«Галичанка» на старті другого етапу гандбольної Суперліги обіграла «Карпати»

В Ужгороді, на паркеті спорткомплексу «Карпати Арена», вчора, 27-го березня, розпочався другий етап чемпіонату України з гандболу серед жіночих команд Суперліги сезону-2018/2019. Боротьбу за чемпіонство продовжують місцеві «Карпати», «Реал» з Миколаєва та чинний володар титулу львівська «Галичанка», у складі якої грають головним чином студентки та випускниці Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

У першій грі другого туру зустрілися принципові суперники – ужгородські «Карпати» та львівська «Галичанка», які в останні роки є лідерами вітчизняного жіночого гандболу. У першому таймі принципового західноукраїнського дербі львів’янки не найкращим чином зіграли в обороні – пропустили за 30 хвилин 17 м’ячів. В атаці ж закинули лише 14, тож другу половину зустрічі чинні чемпіонки розпочинали з «–3».

Забігаючи трохи наперед, скажемо, що в підсумку «Галичанка» таки здобула вольову перемогу. Сталося це, в першу чергу завдяки тому, що наші дівчата в другому таймі значно надійніше грали в захисті – як наслідок, за других 30 хвилин поєдинку вони пропустили тільки дев’ять м’ячів.

Втім, по перерві довший час галичанкам не вдавалося відновити статус-кво: закарпатки ще за десять хвилин до завершення гри продовжували вигравати все ті ж самі три м’ячі – 23:20. І лише у заключній третині другого тайму «Галичанка» зуміла «перекусити» гру і схилити шальки терезів на свою сторону. Просто нестримною в атаці була лідер львівської команди Ілона Гайкова, в активі якої майже половина голів гостей (13 з 27), а в рамці надійно стояла Вікторія Салтанюк.

Наздогнати господарів у рахунку гостям вдалося за п’ять хвилин до закінчення матчу – 25:25. Далі спершу Ілона Гайкова реалізувала пенальті, а в наступній атаці Олександра Фурманець з позиції лівої крайньої переграла кіпера «Карпат» – 27:25 на користь галичанок і дві хвилини до фінальної сирени. Закарпатки зусиллями Яни Готри скоротили відставання до мінімуму – 27:26. Але залишалося грати тільки 30 секунд і наші дівчата завдяки чіткому контролю м’яча втримали переможний рахунок.

«Карпати» (Ужгород) – «Галичанка» (Львів) – 26:27 (17:14)

27 березня. Початок – 18:00. Ужгород. «Карпати Арена»

Голи «Карпат»: Яна Готра – 10, Наталія Шипляк – 6, Анастасія Мелекесцева – 3, Софія Безрукова – 3, Анна Лезінська – 2, Каріна Байрак – 1, Мілана Шукаль – 1.

Голи «Галичанки»: Ілона Гайкова – 13, Мар’яна Маркевич – 5, Юлія Головко – 3, Олександра Фурманець – 3, Софія Давидянц – 2, Тетяна Поляк – 1.

Додамо, що свій другий матч в Ужгороді, у рамках першого туру другого етапу Суперліги-2018/2019 львівська «Галичанка» зіграє завтра, 29-го березня, з миколаївським «Рухом». Поєдинок на паркеті спорткомплексу «Карпати Арена» розпочнеться о 15:00. А сьогодні, 28-го березня, о 18:00 поміряються силами «Карпати» і «Реал».