Федорчук і Ребенок долучилися до перемог своїх команд у матчах 27-го туру УПЛ (Фото, відео)

Черговий, 27-й тур чемпіонату України з футболу сезону-2019/2020 серед команд Прем’єр-ліги, у складах яких грає низка представників Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а ФК «Олександрія» на посаді головного тренера очолює Володимир Шаран, який вищу освіту здобув у стінах нашого вишу, став найдовшим за своєю тривалістю – п’ять матчів грали упродовж чотирьох днів. І це при тому, що гру «Карпати» – «Олімпік» перенесено. Але якщо у трьох попередніх турах львів’яни не грали через епідемію коронавірусу серед своїх гравців, то тепер причина та сама, але вже у суперника.

27-й тур стартував матчем на полі стадіону імені Володимира Бойка в Маріуполі, де однойменний клуб, у стартовому складі якого на позиції опорника вийшов випускник ЛДУФК Валерій Федорчук (на фото вгорі), приймав ФК «Львів». І вже на 2-й хвилині Федорчук «відзначився» тим, що отримав «гірчичник». Однак це не завадило «чайкам» у підсумку здобути впевнену перемогу – рахунок 3:0 говорить сам за себе. Уже на 5-й хвилині досвідчений центрфорвард господарів Фомін зіграв стовпа перед штрафним майданчиком гостей – прийняв пас, витримав паузу і запустив по флангу Полегенька, який другим дотиком ледь не зіпсував комбінацію, та все ж встиг зробити простріл в район 11-метрової позначки. То й таки Фомін і пробив в дотик у кут – 1:0.

Пропустивши гол, гравці «Львова» додали в активності, та саме спроба організувати атаку великими силами обернулась для них другим пропущеним голом. Втрата м’яча гостями перед штрафним «Маріуполя» дозволила Мишньову дальнім пасом вивести Фоміна на побачення із Сарнавським. Останній невпевнено вийшов за межі карного майданчика, а нападник цим скористався – обіграв кіпера та закотив м’яча у порожні ворота – 2:0.

По перерві «Маріуполь» відверто почав грати на утримання рахунку, пам’ятаючи, що 24-го червня на нього чекає півфінал Кубка України з «Ворсклою». Проте навіть не особливо стараючись, азовці змогли забити третій м’яч – 3:0. Сталося це наприкінці поєдинку. Щоправда, перед цим була втрачена можливість Фоміна оформити «хет-трик»: Дава не дав «Львову» вибігти в контратаку, сам пробив, але вийшов простріл на дальню стійку – Руслан бив уже в підкаті, але не влучив у ціль. Потім був удар Тищенка ледь не від свого карного майданчика по порожніх воротах, коли Сарнавський побіг на подачу кутового – м’яч не докотився до лінії. Нарешті на останніх секундах Кащук таки оформив розгром, реалізувавши вихід один на один після лонґболу Яворського. Додамо, що після гри керівництво «Львова» повідомило про припинення співпраці з головним тренером, вірменином Єгіше Мелікяном...

Також у перший ігровий день 27-го туру в Полтаві, на стадіоні імені Олексія Бутовського відбувся поєдинок «Ворскла» – СК «Дніпро-1», у якому гості спробували зіграти першим номером і дуже швидко заробили право на пенальті. Чеснаков не встиг до м’яча і вдарив по гомілкостопу Булецу, що вривався до воротарського. Арбітр впевнено вказав на позначку, але тут же потрапив під суттєвий прес з боку гравців і тренерського штабу «Ворскли». Не підбирав слів і керманич полтавчан Юрій Максимов, що змусило рефері дістати з кишені спершу жовту, а потім і червону картку. Однак саме після цього Денис Шурман розпочав нараду зі своїм колегою, що змусило його змінити рішення і призначити удар від воріт. Таким чином, головний тренер полтавчан ціною власного вилучення фактично врятував свою команду від неприємностей.

А на 20-й хвилині м’яч затріпотів вже у воротах кіпера дніпрян Юрчука. Розмашиста атака ворсклян лівим крилом за участю 35-річного ветерана команди Павла Ребенка (на фото вгорі), який одну з двох своїх вищих освіт здобув у стінах нашого Університету, закінчилася переводом на протилежний фланг і пасом Васіна під удар Кулача. Зі спробою Владислава голкіпер впорався, але добивання від Степанюка стало вже гольовим – 1:0.

А на початку другого тайму «Ворскла» подвоїла свою перевагу, використавши контратаку – 2:0. На 48-й хвилині Кане протягнув м’яча через півполя і віддав на вищезгаданого Степанюка, який прибрав на замасі захисника і точно пробив у правий нижній кут, оформивши у такий спосіб «дубль».

