«Галичанка» у першій грі 1/4 фіналу Єврокубка програла іспанському «Атлетіко Гуардес»

Гандболістки львівської «Галичанки», кістяк якої сформовано зі студенток та випускниць Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, у першій грі чвертьфінальної стадії розіграшу Європейського Кубку сезону-2020/2021 на домашньому паркеті з рахунком 16:24 поступилися бронзову призеру чемпіонату Іспанії «Атлетіко Гуардес» з містечка А-Гуарда.

Чемпіонки України волею жереба на чвертьфінальній стадії єврокубкового турніру отримали сильного суперника. «Атлетіко Гуардес» є призером національної першості Іспанії чотирьох попередніх сезонів поспіль: 2019/2020 і 2018/2019 – «бронза», 2017/2018 – «срібло», 2016/2017 – «золото». А іспанська Де Онор Плата за своїм рівнем щонайменше на порядок сильніша за українську Суперлігу. Тож більшість фахівців фаворитом протистояння перед грою називали команду з Піренеїв. Втім, самі гравчині і тренери «Галичанки», як і керівництво клубу, вірили в свої сили і сподівалися на перемогу за сумою двох матчів.

І справді, початок зустрічі на паркеті палацу спорту «Галичина» додав оптимізму вболівальникам нашої команди. У перші п’ять хвилин зустрічі гості тричі виходили вперед у рахунку, але кожен раз підопічні Віталія Андронова на закинутий м’яч іспанок відповідали результативним кидком. Однак за рахунку 3:3 щось надломилось у атаці галичанок і гравчині «Атлетіко Гуардес» закинули п’ять м’ячів поспіль і рахунок став 3:8.

У подальшому, до завершення першого тайму, гра була рівною. Іспанки, головним чином завдяки блискучим діям у рамці нашого голкіпера Марії Гладун, не змогли до свистка на перерву збільшити свою перевагу, але й українкам, які змарнували цілу низку гольових моментів, скоротити відставання в рахунку не вдалося. Тож на перепочинок суперниці пішли за все тої самої різниці у п’ять голів на користь команди Жозе Ігнасіо Прадес Понси: на табло горіли цифри – 8:13.

Що казав своїм підопічним у роздягальні упродовж перерви Віталій Андронов, достеменно не відомо. Однак факт, що перша третина другого тайму пройшла за переваги галичанок, які виграли її з рахунком 4:1 і тим самим скоротили відставання до двох м’ячів – 12:14. На жаль, на більше у наших дівчат не вистачило майстерності.

Коуч «Атлетіко Гуардес» взяв тайм-аут, упродовж якого дещо змінив тактику дій своєї команди в захисті. Щільна та агресивна оборона за схемою «5 – 1» стала нездоланною для наших гандболісток. Як наслідок, до завершення матчу львів’янки зуміли додати до свого гольового доробку лише чотири м’ячі, натомість іспанки – десять. Тож у підсумку фінальна сирена зафіксувала перемогу гостей з рахунком 24:16.

Додамо, що матч-відповідь відбудеться у наступну неділю, 21-го лютого, у місті Понтеведра – адміністративному центрі однойменної провінції, в якій знаходиться А-Гуарда.

ГАНДБОЛ. ЖІНКИ. ЄВРОПЕЙСЬКИЙ КУБОК2020/2021

Чвертьфінал. Перший матч

«Галичанка» (Львів, Україна) –
«Атлетіко Гуардес» (А-Гуарда, Іспанія) – 16:24 (8:13)

14 лютого. Львів. Палац спорту «Галичина». Початок – 14:00

Судді – Aнджей Хжан, Міхал Янас (обидва – Польща).

«ГАЛИЧАНКА»: Марія Гладун (37 кидків – 13 сейвів, 35,14%), Вікторія Салтанюк (1 кидок – 0 сейвів, 0%); Олеся Дяченко, Наталія Шипляк (1 кидок – 0 голів), Ірина Прокоп’як (1 – 0), Мар’яна Маркевич (10 – 3), Юлія Головко, Ольга Василяка, Олександра Фурманець (13 – 1), Ангеліна Овчаренко, Христина Майкут (3 – 0), Марина Коновалова (2 – 1), Катерина Козак, Анастасія Мелекесцева, Діана Дмитришин (10 – 4), Тетяна Поляк (15 – 7).

Тренери: Віталій Андронов, Тетяна Штефан, Оксана Площинська.

«АТЛЕТІКО ГУАРДЕС»: Марісоль Каррату Семпере (35 кидків – 19сейвів, 54,29%), Міріам Семпере Агулло (1 кидок – 0 сейвів, 0%); Афріка Семпере Еррера, Сандра Маргаріда Маркес Сантьяго (4 – 2), Лорена Перес Алонсо (3 – 2), Естефанія Дескальцо Перес, Пауліна Перес Буфорн (8 – 4), Патрісіа Андрея Да Сілва Ліма (5 – 3), Крістіна Барбоса Каррера, Росаріо Вікторія Урбан Медель (4 – 1), Паула Аркос Поведа (11 – 4), Сара Валеро Жодар (5 – 4), Карла Гомес Суау, Еріка Райнохова (6 – 3), Лаура Мораїш Лопес (2 – 0), Даніела Морена Лахоро (2 – 1).

Тренери: Жозе Ігнасіо Прадес Понс, Маріано Херман Карбоне.

Вилучення (2 хвилини): Мар’яна Маркевич, Христина Майкут, Тетяна Поляк – Еріка Райнохова, Естефанія Дескальцо Перес, Крістіна Барбоса Каррера.