Галина Мельник – бронзовий призер турніру з карате Серії А у Сантьяго

Українські каратисти розпочали олімпійський сезон: з 10-го по 12-е січня у Сантьяго пройшов перший турнір Karate 1 Серії А. Змагання відбулися на арені Polideportivo Estadio Nacional. У них взяли участь 466 спортсменів з 65-ти країн світу. Україну представляли вісім членів національної збірної. У підсумку в активі збірної України дві нагороди змагань в столиці Чилі – «золото» Анжеліки Терлюги з Одеси та «бронза» випускниці Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Галини Мельник.

На чудовій ноті стартувала в олімпійському сезоні головна надія українського карате Анжеліка Терлюга (тренер – Денис Морозов). Перший номер світового рейтингу в категорії до 55 кг продовжила свою феноменальну серію перемог. У Сантьяго наша нестримна одеситка послідовно перемогла опоненток з Туреччини (2:1), Італії (5:3), Єгипту (3:0), а у фіналі завдала чергової поразки своїй давній суперниці – італійці Сарі Кардін з рахунком 2:0.

Ще одну медаль та важливі залікові очки до олімпійського рейтингу здобула львівська майстриня карате Галина Мельник, яка змагалася у ваговій категорії до 68 кг. Вихованка заслуженого тренера України, також випускника нашого Університету Антона Нікуліна, розпочала турнір у Сантьяго з перемоги над філіппінкою (5:0), але потім мінімально поступилася чемпіонці світу з Азербайджану (2:3). Завдяки тому, що суперниця дісталася фіналу, Галина змагалася у втішних боях, де з однаковим рахунком 3:0 перемогла спортсменку з ПАР, а у бронзовому фіналі – єгиптянку Феріаль Абдельазіз.

Додамо, що змагалася в столиці Чилі ще одна випускниця кафедри фехтування, боксу і національних одноборств (завідувач – доцент Василь Бусол) ЛДУФК Анастасія Мястковська, яка виступає у ваговій категорії до 55 кг. Однак цього разу їй не вдалося пройти кваліфікаційний етап. Втім, сумувати немає часу, адже уже наприкінці поточного місяця у збірної України з карате наступний старт – перший турнір Прем’єр Ліги, який пройде у столиці Франції Парижі з 24-го по 26-е січня.

Тож вітаємо Галину Мельник, її особистого тренера Антона Нікуліна та увесь колектив кафедри фехтування, боксу і національних одноборств з чилійською «бронзою» та бажаємо нових спортивних здобутків на змаганнях, як всеукраїнського, так і континентального й світового рівнів.