Гандболістки ЛДУФК допомогли збірній України вийти у плей-оф відбору на ЧС-2021

Напередодні у Люксембурзі жіноча збірна України з гандболу завершила виступи на груповій стадії відбірного етапу на чемпіонат світу 2021 року. Посівши у своєму квартеті друге місце, «синьо-жовті» тепер зіграють у плей-оф. Приємно констатувати, що рівно половина складу головної команди у звітних поєдинках зі збірними Словаччини, Люксембургу та Ізраїлю – це студентки і випускниці Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

У поєдинках кваліфікації планетарного форуму на паркеті Coque Sport Center у Люксембурзі (всі матчі проходили без глядачів на трибунах) грали студентки факультету фізичного виховання і спорту Вікторія Салтанюк (ІV курс) та Діана Дмитришин (ІІ курс), магістрантки Тетяна Поляк і Мар’яна Маркевич, а також випускниці Марія Гладун, Леся Смолінг, Ірина Стельмах і Наталія Воловник.

У першому матчі збірна України, за суддівства литовських арбітрів Вікторії Кіяускайте та Аушри Заліене, поступилась команді Словаччини з різницею у три м’ячі – 28:31. При цьому підопічні Бориса Чижова практично нічим не поступалися суперницям. Зокрема, на перерву команди пішли за мінімальної переваги словачок – 14:13. Здавалося, у другій 30-хвилинці «синьо-жовті» зуміють змінити хід гри на свою користь. Однак у підсумку суперниці зуміли не тільки втримати переможний для себе рахунок, а й збільшити перевагу до трьох закинутих м’ячів.

Втім, ця поразка не була критичною для українок, Аби вийти у плей-оф, необхідно було вигравати два наступні матчі. І з цим завданням команда Бориса Чижова успішно впоралася. Спочатку «синьо-жовті» впевнено впоралися з господарками турніру, гандболістками збірної Люксембургу. Втім, незважаючи на підсумкову перевагу у сім м’ячів (28:21), не все так просто було для наших дівчат. Зокрема, дебют був за збірною Люксембургу, яка повела 2:0. Українки, у діях яких на початку зустрічі була помітна нервозність, свій перший м’яч закинули тільки наприкінці п’ятої хвилини, коли Тетяна Поляк реалізувала гандбольний пенальті – семиметровий штрафний кидок. Але далі в «синьо-жовтих» усе налагодилося і вже на перерву вони пішли, ведучи у рахунку два голи – 14:12.

У другому таймі збірна України контролювала хід гри і довела справу до перемоги. Цікаво, що останній м’яч у грі, як і перший, закинули гравчині Люксембургу, але на той момент на табло горіли цифри 28:20 на користь збірної України. Тож фінальна сирена зафіксувала звитягу нашої команди з рахунком 28:21.

У заключній грі проти збірної Ізраїлю українок влаштовувала й нічия. Адже суперниці, обігравши Люксембург (22:18) і зазнавши невдачі в грі зі Словаччиною (19:37), при рівній кількості очок з «синьо-жовтими» (по 2 пункти), мали гіршу різницю закинутих і пропущених м’ячів – «–14» проти «+4». Однак підопічні Бориса Чижова чітко розуміли, що своє щастя необхідно шукати в атаці і в підсумку перемогу. Але про все за порядком.

Наші суперниці вийшли на матч досить зібраними і перші хвилини на майданчику точилася рівна гра. Однак поступово, в основному завдяки точним кидкам Олесі Смолінг і Тетяни Поляк, українки стали відриватися в рахунку і до середини тайму їхня перевага вже сягала п’яти м’ячів – 10:5. Проте, ізраїльтянки зовсім не збиралися здаватися і другу половину тайму вони провели на рівних з нашою збірною. На перерву суперниці пішли за рахунку 16:10 на користь збірної України. У підопічних Бориса Чижова більше за інших забили голи Тетяна Поляк (5), Олеся Смолінг (4) і Наталя Воловник (3).

У другому таймі гра проходила з перемінним успіхом і на результативні атаки українок суперниці відповідали своїми забитими м’ячами. Проте, збірна України вже діяла досить впевнено, розуміючи, що перемога від неї вже нікуди не дінеться. Так воно і сталося. Підсумковий рахунок – 34:21 на користь нашої команди. Таким чином, збірна України посіла друге місце в групі 1 і продовжить боротьбу за місце у фінальній частині чемпіонату світу 2021 року в поєдинках плей-оф.

Нагадаємо, загалом на першому етапі кваліфікації було п’ять відбірних груп. Десять команд, які подолали перший етап кваліфікації, вийшли до плей-оф відбору, де 16-го і 20-го квітня відбудуться двоматчеві протистояння за вихід до фінальної частини чемпіонату світу-2021.

Пари стадії відбірного плей-оф визначить жеребкування. Суперниками команд, які вийшли з першого етапу кваліфікації, стануть збірні, що брали участь у чемпіонаті Європи-2020, але наразі ще не мають путівок на чемпіонат світу-2021. Це збірні Чехії, Німеччини, Угорщини, Чорногорії, Польщі, Румунії, Росії, Сербії, Словенії та Швеції. Саме одна з них і стане суперником українок. В одному кошику з «синьо-жовтими» будуть команди Словаччини, Ісландії, Білорусі, Італії, Швейцарії, Північної Македонії, Туреччини, Португалії та Австрії.

Право брати участь в фінальній частині чемпіонату світу-2021 без відбору є у збірної Нідерландів (переможець попереднього чемпіонату світу-2019), команди Іспанії (організатор турніру) та чотирьох кращих збірних Євро-2020 – Норвегії, Франції, Хорватії та Данії. Решта десять учасників від Європи визначить раунд плей-оф кваліфікації.

Додамо, що фінальна частина XXV чемпіонату світу з гандболу серед жінок пройде в Іспанії у грудні 2021 року.

ГАНДБОЛ. ЖІНКИ. ЧЕМПІОНАТ СВІТУ-2021. КВАЛІФІКАЦІЯ

Перша група. 19–21 березня. Люксембург. Coque Sport Center

1-й тур. 19 березня

Словаччина – Україна – 31:28 (14:13)

Судді: Вікторія Кіяускайте, Аушра Заліене (обидві – Литва).

СЛОВАЧЧИНА: Ребіцова, Поповцова – 1 гол, Райногова – 1, Пасторкова – 1, Поцсикова – 1, Ланч – 3, Габанкова – 4, Гудак, Сзаркова – 7, Патрнціакова, Неметова, Трункова – 2, Бізік – 4, Медведова, Огунтойе, Бізік – 7.

УКРАЇНА: Гладун, Салтанюк, Воронько; Дмитришин, Дябло, Маркевич, Смолінг – 9, Когуч, Воловник – 5, Савчин – 3, Поляк – 2, Стельмах, Компанієць – 4, Стрюкова, Влада Бельмас – 1, Вікторія Бельмас – 4.

Ізраїль – Люксембург – 22:18