«Галичанка» в Ужгороді двічі перемогла «Карпати»

Діючі чемпіонки України гандболістки львівської «Галичанки», кольори якої захищають здебільшого студентки чи випускниці Львівського державного університету фізичної культури, у гостях двічі обіграли основного конкурента в боротьбі за золоті медалі ужгородські «Карпати» (24:18 і 19:17) й зміцнили своє лідерство у турнірній таблиці жіночої Суперліги України.

Зазначимо, що матчі між «Галичанкою» та «Карпатами» по праву вважаються центральними. Адже вже кілька років саме ці дві команди суперничають за лідерство. Три сезони поспіль золоті медалі здобувала львівська «Галичанка», а «Карпати» – срібні призерки. У поточному чемпіонаті «Галичанка» очок ще не втрачала, а після двох звитяг в Ужгороді збільшила перевагу над «Карпатами» до 11 очок.

9 лютого у першій грі підопічні Тетяни Штефан та Анжели Савченко перемогли «карпатівок» з рахунком 24:18. І якщо після першого тайму галичанки мінімально випереджали суперниць (13:12), то в другому таймі збільшили свою перевагу до шести м’ячів – 24:18. Голи у складі «Галичанки» закидали: Марина Коновалова (6), Наталія Сабова (4), Ілона Гайкова (3), Наталія Савчин (3), Наталія Воловник (2), Анастасія Баранович (2), Мар’яна Маркевич (2), Софія Давидянц (2), у «Карпат» – Тетяна Кильч (4), Анна Лезінська (4), Софія Безрукова (4), Яна Готра (3), Анастасія Мелекесцева (1), Вікторія Гичка (1), Наталія Шипляк (1).

«Карпати» прагнули реваншу у повторному матчі 10 лютого. Тому гра видалася надзвичайно напруженою. Перший тайм завершився на користь команди Бориса Петровського, до речі, випускника нашого вишу – 8:7. Вдавалося «Карпатам» утримувати мінімальну перевагу над гостями зі Львова ще десять хвилин другого тайму – 12:11. Але на 44-й хвилині «Галичанка» зрівняла рахунок – 12:12. За п’ять хвилин до фінальної сирени рахунок ще залишався нічийним – 16:16. Але наприкінці гри галичанкам вдалося закинути тричі, а карпатівкам – лише раз. Отож, у підсумку «Галичанка» здобула важку перемогу (19:17) та зберегла статус непереможної команди жіночої Суперліги. Голи у складі «Галичанки» закидали: Марина Коновалова (4), Ілона Гайкова (3), Софія Давидянц (3), Наталія Савчин (3), Наталія Воловник (2), Анастасія Баранович (2), Наталія Сабова (1), Мар’яна Маркевич (1), у «Карпат» – Яна Готра (6), Софія Безрукова (5), Анна Лезінська (2), Наталія Шипляк (2), Тетяна Кильч (1), Вікторія Гичка (1).

Турнірне  становище  команд  після  16-ти  матчів: «Галичанка» (Львів) – 32 очки; «Карпати» (Ужгород) – 21; «Реал» (Миколаїв) – 17; «Дніпрянка» (Херсон) – 16; «Спартак» (Київ) – 10; «Економ-Університет» (Тернопіль) – 0.

Роман Цюняк