Іван Федик і Остап Маркевич провалили дебют в УПЛ (Фото, відео)

Упродовж трьох днів, з 21-го по 23-є серпня, було зіграно шість з семи матчів стартового туру ювілейного, 30-го за ліком чемпіонату України з футболу сезону-2020/2021 за участю 14-ти клубів Прем’єр-ліги, в складах дев’яти з яких грають студенти і випускники кафедри футболу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а в «Олександрії», «Маріуполі» та «Русі» головними тренерами працюють Володимир Шаран, Остап Маркевич та Іван Федик відповідно, які вищу освіту здобули в нашому виші. Зазначимо, що двоє останніх дебютували в УПЛ.

«Олімпік» – «Динамо» – 1:4

Голи: Політило, 23 – Буяльський, 8, Завійський, 16 (авт.),
Супряга, 56, Циганков, 87.

Такі матчі прийнято називати – перемога на класі. «Динамо» дійсно майже за всіма показниками перевершило суперника з Донецька, реалізувавши кілька вірних шансів. Зміни в порівнянні з командою Олексія Михайличенка вже видно, особливо в плані контролю м’яча. Але не обійшлося і без помилок (на них треба зупинитися докладніше), ідеальною гру команди Мірчі Луческу ніяк не можна назвати. Ще й «Олімпік», який явно не готовий до сезону, особливо проваливши дебют і кілька періодів в середині зустрічі. «Олімпійці» кілька разів потурбували віце-чемпіона, і високого темпу не витримали.

З перших хвилин кияни показали свій настрій і бажання обіграти «Олімпік», вийшло у «біло-синіх» кілька якісних комбінацій з ударами по воротах. Підопічні Ігоря Климовського, серед яких було й двоє випускників нашого вишу – лівий захисник Орест Лебеденко і опорний півзахисник Тарас Завійський, не очікували такого старту. Виділявся на полі у «Динамо» Супряга, перший його пас п’ятою вийшов красивим і гострим, але захисники змогли прочитати момент. Потім Владислав не влучив по воротах з декількох метрів – хороший пас з лівого краю віддавав Де Пена.

Перший гол команда Луческу забила після ще однієї передачі з лівого флангу, асистентом виступив вже Караваєв, точно поклавши м’яч на голову Буяльському. Віталій пробив з меж воротарського, захисники просто втратили його з поля зору. А другий гол став ще більш парадоксальним, з точки зору оборони «олімпійців». Завійський переправив м’яча в свої ворота після чергового закидання круглого з лівого краю. Луческу посміхався і не приховував радості.

До 16-ї хвилині донеччани горіли 0:2, не створивши жодного більш-менш небезпечного моменту. Проте, номінальні господарі заспокоїлися і змогли перевести гру на половину поля «Динамо». Столична команда чомусь дозволила це зробити, розслабившись або взявши перепочинок. Несподіваний навіс пройшов у «Олімпіка» в штрафну, Політило опинився без опіки і переправив круглого у дальній кут – 1:2. Гол вийшов дуже схожим на дебютний м’яч у зустрічі.

Надалі гра вирівнялася. Донеччани відчули, що можуть грати і забивати «Динамо», а кияни стали дорожити м’ячем, діяти більш обережно. Пройшов обмін хорошими моментами – Супряга не реалізував вихід один на один з голкіпером, а Зотько з меж штрафної після пасу Політило пробив у руки Бущану. Буяльський пробивав з вигідної позиції трохи вище воріт. Шахаб випередив Сироту і переправляв круглого в ближній кут – втім, у ціль іранський форвард не потрапив. Перспективний штрафний заробив Цітаішвілі і Де Пена пробив дуже непогано, однак воротар зреагував.

І все ж «біло-сині» були ближче до успіху, холоднокровніше виглядали підопічні Луческу, хоча і грали по рахунку. На початку другого тайму «Олімпік» додав, на деякий час навіть перехопив ініціативу і провів кілька комбінацій, але забити втретє змогло «Динамо». Родрігес (він замінив у перерві Цітаішвілі) кинув у прорив Буяльського, який з меж штрафного прострілив в центр на Супрягу, форвард не кращим чином, однак адресував м’яч у ворота.

Не завершив Супряга наступний момент, ще один вихід один на один з голкіпером. Помітно старався форвард, при цьому нервував, поспішав і не міг реалізувати фантастичні шанси. Добре увійшов в гру Родрігес, який наносив два небезпечні удари і виявився корисним у підіграванні. Саме після його пасу останній м’яч забив Циганков – все для цього голу зробив Родрігес, ще й показавши чудовий дриблінг.

Досить цілісне враження залишили кияни (за винятком декількох періодів зазначених вище), в цьому напрямку можна і необхідно працювати. Після гри склалося саме таке враження. І ще – особливу роль у «Динамо» тепер грає Віталій Буяльський, який став справжнім лідером команди. У центрі поля хавбек діяв вище всяких похвал, а також проявив себе як плеймейкер, асистент і навіть форвард.

