Галина Мельник наприкінці червня у Парижі побореться за олімпійську ліцензію

За три місяці, наприкінці червня, у Парижі відбудеться заключний турнір відбору на змагання з карате в рамках ХХХІІ літніх Олімпійських ігор-2020. За омріяні путівки до Токіо в столиці Франції боротимуться і українські каратисти. У складі «синьо-жовтих» за олімпійську ліцензію змагатиметься й випускниця кафедри фехтування, боксу і національних одноборств (завідувач – доцент Василь Бусол) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Галина Мельник.

Зазначимо, що станом на сьогодні українські каратисти вже отримали дві ліцензії на ХХХІІ літні Олімпійські ігри-2020 в Токіо. Як повідомила Всесвітня федерація карате, після скасування низки турнірів через пандемію коронавірусу, серед яких, зокрема етап Прем’єр-ліги Карате 1 у Рабаті (Марокко) та Євро-2020 у Баку (Азербайджан), перший етап відбору на головні старти чотириріччя завершено. Заповітну путівку отримали 40 спортсменів. До списку учасників увійшли чотири кращі спортсмени, які очолюють олімпійський рейтинг у розділах куміте (по три категорії у жінок та чоловіків) і ката станом на березень нинішнього року, а також японські каратисти, як представники країни-господарки Ігор-2020.

У списку тих, хто уже гарантував собі путівку до Токіо на олімпійський турнір, і двоє представників України. Одеситка Анжеліка Терлюга посідає друге місце у розділі жіноче куміте вагової категорії до 55 кг, а львів’янин Станіслав Горуна замикає четвірку найкращих у розділі чоловіче куміте вагової категорії до 75 кг.

Наступну можливість отримати ліцензії каратисти отримають за підсумками кваліфікаційного турніру в Парижі, проведення якого заплановане на кінець червня. Уже відомо, що в столиці Франції у розділі куміте за путівки до Токіо-2020 боротиметься й квартет українців: у чоловіків – киянин Гнат Пак (вагова категорія до 67 кг) і Валерій Чоботар з Чернівців (вагова категорія понад 75 кг); у жінок – Аніта Серьогіна з Чорноморська Одеської області (вагова категорія до 67 кг) та львів’янка Галина Мельник.

Відзначимо, що особистим тренером і Станіслава Горуни, і Галини Мельник є головний тренер національної збірної України Антон Нікулін, який вищу освіту здобув у стінах нашого Університету.

Нагадаємо, що на Іграх-2020 в столиці Японії Токіо відбудеться олімпійський дебют змагань з карате.