Feci quod potui, faciant meliora potentes... (Фото)

Напередодні Дня української писемності та мови працівники редакційно-видавничого відділу Львівського державного університету фізичної культури з дружнім візитом побували у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка – найдавнішій книгозбірні України, яка в жовтні цього року відсвяткувала своє 410-ліття.

Завідувач відділу культурно-просвітницької роботи Назарій Лоштин розповів про історію і сьогодення Наукової бібліотеки, провів наших колег у головний читальний зал із розписами видатних митців. За проектом Юліана Макаревича (1854–1936) їх виконали професор Тадеуш Рибковський і український художник Юліан Буцманюк (1885–1967).

Також пощастило нашим співробітникам потрапити в унікальне за своєю конструкцією книгосховище з нетиповою історією та побачити, де зберігаються фонди Бібліотеки, які сьогодні становлять понад три мільйони томів, 120 тисяч з яких – унікальні стародруки і рукописи (найстаріший датований ХІІІ століттям).

Видавнича діяльність нашого Університету завдячує своїм становленням колегам із Наукової бібліотеки, адже у процесі професійного зростання колектив редакційно-видавничого відділу фаховими порадами підтримували професор Богдан Якимович (директор Бібліотеки упродовж 1998 – 2007), Григорій Чопик (учений секретар Бібліотеки упродовж 2002 – 2016), Олександр Седляр (завідувач відділу бібліології 2005 – 2010, з 2010 – науково-бібліографічного відділу, а від 2017 – учений секретар Бібліотеки), Іван Сварник (упродовж 2006 – 2008 – науковий співробітник Бібліотеки, зараз – директор Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки), Анушаван Месропян (співробітник відділу рукописних, стародрукованих та рідкісних книг імені Ф.П. Максименка Наукової бібліотеки від 2015). Поглибленню співпраці редакційно-видавничого відділу нашого Університету та Наукової бібліотеки всіляко сприяє теперішнє керівництво, очолюване відомим істориком Василем Кметем.

З ініціативи керівника редакційно-видавничого відділу Оксани Борис та за підтримки професора Михайла Линця у 2008 році було прийнято рішення передавати примірники наших видань у Бібліотеку Університету Франка. Відтоді упродовж десяти років книги видавництва Львівського державного університету фізичної культури поповнюють цю Книжкову Скарбницю.

Сьогодні Книгозбірня здійснює неоціненний вклад у реалізацію державної політики у сфері оборони Української Держави, виконуючи високу місію інформаційного, культурного, просвітницького спрямування, позаяк «бібліотека – це стратегічна зброя, яка нічим не гірша за військову».

Щиро вітаємо колектив Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка з ювілеєм! Бажаємо нових ініціатив, цікавих проектів і успіхів у благородній справі!