З упевненої перемоги починають кияни сезон, показавши певний прогрес, хоча утримаємося від великої кількості компліментів. Поки це тільки одна перемога над раптом розгубленим суперником. Без сумніву, далі буде складніше.

«Шахтар» – «Колос» – 3:1

Голи: Алан Патрік, 62 (пен.), 70, Тете, 73 – Костишин, 77.

Слідом за «Динамо» та «Олімпіком» перший свій матч в новому сезоні УПЛ провели «Шахтар» і «Колос». Незважаючи на недавній матч проти міланського «Інтера» в півфіналі Ліги Європи, головний тренер «гірників» Луїш Каштру не став сильно змінювати склад і зробив тільки дві заміни в стартовому складі: Трубін у воротах замість П’ятова і молодий Бондар вийшов на місце Хочолави в центрі оборони.

Чемпіон і дебютант чемпіонату України минулого сезону підійшли до цього поєдинку в досить хорошій фізичній формі, у команд просто не було часу розгубити набрані кондиції. Гравці донецького клубу почали цю зустріч у своєму фірмовому стилі і вже на 1-й хвилині створили небезпечний момент біля воріт Волинця – Марлос закинув на Маркоса Антоніо, а бразилець з меж штрафного майданчика пробив вище воріт неробочою ногою. На атаки «гірників» «Колос» відповів своїм вбивчим моментом на 5-й хвилині: Євген Задоя зробив подачу зі штрафного, а Смирний на дальній штанзі пробив головою в каркас воріт. Через три хвилини номінальні гості створили ще одну небезпечну ситуацію поблизу воріт Анатолія Трубіна – на цей раз вже капітан «Колоса» Олександр Бондаренко завдавав удару головою.

До початку другої 10-хвилинки «Колос» вирівняв темп і активно тікав у контратаки. На щастя оборона «Шахтаря» на початку зустрічі виглядала надто інертно і надавала простір для маневрів – очевидно позначався останній напружений єврокубковий матч команди Луїша Каштру. До 16-ї хвилини донецька команда прокинулася і забрала м’яч під свій цілковитий контроль, паралельно нагнітаючи біля воріт клубу з Ковалівки. «Шахтар» притиснув підопічних Руслана Костишина до своєї лицьової лінії. Жуніор Мораєс мав кілька шансів, щоб відкрити рахунок в матчі, але або форварду збірної України не вистачало точності, або голкіпер гостей Волинець впевнено грав у воротах. Гол «Шахтаря» назрівав, ковалівці не могли перейти навіть центр поля...

Команда з Ковалівки намагалася будувати свої нечисленні атаки з другої третини поля, в переважній більшості випадків це були високі подачі з напівфлангу на дальню штангу. На 29-й хвилині поєдинку наставник гостей Руслан Костишин був незадоволений станом справ на полі і відправив розминатися відразу трьох гравців атакуючої лінії.

На 31-й хвилині арбітр матчу Ігор Пасхал показав першу жовту картку в матчі – захисник «Колоса» Владислав Ємець грубо зіграв проти бразильського латераля «гірників» Додо. Алан Патрік зі штрафного виконав подачу з лівого флангу на Степаненка, але Тарас пробив вище воріт ковалівців.

«Колос» грав дуже вузько біля своїх воріт, завдяки чому «Шахтар» намагався розтягувати оборонні ряди гостей та активно задіяв фланги. Це почало приносити свої плоди – Тайсон на дриблінгу пройшов суперника і видав проникаючу передачу на Марлоса, але вінгер наносив удар правою ногою і з десяти метрів пробив вище воріт Волинця. На 42-й хвилині своє ім’я в протокол матчу записав наставник «Колоса» – Руслан Костишин отримав жовту за нецензурну лайку в бік резервного арбітра.

У кінцівці першого тайму найактивнішим на полі був атакуючий півзахисник «гірників» Тайсон. Напевно ця надмірна активність і перешкодила бразильцеві реалізувати пенальті на 45-й хвилині. Захисник «Колоса» Кирило Петров грубо зіграв у штрафному, Тайсон взявся пробивати 11-метровий, але страж воріт «гостей» Євген Волинець був бездоганний і відправив команди на перерву при нулях на табло.

На старті другого тайму «Шахтар» аналогічно відразу прибрав м’яч до своїх ніг та намагався позиційно атакувати, але створити гостроту біля воріт команди Костишина не виходило. На 52-й хвилині «гірники» знову отримали право на пробивання пенальті – Євген Задоя наступив на гомілкостоп Жуніору Мораєсу. До 11-метрової позначки підійшов Марлос, але голкіпер «Колоса» Волинець був проти голу, Євгеній знову виручив свою команду і залишив ворота сухими! Через буквально шість хвилин донецька команда знову заробила пенальті, однак на цей раз півзахисник Алан Патрік вже не залишив шансів воротарю ковалівців і на паузі пробив в протилежний кут від Волинця – 1:0.

