Ірина Гусяк та Алла Черкасова – чемпіонки Євро-2019!

Наприкінці доби 11-го квітня, коли більшість шанувальників спорту переглядала чвертьфінальні матчі футбольної Ліги Європи, у Бухаресті, на килимах Sala Polivalenta завершився четвертий змагальний день чемпіонату Європи-2019 зі спортивної боротьби – перші п’ять комплектів нагород розіграли жінки у вагових категоріях до 50 кг, 55 кг, 59 кг, 68 кг і 76 кг. Одразу скажемо, що українки вчора увечері продемонстрували феноменальний результат – виграли три золоті нагороди з п’яти можливих! І що особливо приємно відзначити, дві з них на рахунку випускниць кафедри атлетичних видів спорту (завідувач – доцент Федір Загура) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – Ірина Гусяк та Алла Черкасова! Але про усе за порядком...

Спершу у ваговій категорії до 50 кг феноменальну силу характеру продемонструвала львів’янка Оксана Лівач, яку зараз тренує відомий у минулому борець, срібний призер Олімпіади-2008 у Пекіні Андрій Стадник. У фіналі проти болгарської борчині Міглени Георгієвої-Селішки, галичанка зломила опір суперниці на останніх секундах і зуміла вирвати перемогу з рахунком 6:4, вперше ставши чемпіонкою Європи на дорослому рівні.

У наступному фіналі, у ваговій категорії до 55 кг, випускниця Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, яка нині представляє Донеччину Ірина Гусяк (тренери – Віталій Сурженко і Григорій Шепелєв) зустрілася з ще однією болгарської борчинею Евеліною Георгієвою-Ніколовою. За настроєм українки з перших секунд було видно, що перемога буде за нею. І хоча в першій атаці Гусяк допустила помилку, тим самим подарувавши одразу чотири бали суперниці, дивлячись на неї було зрозуміло, що перемогу вона не подарує. Далі Ірина зібралася і атакувала більш обдумано, завершивши поєдинок з рахунком 10:4 на свою користь і також вперше виграла континентальне «золото». Раніше, у 2013 році в столиці Грузії Тбілісі вона стала бронзовим призером.

І в четвертому, передостанньому вчорашньому фіналі, у ваговій категорії до 68 кг, діюча чемпіонка світу, ще одна випускниця ЛДУФК імені Івана Боберського Алла Черкасова (тренується під керівництвом свого чоловіка Олексія Мельника), в досить непростому поєдинку з чешкою ??Адель Ханзлічковою підтвердила свою високу майстерність, обігравши опонентку з рахунком 11:6.

Нагадаємо, у колекції нагород Алли, окрім вищезгаданого «золота» минулорічного світового форуму у Будапешті, є й «бронза» московського чемпіонату світу-2010, а також «срібло» й «золото» Кубків світу 2009 і 2010 років відповідно. Що ж до виступів на Євро, то для Алли турнір у Бухаресті став четвертим континентальним форумом. На трьох попередніх вона незмінно піднімалася на медальний подіум: на другу сходинку у столиці Сербії Белграді-2012 та двічі на третю – у столиці Латвії Ризі та в іншому сербському місті Нові Сад, у 2016 і 2017 роках відповідно. Як бачимо, традиція повертатися з Євро додому з медаллю не порушена Аллою й цього року. Більше того, з четвертої спроби вона виборола «золото». Тож тепер Алла Черкасова є чинною чемпіонкою і світу, і Європи!

Завдяки цим перемогам, а також десяти очкам Ангеліни Лисак, яка вчора стала п’ятою у ваговій категорії до 59 кг, українська команда на даний момент лідирує в командному рейтингу чемпіонату Європи-2019, обганяючи збірну Болгарії на десять балів. Сьогодні, 12 квітня, нас чекає ще три «золотих» фінали за участю українок. До вирішальних сутичок пробилися Лілія Горішна (до 53 кг), Тетяна Кіт (до 57 кг) та Аліна Бережна-Махиня (до 72 кг). Тож у збірної України є гарні шанси здобути загальнокомандну перемогу на Євро-2019.

ЖІНОЧА БОРОТЬБА. ЧЕМПІОНАТ ЄВРОПИ-2019

10 – 11 квітня. Бухарест (Румунія). Sala Polivalenta

Вагова категорія до 50 кг
1. Оксана Лівач (Україна)