Ірина Кленіна: «Дебют СБК «Львів» у Суперлізі охарактеризую одним словом – «Молодці!»

Сезон, що завершився, для спортивно-баскетбольного клубу «Львів» без перебільшення був успішним. Новоутворена команда, що минулого літа була сформована на базі колективу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського «ЛДУФК-СКІФ-Спартак», який упродовж кількох сезонів доволі успішно виступав у Вищій лізі першості України, зуміла наробити серйозного галасу й у чемпіонаті вітчизняної Суперліги, посівши підсумкове четверте місце з класичного баскетболу та друге – зі стрітболу (баскетболу 3х3 на один кошик). На кількох етапах команда старшого викладача кафедра спортивних та рекреаційних ігор ЛДУФК Ірини Кленіної ставала бронзовим призером, а на суперфіналі зі стрітболу, який відбувся у Львові, галичанки вибороли срібні медалі. Сказати, що такий результат команди у цьому сезоні можна вважати успішним, – те саме, що не сказати нічого.

«СБК «Львів» створили влітку минулого року, у який запросили трьох досвідчених баскетболісток – Марію Дубас, Ольгу Краснікову та Кристину Філевич, – каже Роман Іванців, президент Львівської федерації баскетболу. – Усі інші баскетболістки минулого року виступали за команду ЛДУФК у Вищій лізі чемпіонату України, де посіли четверте місце. За підсумками першого сезону, вважаю, команда продемонструвала чудові результати. Окрім підсумкового четвертого місця чемпіонату Суперліги, СБК «Львів» вийшов у «Фінал чотирьох» Кубка України, а також став срібним призером чемпіонату з баскетболу 3х3. Такі результати особливо приємно визнавати тоді, коли розумієш, що конкуренція у жіночій баскетбольній Суперлізі, до слова, у порівнянні з іншими ігровими видами спорту, була дуже серйозною.

Першочергове завдання для нашої команди було потрапити у плей-оф. Саме про це були розмови на початку сезону. Як виявилося згодом, апетит прийшов під час їжі. По ходу сезону команда перевершила сама себе і навіть змогла поборотися за медалі, щоправда травми окремих гравців також дали про себе знати. І саме з цієї причини СБК «Львів» поступився у серії за «бронзу», але за увесь сезон загалом я хотів би висловити подяку усім дівчатам, а особливо головному тренеру команди Ірині Кленіній».

Регулярний чемпіонат для СБК «Львів» складався з перемінним успіхом: хороші матчі чергувалися з невдалими, і навпаки. Втім, команда по-справжньому заграла у другій половині сезону, коли дала усім зрозуміти, що може не тільки потрапити у плей-оф, а ще й там наробити галасу. У підсумку СБК «Львів» для когось несподівано, а для кого і ні, обіграв у чвертьфіналі плей-оф «Франківськ-ПНУ», при чому через зайнятість палацу спорту «Галичина», усі матчі СБК «Львів» провів на виїзді. Що цікаво, у цих трьох матчах Христина Філевич (на фото) набрала 100 очок, що стало справжнім рекордом для СБК «Львів» і для неї особисто.

«Христина, як і інші наші дівчата, провели хороший сезон, – каже президент СБК «Львів», президент міської федерації баскетболу Дмитро Крамар. – Приємно те, що фахівці оцінили не тільки її гру, а, скажімо, й гру Марії Ковтун, яка справедливо отримала відзнаку від Федерації баскетболу України як найкраща центрова чемпіонату».

«Цей сезон для СБК «Львів» справді був непростим. Для багатьох гравців нашої команди він без перебільшення був «на колесах». Результатом команди ми задоволені, оскільки прекрасно розуміємо, що для боротьби за медалі найвищого ґатунку і призові місця нам потрібно збільшувати бюджет команди. Дуже дякуємо Львівській міській раді (начальник Управління молоді та спорту ЛМР – Антон Нікулін), яка суттєво допомогла нашій команді у цьому сезоні, але мусимо визнати і той факт, що для розвитку сильної та потужної команди нам потрібно ще більше коштів. Незважаючи на допомогу міської ради, ми були змушені дофінансовувати СБК «Львів».

До слова, найсильніші команди чемпіонату, а саме «Київ-Баскет» та «Динамо-НПУ», СБК «Львів» у цьому сезоні не зумів обіграти жодного разу. Без перебільшення можна припустити той факт, що без зустрічей з цими командами підопічні Ірини Кленіної були б і в фіналі Кубка України, і в призерах чемпіонату і, можливо, чемпіонками, а не призерками, якогось з етапів турніру з баскетболу 3х3. Втім, флагмани і повинні існувати для того, щоб на них хтось рівнявся. СБК «Львів» у цьому сезоні винятком не став», – додав президент СБК «Львів».

«Тільки нам відомо якою важкою щоденною працею дався цей результат. Я задоволена виступом команди, зважаючи на усі проблеми, які виникали по ходу сезону. Мова йде як і про результат команди, так і власне і про саму якість гри. У другій половині чемпіонату ми почали грати краще, оскільки зіграність між дівчатами далася взнаки. На жаль, на початку сезону ми менше тренувалися разом, тому це також вплинуло на результат. Чи могли виступити ще краще? Могли лише у тому випадку, якби нашу команду оминули травми провідних гравців. У деяких матчах ми могли реально розраховувати лише на шість–сім гравчинь, а цього виявилося замало, що цілком зрозуміло – без ротації складу упродовж зустрічі в сучасному баскетболі вигравати практично нереально. Та якби там не було, виступ своїх підопічних у дебютному для нашої команди сезоні в Суперлізі охарактеризую одним словом «Молодці!», – підсумувала головний тренер СБК «Львів» Ірина Кленіна.

СКЛАД СБК «ЛЬВІВ» У СЕЗОНІ – 2018/2019

№ 3. Романа Петрик (31 січня 1993) – захисник, 164 cм