ФІБА оголосила місце проведення фіналу жіночого Євробаскета-2021 (Відео)

Міжнародна федерація баскетболу (ФІБА) змінила місце проведення вирішальних матчів фінального турніру ХХХVІІІ чемпіонату Європи 2021 року серед жіночих команд, за право участі в якому веде боротьбу й національна збірна України, одним з лідерів якої є випускниця кафедри спортивних та рекреаційних ігор (завідувач – доцент Василь Ковцун) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Христина Філевич.

Фінальна частина жіночого Євробаскета-2021 за участю 16-ти найсильніших збірних Старого Світу, як і планувалося, відбудеться у двох країнах – Франції та Іспанії, однак вирішальні матчі змагань пройдуть в іспанській Валенсії.

Також у Валенсії відбудуться поєдинки двох груп попереднього етапу. Матчі ще в двох квартетах відбуватимуться у Франції. Місто, в якому гратимуть ці поєдинки, ФІБА узгодить з організаторами Євробаскета-2021 від Федерації баскетболу Франції дещо пізніше.

Нагадаємо, Україна в особі національної федерації баскетболу (ФБУ) також подавала заявку на фінальний турнір ХХХVІІІ жіночого чемпіонату Європи-2021. Зазначимо, що це була спільна заявка України і Швеції. У підсумку «синьо-жовтому» дуету для перемоги у голосуванні не вистачило кількох голосів. Матчі групового етапу чемпіонату Європи-2021 могли б пройти у Стокгольмі та Запоріжжі, а всі поєдинки плей-оф – у Києві. Однак не цього разу...

Наразі в змаганнях континентального форуму триває кваліфікаційний етап – команди зіграли по два поєдинки. Збірна України стартувала з гостьової поразки в Бельгії – 66:83 (17:23, 13:20, 10:17, 26:23). У цьому матчі, що відбувся 14-го листопада минулого року, Христина Філевич розпочала гру на лаві запасних, але в подальшому загалом провела на паркеті 25 хвилин 31 секунду, набрала 10 очок та зробила 4 результативних передачі.

За три дні, 17-го листопада, українки здобули свою першу перемогу. На майданчику палацу ігрових видів спорту «Локомотив» у Харкові підопічні чорногорського фахівця Срджана Радуловіча взяли гору над баскетболістками з Португалії з рахунком 72:60 (21:9, 25:19, 9:18, 17:14). Цього разу випускниця ЛДУФК вийшла у стартовій п’ятірці і відіграла 19 хвилин 48 секунд. За цей час Христина принесла команді 5 очок і виконала 6 асистів.

Після двох турів у нашому квартеті лідирують бельгійки – дві перемоги у двох іграх. Наша команда, вигравши один матч, йде другою, випереджаючи за рахунок перемоги в очному протистоянні Португалію, у якої також одна перемога та одна поразка. З двома поразками в пасиві четверте місце посідає команда Фінляндії.

Наступні матчі кваліфікації «синьо-жовті», за розкладом, мають провести 12-го листопада поточного року вдома проти збірної Фінляндії та за три дні, 15-го листопада, також на своєму майданчику проти національної команди Бельгії.

Нагадаємо, у фінальну частину Євробаскета-2021 виходять дев’ять переможців своїх груп та п’ять найкращих команд, які посядуть другі місця. При цьому враховуватися будуть лише їхні матчі проти команд, які посіли в групі перше і третє місця.