Епідеміолог Кентаро Івата: «Скасування Олімпіади у Токіо – ймовірний сценарій»

У зв’язку з пандемією коронавірусу ХХХІІ літні Олімпійські ігри-2020 в Токіо були відкладені на 2021 рік. Втім, ведучий епідеміолог Японії Кентаро Івата схильний вважати, що навіть у 2021 році провести олімпійські змагання буде вкрай важко. Більше того, на його думку, Ігри-2020 в Токіо з великою долею ймовірності не відбудуться і через рік.

«По-перше, Японія повинна перемогти коронавірус, а по-друге, вірус повинен бути пригнічений в інших країнах. Виконати першу умову до наступного року, можливо, вдасться, а ось з приводу другого я налаштований досить песимістично. Адже в Олімпіаді беруть участь багато спортсменів з різних країн світу, що не дуже відповідає тим умовам, в яких ми зараз знаходимося і, швидше за все, продовжимо перебувати і в наступному році. Думаю, що скасування Ігор на даний момент – це найбільш вірогідний сценарій», – заявив професор Університету Кобе Кентаро Івата.

Нагадаємо, у березні цього року Міжнародний олімпійський комітет та уряд Японії домовилися перенести ХХХІІ літні Олімпійські ігри-2020 на наступне літо. Нові терміни проведення змагань у Токіо – з 23-го липня по 8-е серпня 2021 року. Відбіркові змагання завершаться не пізніше 29-го червня 2021 року, а крайній термін подачі остаточних списків спортсменів для участі в Іграх-2020 – 5-е липня 2021 року.

Орієнтовно близько 11 тисяч спортсменів з 205 країн світу на ХХХІІ літніх Олімпійських іграх-2020 в Токіо розіграють 339 комплектів медалей у 33 видах спорту.

Втім, наприкінці минулого тижня президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах зізнався, що організація допускає можливість скасування ХХХІІ літніх Олімпійських ігор-2020, які мають відбутися в столиці Японії Токіо влітку наступного року. За словами очільника організації, в тому випадку, якщо Олімпіаду-2020 в Токіо не вдасться провести у 2021 році, її доведеться скасувати.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