандреволд з Норвегії і німкенею Ванессою Хінц. Те, що не вдалося француженці Анаїс Бескон і росіянці Євгенії Павловій, з блиском зробила українка. І на передачі естафети наша команда залишилася четвертою – в 21 секунді позаду Італії, що лідирувала, але всього в п’яти секундах слідом за Норвегією і Німеччиною.

Другий етап перед стартом також викликав занепокоєння: напередодні Юрай Санітра відверто розповів про те, що після індивідуальної гонки Юлія Джима перебувала в не найкращому психологічному стані, і питання її участі в естафеті вирішувалося буквально в останній момент перед заявкою на гонку.

Але зібратися в найважливіший момент – почерк майстра. А автограф Джими в естафеті вийшов дуже яскравим. Вже стрільба лежачи повністю змінила ситуацію в гонці. Італійка Мікела Каррара вже на дистанції впритул підпустила переслідувачів, а після трьох промахів далеко відстала від призової трійки. Юлія Джима обмежилася одним запасним патроном і на дистанцію побігла вже третьою, всього через вісім секунд після лідера – норвежки Тіріл Екхофф і в парі секунд позаду француженки Анаїс Шевальє-Буше.

Перед другим рубежем серця українських вболівальників забилися частіше: адже саме на стійці у Юлі виникали проблеми на цьому чемпіонаті світу. Не обійшлося без промахів і на цей раз, але два запасних патрона були допустимою похибкою для українки в цій ситуації. Тим більше, що ногами Джима була готова працювати на найвищому рівні.

Норвегія до екватора гонки трохи відірвалася від суперниць, але далі в щільній зв’язці прийшло тріо Білорусь / Україна / Польща на відстані 25-ти секунд від лідерів. Джима так само, як і Меркушина на першому етапі, зуміла вчепитися за швидкою суперницею – на цей раз локомотивом виявилася білоруска Дінара Алімбекова, відразу за якою естафету передали українка і лідер збірної Польщі Моніка Хойніш-Старега.

Дар’я Блашко, яка стартувала на третьому етапі, два дні тому провела відмінне естафетне тренування в сингл-міксті, яка ледь не була для нас медальною. І цього разу надії на Дашу були, як на стабільну і серйозну бойову одиницю. Ці очікування Блашко підтвердила вже на першому своєму рубежі. Промахи тут допустили всі команди-лідери, але українка, перед тим на трасі ще відіграла п’ять секунд від норвежки Іди Лієн, що лідирувала, стрільбу також провела швидше за конкуренток, і перед другим колом відставала вже на 17 секунд.

Стрільба стоячи склалася ще більш драматично. На другий рубіж разом прийшли Іда Лієн і Анна Сола – білоруска майже наздогнала лідера по дистанції. Але на стрільбі обидві допустили по два промахи, а Блашко пройшла вогневий рубіж ідеально. І на виході на останнє коло вже Україна стала лідером! Але останнє коло видалося для Даші дуже важким: запасу фізичної енергії до фінішу трохи не вистачило, і вона пропустила вперед трьох суперниць, поступившись до закінчення етапу 23 секунди Норвегії і 14 секунд – дуету Білорусь / Польща.

Втім для Олени Підгрушної ця ситуація була ідеальною, щоб на сто відсотків реабілітуватися за втрату медалі в змішаній естафеті. Хоча ситуація ускладнювалася тим, що в 20–30 секундах позаду Олени в гонку пішли монстри сучасного біатлону француженка Жюлья Сімон, німкеня Франциска Пройсс і шведка Ханна Еберг. Попереду ж, навіть незважаючи на гандикап, фаворитом виглядала норвежка Марте Олсбю-Ройселанд, а головними конкурентками нашого капітана в боротьбі за медалі бачилися білоруска Олена Кручінкіна і полька Анна Мака.

Але тут своє вагоме слово сказав підступний поклюкський вітер. Норвежка, що прийшла на стадіон першою, потрапила в порив і настріляла три запасних патрони. Помилялися і Мака з Кручінкіною, зате Підгрушна на досвіді спрацювала безпомилково. І після чистої стрільби лежачи Олена вийшла лідером разом з Олсбю-Ройселанд. На дистанції, правда, Підгрушна вибрала більш комфортний для подальшої стрільби темп і відпустила суперницю, але всього на пару секунд.

І тут вже пішла справжня боротьба нервів. Норвежка почала стрільбу трохи раніше і першою допустила помилку третім пострілом, але через пару секунд третя мішень виявилася зачарованою і для Підгрушної. І якщо Марте закрила першим запасним, то Олені довелося використовувати два додаткові патрони. І вперед вискочила ще й німкеня Франциска Пройсс, що опинилася попереду українки на декілька секунд. Норвегія була вже занадто далеко на дистанції: 13 секунд, і Олені довелося більше уваги приділяти білорусці Кручінкіній, яка пішла зі стадіону в трьох секундах позаду.

Але вже перші метри заключного кола естафети показали, що Підгрушна дивиться тільки вперед. Вже через пару сотень метрів наша спортсменка стала в спину німкені і почала працювати в зв’язці з суперницею. А коли почався затяжний підйом, Олена зробила прискорення і вийшла вперед. За кілометр до фінішу перевага нашої команди в боротьбі за «срібло» склала дві з половиною секунди, і в цей момент виникла впевненість, що Україна готова до срібного успіху...

Але на жаль, сил на погоню було витрачено чимало і якоїсь крупиці на фінішній прямій не вистачило. Та й Пройсс – визнаний майстер контактних гонок, яка виграла за останні роки чимало найважливіших фінішів, і сьогодні останні метри виявилися на користь Німеччини.

Але і бронзовий успіх – це блискучий результат гонки для нашої команди. Україна третій рік поспіль – на подіумі чемпіонату світу! Браво, дівчата! І спасибі за ці фантастичні емоції!

І так, дівчата – ховайте краватку: сьогодні Юрай Санітра отримав куди дорожчий подарунок до вчорашнього 60-річчя! А заодно команді є чим привітати з Днем народження і президента Федерації біатлону України Володимира Бринзака, який сьогодні приїхав в Поклюку, і вже за традицією своє свято відзначає разом з командою.

БІАТЛОН. ЧЕМПІОНАТ СВІТУ2021

20 лютого. Поклюка (Словенія)

Жінки. Естафета 4х6 км (по два вогневих рубежі)

1. Норвегія – (0+11) 1:10.39,0
2. Німеччина – (0+5) +8,8
3. Україна – (0+7) +9,2
4. Білорусь – (0+8) +28,8
5. Швеція – (0+9) +47,9
6. Польща – (0+6) +52,1
7. Австрія – (0+15) +1.04,3
8. Франція – (0+5) +1.15,2
9. Італія – (0+9) +1.28,1
10. Чехія – (0+6) +1.40,4
11. Росія – (1+7) +2.10,9
12. Швейцарія – (1+13) +4.00,7

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