Ірина Гусяк та Алла Черкасова – у фіналі Євро-2019

У Бухаресті, на килимах арени Sala Polivalenta, де триває чемпіонат Європи 2019 року з видів спортивної боротьби, вчора, 10-го квітня, розпочався жіночий турнір. Зауважимо, що разом із медалями Євро-2019 у столиці Румунії борці та борчині розіграють і ліцензії на ІІ Європейські ігри, які в червні нинішнього року відбудуться у Мінську. Нагадаємо, у складі жіночої збірної України спортивну честь синьо-жовтого прапора захищають і дві випускниці кафедри атлетичних видів спорту (завідувач – доцент Федір Загура) нашого Університету – Ірина Гусяк та Алла Черкасова.

У перший день змагань представниць прекрасної статі пройшли кваліфікаційні змагання борчинь у п’яти вагових категоріях. Виходили на килим арени Sala Polivalenta й Ірина та Алла. Одразу скажемо, що середа для обох галичанок видалася напрочуд вдалою – в усіх сутичках вони здолали своїх суперниць і тепер сьогодні, 11-го квітня, боротимуться у фіналах за титул чемпіонки та «золото» Старого Світу.

Ірина Гусяк, яка виступає у ваговій категорії до 55 кг, на шляху до фіналу здобула дві перемоги. У непростому чвертьфіналі вона з рахунком 9:6 «перекусила» туркеню Бедіху Гун. Результативним видався і півфінал за участю Ірини, в якому їй вдалося заробити вісім балів проти чотирьох у суперниці – білоруски Заліни Сідакової. Тепер на неї чекає «золота» сутичка проти борчині з Болгарії Евеліни Георгієвої-Ніколової.

Зазначимо, що Ірина, для якої цьогорічний Євро є третім у кар’єрі, в Бухаресті стовідсотково, за будь-якого підсумку фінальної сутички, покаже свій найкращий результат на континентальних форумах. Адже у 2013 році в столиці Грузії Тбілісі вона стала бронзовим призером, а за рік у фінському Вантаа посіла восьме місце. Але зрозуміло, що усі її думки та дії сьогодні спрямовані будуть виключно на підкорення «золотої» континентальної вершини.

Шлях Алли Черкасової до фіналу Євро-2019, у порівнянні з Іриною Гусяк, був трохи довшим. Чинна чемпіонка світу розпочала свої виступи з того, що у 1/8 фіналу поклала на туше полячку Агнешку-Ядвігу Вєщжек-Кордус. У рази важче далася Аллі перемога у чвертьфіналі. Практично рівне протистояння з досвідченою шведкою Анною-Марією Франссон завершилося на користь українки з мінімальним рахунком – 4:3. Натомість у півфіналі Черкасова «розірвала» вихованку львівської школи боротьби Ірину Нетребу, яка уже не перший рік представляє на змаганнях Азербайджан. Рахунок 11:0 на користь нашої борчині якнайкраще характеризує те, що відбувалося на килимі. У фіналі на Аллу Черкасову чекає Адела Ханзлічкова із Чехії.

Нагадаємо, у колекції нагород Алли, окрім «золота» минулорічного світового форуму у Будапешті, є й «бронза» московського чемпіонату світу-2010, а також «срібло» й «золото» Кубків світу 2009 і 2010 років відповідно. Що ж до виступів на Євро, то для Алли турнір у Бухаресті є четвертим континентальним форумом. На трьох попередніх вона незмінно піднімалася на медальний подіум: на другу сходинку у столиці Сербії Белграді-2012 та двічі на третю – у столиці Латвії Ризі та в іншому сербському місті Нові Сад, у 2016 і 2017 роках відповідно. Як бачимо, традиція повертатися з Євро додому з медаллю не буде порушена й цього року. Але звісно, хочеться, аби нагорода була з найдорожчого металу – тим паче, що вигравати Євро раніше у А. Ну а як воно буде, дізнаємося сьогодні ввечері.