Гол Младена Бартуловіча приніс «Інгульцю» першу гостьову перемогу в УПЛ

Минулими вихідними, 13-го та 14-го березня, було зіграно шість з семи поєдинків (гру «Львів» – «Рух» – перенесено) 18-го туру ювілейного, 30-го за ліком чемпіонату України з футболу сезону-2020/2021 за участю 14-ти клубів Прем’єр-ліги, в складах десяти з яких грають студенти і випускники кафедри футболу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а в «Олександрії», «Маріуполі» та «Руху» головними тренерами працюють відповідно Володимир Шаран, Остап Маркевич та Іван Федик, які вищу освіту також здобули у нашому виші.

Звітний, 18-й тур, прозваний «туром лобових протистоянь», розпочався грою в Ужгороді, в якій зійшлися дві команди-дебютанти УПЛ, що борються за збереження місця в елітному дивізіоні. Висока ціна поєдинку мала прогнозований наслідок у вигляді бойової, нервової, нерівної гри з відносно невеликою кількістю гольових моментів, але дуже великою кількістю подій. Уже в стартові хвилини обидві команди побачили перед собою три жовті картки, в подальшому кількість попереджень іще зросла, до них приєдналося вилучення, що показує, наскільки як «Минай», так і «Інгулець» хотіли перемогти. Саме з пенальті був відкритий рахунок, коли випускник факультету післядипломної та заочної освіти нашого Університету Младен Бартуловіч вивів гостей уперед. Так закінчився перший тайм, а майже весь другий минув у безперервних атаках господарів поля. Втім, попри натиск, гостям вдалося зберегти переможний результат. Зазначимо, що «Інгулець» уперше перемагає на виїзді в УПЛ, а протистояння цих суперників уперше завершується не нічиєю – попередні чотири матчі щоразу приносили нічию з рахунком 1:1.

Другий суботній поєдинок, «Ворскла» – «Дніпро-1», виявився надзвичайно цікавим: матч у Полтаві виправдав фактично всі очікування. Ну, можливо, не виправдав чиїсь сподівання на велику кількість забитих м’ячів, хоча в цій грі навряд чи правильно було на них сподіватися. Ймовірно, одним із головних підсумків цієї зустрічі є те, що тепер можемо констатувати – впродовж зими хорватський коуч дніпрян Ігор Йовічевіч провів колосальну роботу. Нинішній «Дніпро-1» дуже різниться від себе ж зразка кінця минулого року: це зіграна команда, яка вміє дуже акуратно діяти поблизу власних воріт і при цьому швидко контратакувати й спокійно контролювати м’яч за допомогою коротких та середніх пасів. Відповідна тенденція стала помітною з перших же матчів дніпрян у 2021 році, в суботу ж вона проявилася з особливою силою: по суті, гості ні в чому не поступалися господарям поля, котрі значно вище них у турнірній таблиці. Так, полтавці довше володіли м’ячем, однак гол провели саме дніпряни – після фантастичного удару Довбика. По перерві, що цікаво, «Ворскла», частіше тримаючи м’яч, тим не менше раз за разом наражалася на небезпечні контратаки «Дніпра-1» (який іще й грав у меншості). Однак підсумковий рахунок не змінився – 1:0 на користь приїжджої команди. Отож дніпряни продовжують свою безпрограшну серію, натомість полтавці – переривають.

Початок недільної частини 18-го туру, на противагу суботнім поєдинках, видалося вкрай результативним. Уже в першому таймі гри в Ковалівці, де «Маріуполь» Маркевича-молодшого у статусі господаря приймав місцевий «Колос», глядачі на трибунах побачили аж три забиті м’ячі. Причому розвиток подій на полі був дуже непрогнозованим. «Колос» напористо почав, створив кілька моментів і дуже швидко відкрив рахунок. І тоді, коли «Маріуполь» зумів вирівняти гру, ковалівці відзначилися вдруге. Після цього підопічні Руслана Костишина доволі впевнено контролювали хід подій на полі, втім, перед самим свистком на перерву формальні господарі поля змогли провести один гол. І от починається тайм другий, а «Колос» знову подвоює перевагу в рахунку й невдовзі – навіть потроює. В подальшому гра була так само багатою на моменти, але голів більше не було – 4:1 на користь ковалівців. Таким чином безвиграшна серія маріупольців у поточному чемпіонаті збільшилася до семи матчів.

Два матчі неділі, які почались одночасно о 17:00, сприймалися всіма як своєрідна демонстрація розстановки сил нагорі турнірної таблиці. Важливий аспект цих ігор полягав також у тому, що дві команди – «Шахтар» і «Динамо», на тижні мали складні випробування в Європі, натомість їхні суперники відпочивали. Поєдинок у Києві «Шахтар» – «Десна» почався у загалом обережному руслі – обидві команди вивчали одна одну. «Гірники» частіше володіли м’ячем, чернігівці сподівалися на улюблені контратаки. Деякі з них були по-справжньому небезпечні, однак рахунок у першому таймі відкрили господарі поля. По перерві «Десна» кинулася відіграватися, створила кілька моментів. Але впродовж останньої 20-хвилинки донеччани тричі забили, таким чином вирішивши долю всієї зустрічі. Чернігівці таким чином перервали свою безпрограшну серію.

Як і слід було очікувати, матч у Запоріжжі «Зоря» – «Динамо» почався з того, що у футбольних колах іменують «розвідкою». Втім, цей період часу тривав недовго, й десь орієнтовно з 10-ї хвилини грала стала більш відкритою. Особливо це стосується господарів поля: саме вони атакували частіше й моментів, коли можна було відкрити рахунок, створили дещо більше. Хоча перший такий епізод – на рахунку «Динамо». Попри все, стартова 45-хвилинка закінчилася без взяття воріт. Очікувалося, що таким же буде розвиток подій у таймі номер два, однак у проміжку між 55-ю та 58-ю хвилинами кияни провели два голи, котрі, як покаже подальший розвиток подій, стали вирішальними. Підопічні Віктора Скрипника зробили все можливе, щоб вирівняти ситуацію, проте цього разу їм не вдалося.

У Прем’єр-лізі «Олександрія» Володимира Шарана на своєму полі до звітного матчу не програвала «Олімпіку» три матчі поспіль. Вчора серію вдалося продовжити. Підопічні випускника ЛДУФК контролювали хід матчу й завдяки голам у кожному з таймів, здобули впевнену перемогу.

За матч гості жодного разу не поцілили у площину воріт господарів. Як результат – третя поразка поспіль для Юрія Калитвинцева біля керма «Олімпіка» й п’ята поспіль для команди. У матчі проти «Олександрії» донеччани повторили клубний рекорд, пропускаючи голи впродовж 14-ти матчів.