Дзюдоїсти ЛДУФК здобули чотири медалі XIV літньої Універсіади-2019

У рамках XIV літньої Всеукраїнської Універсіади-2019 в Харкові відбувся турнір з дзюдо. Упродовж трьох днів, з 23-го по 25-е квітня, почесні нагороди на татамі виборювали понад 200 атлетів 47-ми вишів нашої країни з 18-ти областей та міста Києва. У складі збірної Львівщини боролися 15 дзюдоїстів, 12 з яких є представниками Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Найкраще серед львів’ян виступила Василина Кириченко, яка нині навчається на факультеті післядипломної та заочної освіти нашого вишу. Змагаючись у ваговій категорії понад 78 кг, вона виграла усі свої сутички і зійшла на найвищу сходинку п’єдесталу пошани XIV літньої Всеукраїнської Універсіади-2019.

У турнірі представниць прекрасної статі ще одну нагороду до скарбнички львівської команди принесла минулорічна випускниця факультету фізичної культури і спорту Уляна Фрідріх, яка стала третьою у ваговій категорії до 63 кг. Близькими до медального подіуму були ще три представниці ЛДУФК: магістрант факультету педагогічної освіти Юлія Орчакова (вага до 52 кг), студентка третього курсу факультету фізичної культури і спорту Вікторія Тріфон та минулорічна випускниця цього ж факультету Валерія Макурова (обидві змагалися у вазі до 78 кг) зупинилися за крок до «бронзи», програвши кожна у своєму «малому» фіналі.

Втім, без нагород на звітному турнірі це тріо наших дзюдоїсток не залишилося. У командних змаганнях «стінка на стінку» збірна Львівщини у поєдинку за бронзовий комплект медалей впевнено, з рахунком 4:1, перемогла збірну Тернопільської області. Додамо, що у складі львівської збірної виступали: вищезгадані Василина Кириченко, Уляна Фрідріх, Юлія Орчакова і Валерія Макурова, а також другокурсниці факультету фізичної культури і спорту Вікторія Чепа та Віталія Сонсядек.

Цікаво, що в чоловічому турнірі у боротьбі за «бронзу» також зійшлися збірні Львівщини і Тернопільщини. На жаль, галицьке дербі у столиці Слобожанщини серед представників сильної статі завершилося поразкою львів’ян з рахунком 2:3. При цьому слід зауважити, що дві з трьох програних нашими хлопцями сутичок фактично не відбулися через ушкодження у дзюдоїстів збірної Львівщини, тож суперники отримали технічні перемоги.

У складі збірної Львівщини, окрім студента Львівського Національного університету імені Івана Франка Ігоря Стеця, виступали представники ЛДУФК: Ілля Борисов, Руслан Костюк та Олег Овчаренко (другий, третій і четвертий курс факультету фізичної культури і спорту відповідно), магістрант цього ж факультету Нікіта Максимов, третьокурсник факультету педагогічної освіти Максим Тихоновський та студент четвертого курсу факультету фізичної терапії та ерготерапії Артур Гречан.

Стосовно особистих змагань у чоловічому турнірі, то тут до лона призерів зумів пробитися лише Олег Овчаренко. Виступаючи у ваговій категорії до 73 кг, він переміг у «малому» фіналі і завдяки цьому посів третє місце, здобувши третє місце.

У загальнокомандному заліку команда Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського серед вишів першої категорії посіла друге місце, набравши 358 очок. Перша позиція у Харківської державної академії фізичної культури – 443 очки. У Придніпровської державної академії фізичної культури і спорту та Національного університету фізичного виховання та спорту України – 147 і 35 очок відповідно. А серед усіх вишів України ЛДУФК посів четверте місце. Окрім харків’ян, які тут стали другими, вищі позиції посіли також Сумський державний університет (451 очко і перше місце) та Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка (407 очок і третє місце).

Серед збірних областей першу позицію посіла команда Дніпропетровщини (592 очки), яка випередила колективи Харківщини (557 очок) і Сумщини (544 очки). Збірна Львівщини, набравши 443 очки, посіла четверте місце, випередивши команду Хмельниччини (407 очок), що замкнула першу п’ятірку.