Відігратися «Дніпро-1» міг досить швидко: Когут на ближній штанзі виграв повітря у суперників після подачі кутового і пробивав під дальню стійку, але «найкраща подруга воротаря» підстрахувала кіпера господарів Різника в тому епізоді. Після цього вже сам голкіпер врятував після удару впритул Адамюка. Прекрасні сейви стража воріт «Ворскли» додали впевненості і партнерам по команді. А чим менше часу залишалося до фінального свистка, тим меншою ставала віра гостей в успішний для себе результат. Хіба що Супряга ще струсонув поперечину ударом головою. Гравці «Ворскли» були швидшими і більш винахідливими в кожному важливому епізоді, що й призвело до їх впевненої перемоги.

У другий ігровий день відбувся лише один матч туру, в якому на столичному НСК «Олімпійський» донецький «Шахтар» зіграв проти ФК «Олександрія». «Гірники» в разі перемоги у цій грі достроково здобували свій черговий, 13-й загалом і четвертий поспіль чемпіонський титул. Але «чорно-жовто-зелені» під орудою випускника ЛДУФК Володимира Шарана зробили усе можливе, аби відкласти коронування «Шахтаря». Однак «помаранчево-чорні» таки свого досягли.

Початок гри був передбачуваним – «Шахтар» взяв м’яч під свій контроль, а номінальні гості усією командою тримали оборону. Ключовий епізод першої половини трапився на 13-й хвилині. Захист «городян» вперше у грі допустив помилку і відразу отримав за це покарання. Тайсон обікрав суперника і однією передачею вивів Мораєса на ударну позицію. Жуніор готувався до удару, але впав після «контакту» з Шендриком – арбітр відразу ж вказав на точку. Цікаво, що жоден повтор не переконав у правильності рішення арбітра. Вирок взявся виконувати Тайсон, який потужно пробив у лівий від себе кут. Білик політ м’яча вгадав, але шансів його відбити у нього просто не було – 1:0.

Пропустивши, «Олександрія» вирішила не бігти «з шашками наголо», а продовжила робити ставку на контратаки. Водночас «Шахтар» й надалі діяв у неспішному темпі, але все одно забив ще двічі до перерви. Та обидва рази боковий суддя цілком справедливо піднімав прапорець, сигналізуючи про офсайд. Команда Шарана огризнулася лише одного разу, але цей момент цілком міг стати гольовим. Ковалець розібрався із захисником суперника і вивів Лучкевича на побачення з Пятовим. Оборонець гостей без проблем обіграв кіпера, але Степаненко відмінним підкатом не дозволив Валерію відправити м’яча у порожні ворота.

Напевне ми ніколи не дізнаємося, що Володимир Шаран говорив своїм підопічним в перерві, але після відпочинку ми побачили зовсім іншу «Олександрію». Упродовж чотирьох хвилин, з 48-ї по 51-у хвилини, вони шокували господарів двічі, повівши у рахунку – 2:1. Титул героя цього відтинку повинен отримати Третьяков. Спочатку він ідеально подав кутовий, а Банада відповів йому взаємністю, головою вколотивши круглого у сітку. А дещо пізніше Максим впевнено реалізував пенальті.

Коуч «гірників» Луїш Каштру вирішив діяти відразу, випустивши Тете замість опорника Степаненка. Крок ризикований, але португальський фахівець хотів якомога швидше оформити чемпіонський титул, який став би для нього першим у тренерській кар’єрі. Бразильський вінгер швидко довів свою корисність – Сіпріано класним пасом знайшов Тете в штрафній, а той зльоту завдав удару по воротах – 2:2.

А за десять хвилин до фінального свистка Каштру кинув у бій козирну карту, у вигляді Коноплянки. Українець не надто переконливо виглядав у останніх матчах, але в цій грі йому вистачило одного оберту секундної стрілки, щоб зробити гольову дію. Отримавши м’яча на лівому фланзі, він протягнув його до самої лицьової і зробив навіс у карний. Там спокійно стояв Тете, який ударом головою відправив круглого в ближній кут воріт Білика – 3:2! Але герой в цій ситуації не бразильський вінгер, а португальський наставник «Шахтаря». Саме він зробив дві правильні заміни, які відразу дали «золотий» результат.

Головний тренер «Олександрії» Володимир Шаран (на фото вгорі) так прокоментував звітний поєдинок: «Вітаю «Шахтар» з чемпіонством. Радий першим привітати Каштру з дебютним чемпіонством в Україні. Хотілося б, щоб і не з останнім. Але гра вийшла важка для «Шахтаря», адже ми серйозно налаштовувалися і готувалися. У нас немає такої майстерності, як у гравців «Шахтаря», ми це компенсуємо фізичними кондиціями, але зараз і їх немає із зрозумілих причин. Намагалися грати позиційно, глибоко і сподівалися на контратаки.

