Футболісти ЛДУФК розгромили команду ЛКА у матчі «з одностороннім рухом»

Збірна Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського у понеділок, 7-го жовтня, зіграла свій третій поєдинок в рамках футбольного турніру Універсіади Львівщини 2019 року серед чоловічих команд. Суперником нашої команди була збірна Львівської комерційної академії.

Гру, що відбулася на полі нашого стадіону «Арена Скіф», збірна ЛДУФК зіграла у такому складі: Антон Задерейко (Андрій Артим, 71), Богдан Куртяк, Віталій Заторський, Роман Білий, Олег Береза, Станіслав Демків, Орест Панчишин (Петро Харжевський, 73), Василь Руніч, Максим Хімчак (Вадим Мердєєв, 65), Любомир Степанчук (Андрій Бей, 65), Олег Кос (Остап Малашевський, 54).

Господарі поля розпочали гру, що називається, з місця в кар’єр, і вже на 2-й хвилині мали відкривати рахунок. Оборонці гостей негостинно зустріли у власному штрафному майданчику Василя Руніча, який на швидкості, немов професійний слаломіст, одного за одним обходив суперників і арбітр зустрічі Олег Ващишин без найменших вагань призначив очевидний пенальті. Втім, Роману Білому переграти кіпера ЛКА ударом з точки не судилося. Але вже за шість хвилин «інфізівці» таки відкрили лік своїм забитим голам у матчі. Василь Руніч у черговий раз накрутив у карній зоні кількох захисників і вивів Олега Коса на порожні ворота – 1:0.

Забивши швидкий гол, підопічні Олега Колобича не збавили обертів, а навпаки, взялися «шматувати» оборону суперника. Однак довший час їхня перевага за забитими м’ячами залишалася мінімальною. При цьому вони марнували навіть такі моменти, коли забити гол було набагато простіше, ніж не довести справу до взяття воріт. Але наші хлопці успішно раз-по-раз пробачали гостям їхні помилки в обороні. І лише на 36-й хвилині Кос та Руніч знову на двох організували ще один забитий м’яч. Цікаво, що цього разу вони помінялися ролями: Олег справа виконав такий класний простріл низом, що Василю залишалося тільки підставити ногу, що він успішно і зробив.

2:0 на користь збірної ЛДУФК – саме за такого рахунку суперники пішли на перепочинок. Втім, цілком могло бути й 2:1. Адже на 41-й хвилині гравці ЛКА розіграли швидку контратаку по правому крилу, в фіналі якої вивели свого нападника сам-на-сам з Антоном Задерейком. Та форвард гостей наочно продемонстрував, що він також, не гірше за господарів, вміє марнувати стовідсоткові нагоди забити гол.

У другому таймі, як і в першому, глядачі знову були свідками футболу «з одностороннім рухом» – гра фактично увесь час проходила на половині поля ЛКА, а точніше в штрафному майданчику гостей. За такого розвитку подій на полі розгром «комерсантів» був неминучим. Забігаючи трохи наперед, скажемо, що зрештою, так воно й сталося.

Перший і другий голи по перерві забив Максим Хімчак. Спочатку, на 56-й хвилині, він підхопив круглого на правому фланзі, увірвався у карний майданчик і миттєво пробив у ближню «шістку». А за шість хвилин, отримавши передачу в штрафному, першим дотиком підлаштував м’яча собі під удар, а другим – поцілив акурат у ту саму ближню, ліву від голкіпера, «шістку» воріт – 4:0.

Пройшло ще сім хвилин і рахунок змінився на 5:0. Цього разу після розіграшу стандарту пішла подача верхом в район 11-метрової позначки, де невгамовний Василь Руніч, незважаючи на свій далеко не гренадерський зріст, головою у високому стрибку пробив з відскоком від газону упритул з правою від кіпера стійкою – в останнього шансів відбити м’яч не було жодних. Так само нереально було воротарю гостей врятувати свою команду й від шостого пропущеного м’яча на 75-й хвилині, коли Вадим Мердєєв, отримавши передачу в межах штрафного майданчика, метрів з 12-ти гарматним ударом ледь не порвав сітку.

Треба віддати належне гравцям ЛКА. Програючи 0:6, вони рук не опустили, боролися до кінця і таки зуміли «розмочити» рахунок. На 80-й хвилині їхній гравець, скориставшись позиційною помилкою оборонця господарів, увірвався в карну зону лівіше середини і ударом низом у протихід скерував шкіряну сферу в дальній кут воріт Андрія Артима – 6:1. Однак останнє слово в грі все ж залишилося за «інфізівцями». За п’ять хвилин до фінального свистка господарі поля класно вибігли по правому флангу в контратаку, у фіналі якої Андрій Бей забивав останній м’яч у грі практично вже у порожні ворота. 7:1 – третя поспіль перемога ЛДУФК з великим рахунком. Однак два головні матчі у команди Олега Колобича ще попереду.