Футболісти ЛДУФК – срібні призери Універсіади Львівщини-2019

Завершився футбольний турнір в рамках Універсіади Львівщини-2019 серед чоловічих команд. За його підсумками команда Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, зазнавши гостьової поразки у заключний ігровий день від збірної Львівського Національного аграрного університету з рахунком 1:2, стала срібним призером.

Після чотирьох зіграних турів в обох претендентів на перше місце було по 12 очок, але «інфізівці» мали кращу різницю забитих та пропущених м’ячів – «+16» проти «+13». Тож нашу команду, аби вибороти чемпіонство, влаштовувала у звітній грі й нічия.

Поєдинок проти головного конкурента у турнірі збірна ЛДУФК зіграла у такому складі: Антон Задерейко, Петро Харжевський, Богдан Куртяк, Віталій Заторський (Любомир Степанчук, 46), Роман Білий (Тимофій Калинчук, 46), Володимир Якимець, Максим Хімчак (Вадим Мердєєв, 74), Віталій Сільченко (Орест Панчишин, 69), Василь Руніч, Остап Притула (Андрій Бей, 65), Олег Кос (Назар Богомаз, 46).

Головний матч турніру на затишному стадіоні Львівського Національного аграрного університету в Дублянах суперники розпочали доволі обережно. Втім, придивлялися команди одна до одної недовго і вже на 6-й хвилині гості створили перший по-справжньому небезпечний момент – партнери вивели один на один з голкіпером господарів Олега Коса, однак центрфорвард змарнував нагоду, пробивши вище воріт. «Аграрії» відповіли за чотири хвилини, відкривши рахунок у матчі. Роман Білий припустився технічної помилки, віддаючи пас кіперу Антону Задерейку і покарання прийшло миттєво. Перехоплення круглого завершилося результативним ударом нападника господарів Андрія Ременюка у дальню «дев’ятку» – 1:0.

Пропустивши швидкий гол, підопічні Олега Колобича взяли м’яч під свій контроль і почали розхитувати редути суперника. Однак ніяк не складалося з кінцівкою атак. Водночас господарі, граючи від оборони другим номером, дочекалися свого шансу незадовго до свистка на перерву. Контратака правим флангом завершилася силовим прострілом, який з лічених метрів замкнув Юрій Раделицький. Тож на перепочинок суперники пішли за рахунку 2:0 на користь збірної ЛНАУ.

У перерві тренери команди ЛДУФК провели одразу три заміни. Не можна сказати, що вони кардинально посилили гру «інфізівців», але напруга поблизу воріт господарів почала зростати і на 68-й хвилині оборонці «аграріїв» негостинно обійшлися в своєму штрафному майданчику з кимось із гостей і арбітр без роздумів вказав на 11-метрову позначку. Вирок судді взявся виконувати Віталій Сільченко, але з точки він пробив не найкращим чином – як наслідок, кіпер ЛНАУ Валентин Горох зловив м’яч намертво.

Втім, нереалізований пенальті не зламав психологічно наших хлопців і уже в наступній своїй атаці вони мали забивати, однак після пострілу Ореста Панчишина м’яч прийняла на себе стійка. Однак за дві хвилини круглий таки затріпотів у сітці воріт господарів поля. Максим Хімчак, розпочавши атаку на лівому крилі, виконав передачу на Любомира Степанчука, який зробив забігання і прострілив – першим на м’ячі був Орест Панчишин. Рахунок став 1:2, а ігрового часу залишалося трохи більше двадцять хвилин – цілком достатньо, аби принаймні звести гру до нічиєї, яка нашу команду цілком влаштовувала.

Треба віддати належне підопічним Олега Колобича – вони закрили суперника на його половині поля і градус напруги у штрафному майданчику господарів не раз досягав майже максимуму. Однак довести справу до взяття воріт ще один раз «інфізівцям» так і не вдалося, хоча гольових моментів вони створили більше, ніж достатньо. А найбільш показовим свідченням відсутності елементарного фарту для команди ЛДУФК став епізод за лічені секунди до фінального свистка, коли кіпер ЛНАУ Валентин Горох, відбивши потужний дальній постріл, опинився на газоні і вже ніяким чином, як усім здалося, не міг завадити добити м’яч у сітку. Однак після добивання круглий поцілив у... обличчя кіпера. Тож «аграрії» втримали «золотий» для себе рахунок 2:1 і стали переможцями турніру.