У другому таймі переломили хід матчу, забили два голи, здивували «Шахтар» і ще одну людину. Не думаю, що треба говорити кого. Таким командам, як «Шахтар» не треба допомагати. Вони і так найсильніші в нашій лізі. Перший пенальті в наші ворота – смішно. На повторах все видно – Мораєс картинно впав, молодець. Зовсім непотрібний гол, але він не зломив нас. Був упевнений, що нас не зламають. Знаю хлопців не перший рік, у них є характер».

У центральному матчі туру в очному протистоянні на полі стадіону імені Юрія Гагаріна в Чернігові зійшлися місцева «Десна» і луганська «Зоря», в активі яких перед грою було по 49 очок і вони ділили третє та четверте місця у турнірній таблиці. Нагадаємо, у складі «Десни» виступають центральний захисник Андрій Гітченко (на фото внизу) та атакувальний хавбек Олексій Гуцуляк, які вищу освіту здобули у стінах нашого Університету. Перший у звітній грі відіграв усі 90 хвилин, а от другого цього разу не було навіть у заявці.

«Зоря» з перших хвилин взяла гру під свій контроль і провела в дебюті дві дзеркальних атаки лівим і правим флангами із загострюючими проходами Громова та Юрченка відповідно. Двічі завершував і двічі в площину не влучив Кабаєв. Та незабаром, уже на 6-й хвилині, у чомусь схожа атака стала результативною. Крайній захисник Тимчик взяв гру на себе, змістившись в центр і зробив пас у середину штрафного майданчика. Оборонці «Десни» не розібралися, хто і як повинен виносити м’яча, тому вийшло, що Фаворов просто відкотив під удар Кочергіну. Той з семи метрів не промахнувся – 0:1.

«Десна» схоже до матчу була не готова – у діях господарів поля не було ні компактності, ні швидкості, ні розуміння, як грати в атаці. Навіть не вірилося, що ця команда тиждень тому в гостях просто рознесла «Олександрію» з рахунком 5:1.

Керманич «сіверян» Олександр Рябоконь зробив у перерві дві заміни, але забила все одно «Зоря». На 55-й хвилині Михайліченко зі штрафного пробив під стінкою, а легкий рикошет від ноги, здається, Огірі, залишив Паста осторонь від м’яча – 0:2.

Компенсований час виявився дуже насиченим. Центрбек «Зорі» Вернидуб отримав травму голови і був відразу відправлений у швидку. Натомість арбітр Віталій Романов призначив пенальті у ворота гостей за влучання м’яча в руку Чеберку, ще й вилучивши його за це, а Денис Фаворов забив з точки – 1:2. Традиція пропускати після 70-ї хвилини у «Зорі» зберігається.

Закривав програму 27-го туру поєдинок на столичному НСК «Олімпійський», у якому зіграли між собою київське «Динамо» та ковалівський «Колос». Контекст першого тайму – поєдинок проходив під дуже серйозним дощем. На швидкості гри це начебто не позначалося, але додавало в дії суперників обережності: відчувалася боязнь футболістів допустити результативну помилку. Втім, моменти команди намагалися створювати досить регулярно. Проблема лише в тому, що ні господарям, ні гостям не вистачало завершального удару.

«Колос» в першу третину тайму навіть центр поля не переходив. Атакувало тільки «Динамо»: пройшло кілька непоганих передач на Вербіча в центр штрафного майданчика, які словенець не замкнув. Потім настала черга гостей щось показати біля воріт «Динамо». Вийшло досить непогано: Гавриш і Петров вигравали повітря в штрафному майданчику господарів, а Лисенко і Морозко двічі з середньої дистанції відправляли м’яч в руки Бущану. Андрієвський відповідав своїми ударами, кілька разів змусивши понервувати Волинця.

Наприкінці тайму було ще кілька перспективних атак з обох сторін, але без завершального удару: класну подачу Богданова нейтралізував тільки Бущан, а простріл Буяльського майже від лицьової ніхто не замкнув.

Контекст другого тайму – «серія пенальті». Навіть про дощ, який продовжувався, забули. Мабуть, арбітр Сергій Бойко усвідомив, що без сторонньої допомоги у цій грі голів чекати не доведеться, тому призначив відразу чотири 11-метрових і ще один скасував. Реалізувати вийшло три: Циганкову, Вільхамссону і Де Пені, а от Богданов програв дуель Бущану.

Ще одна спроба Бойка призначити пенальті провалилася: рефері купився на падіння Вербіча, але після перегляду повтору упродовж шести хвилин його відеоасистентом і особистого забігу до монітора передумав.

Головний момент зустрічі з гри створили гості ще за рахунку 1:1. Антюх від центрального кола вийшов один на один з Бущаном, але мало того, що на свіжих ногах не втік від захисників, так ще й пробив у голкіпера киян. Коли ж пенальті реалізував Де Пена, в загальній перемозі «Динамо» можна було не сумніватися. Київ виглядав свіжішим і грав у більшості. «Колосу» не вистачило сил, щоб ще хоча б раз дістатися до воріт Бущана.