Фотофакт: На стадіоні СКІФ розпочали облаштування сучасних бігових доріжок

На минулому тижні на стадіоні СКІФ Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського розпочалися роботи з облаштування бігових доріжок, по завершенні чого настане черга секторів для стрибків у висоту, з жердиною і в довжину, а також штовхання ядра та метання диску й спису.

Зазначимо, що роботи виконують на сучасному обладнанні. PlanoMatic P703 – це повністю автоматизований укладач поліуретанової стяжки нового покоління, розроблений для облаштування професійних легкоатлетичних доріжок товщиною від 6 до 50 мм. Вбудований пристрій автоматичного вирівнювання підтримує установку рівною, а для досягнення оптимальної якості поверхні ущільнення можна відповідно адаптувати, регулюючи кут нахилу стяжки, що є важливою умовою при облаштуванні віражів.

Двошарова пом’якшена поліуретанова система складається з гумового грануляту і кольорового каучуку (EPDM), яка сертифікована Міжнародною федерацією легкої атлетики (IAAF).

Фінансування об’єкту здійснюється за рахунок коштів ДФРР в рамках програми «Велике будівництво».

Після облаштування спортивного покриття бігових доріжок та секторів стадіон СКІФ відповідатиме усім нормам і вимогам другої категорії IAAF для проведення міжнародних легкоатлетичних змагань, зокрема, чемпіонатів Європи серед атлетів молодших вікових груп, що однозначно сприятиме розвитку цього виду спорту в нашому регіоні.

Також слід зауважити, що стадіон СКІФ особливий своїм розташуванням: він збудований на місці піщаного кар’єру та захищений від вітру зеленими насадженнями, а це забезпечує мінімальну похибку в результатах легкоатлетів і полегшує для них біг.

Нагадаємо, що стадіон СКІФ, найстаріший серед сучасних стадіонів Львова, було споруджено 1897 року за проєктом відомих львівських архітекторів Івана Левинського та Едгара Ковача. На той час він був одним із найкращих спортивних об’єктів в Австро-Угорщині. У 1910–1939 роках стадіон був домашньою ареною львівських футбольних команд «Лехія» та Drugi Sokół. А з 1946 року, після створення у Львові тоді ще інституту, а нині університету фізкультури, стадіон став легкоатлетичною базою для його студентів.

У 2017 році розпочалась реконструкція унікального у західному регіоні України стадіону СКІФ. Тут функціонує футбольне поле з легкоатлетичним ядром, яке складається з восьми доріжок, сектору для штовхання ядра, стрибків у довжину, стрибків у висоту, сектору бігу на 100 м, стрибків з жердиною тощо. Стадіон вміщує понад 4 000 місць, які обладнані індивідуальними пластиковими сидіннями. Під час перебудови зведено чотириповерховий корпус загального призначення. У ньому розташовані приміщення для спортсменів, тренерів, суддів, медичні кабінети, конференц-зал на 100 осіб і навчальні класи ЛДУФК.