Після пропущеного голу Руслан Костишин провів потрійну заміну. А через три хвилини Луїш Каштру підхопив ініціативу свого колеги та випустив Тете на місце Марлоса. Бразилець увійшов у гру та через пару хвилин красиво обігрався з Мораєсом на межі штрафного майданчика, але пробив прямо у воротаря. Трохи пізніше Тете протягнув м’яч через половину поля, віддав на Мораєса, а Жуніор прострілив на Алана Патріка, який подвоїв перевагу «гірників». 20-річний Тете мега-активно увірвався в гру та на 72-й вже сам розписався у воротах Волинця.

Після трьох пропущених голів за дванадцять хвилин «Колос» був деморалізований та просто догравав по інерції цей поєдинок. «Шахтар» продовжував контролювати м’яч, але вже нікуди не поспішав. Однак форвард гостей Денис Костишин, тільки вийшовши на заміну, зумів підловити оборону «гірників» на плутанині та красиво перекинув Анатолія Трубіна – 3:1. Тож у підсумку, чинний чемпіон України здобуває впевнену, але досить непросту перемогу у першому турі нової кампанії.

«Десна» – «Зоря» – 3:1

Голи: Філіппов, 56 (пен.), Тамм, 62, Будківський, 73 –
Фаворов, 43.

Олександр Рябоконь любить експериментувати зі складом. Наставник чернігівчан, маючи в своєму розпорядженні достатню кількість якісних гравців, часто змінює схеми. Ось і цього разу він вирішив здивувати Віктора Скрипника, зігравши в три центральні захисники. У минулому сезоні він кілька разів вже втрачав очки через це, але ось новий чемпіонат і знову ризик.

У тренера луганчан лава не така довга, а тому його склад був прочитаний фахівцями ще до гри – якщо не брати до уваги, що замість Громова прогнозувався вихід Перовича. Вся увага перед початком матчу була прикута до Дениса Фаворова. Екс-капітан «Десни» відправився в команду Скрипника, запевняючи, що сам йти він не хотів. Фанати «сіверян» зустріли захисника, як рідного, але зіграв він проти їхньої команди, як двоюрідний. Саме «Легенда №45» відкрив рахунок в грі, проте про це пізніше.

«Десні» завжди досить непросто давалися матчі проти команди Скрипника і звітна гра не стала винятком. «Зоря» виглядала краще за суперника в першій половині, нехай і без великої кількості моментів. Можна згадати два-три удари з дальньої дистанції, найбільш небезпечним з яких був у виконані Юрченка. Впевнено виглядав дебютант Гречкін. Звичайно, мали місце бути і певні помилки, але захисник в атаку ходив часто, а в обороні нейтралізував активного Коноплю.

Неприємний момент трапився в середині першого тайму. Калітвінцев пішов в небезпечний підкат проти Абу Ханни, після чого центрбек був замінений. По суті, в розпорядженні Скрипника залишився тільки Вернидуб, а на місце центрального захисника був випущений 20-річний опорник Піддубний. І як тепер грати на два фронти Очікуємо від луганчан активності на трансферному ринку.

А в кінці першого тайму трапилося те, що і повинно було – «Зоря» дотиснула суперника. Кочергін протягнув до самого штрафного суперника, проте пробити йому завадили захисники. На краю стояв самотній Фаворов і не проявивши жалості, потужним ударом забив у ворота колишніх партнерів. Футболісти «Зорі» підбігли вітати Дениса, але він без особливих емоцій відзначив взяття воріт. Хоча впевнені, що всередині у нього все переверталося від емоцій. Мінімальна перевага «Зорі» – справедливий підсумок першого тайму.

Рябоконь вирішив діяти негайно і зміцнив атаку, випустивши на поле Будківського. Можливо він вірив, що Філіпу також вдасться забити у ворота екс-команди. Форвард дійсно почав активно і через три хвилини вивів «Десну» вперед. Але лише за кількістю жовтих карток – непотрібний фол проти Назарини привів до гірчичника. А якщо серйозно, Будківський дійсно допоміг своїй команді. Після явного привозу від захисників і воротаря «Зорі», він грамотно підлаштувався в штрафній і змусив все того ж Назарину фолити. Філіппов підійшов до точки і відзначився першим голом в цьому сезоні.

Скрипник намагався підбадьорити команду виходом Луньова, але практично відразу Шевченко вдруге виймав м’яч із сітки. Захисники «Зорі» начисто програли повітря Тамму і естонець класно пробив головою – 2:1. Хочете дізнатися, як перевернути хід зустрічі за якихось 15 хвилин Зверніться до Олександра Рябоконя і центрбеків луганського клубу. Додамо, що гольову передачу на свій рахунок записав Калітвінцев. «Десна» не зупинилася, «Десна» вирішила остаточно добити суперника. Владислав Калітвінцев (знову він) локомотивом прорвався по лівому флангу і видав ідеальну передачу на Будківського. Форварду залишилося не промахнутися, з чим він ідеально впорався.

Потрійна заміна від Скрипника ніяк не вплинула на команду. Можливо, поки що «Зоря» не готова грати два тайми, так як у другій половині бронзовий призер минулого сезону мало чим запам’ятався. Був непоганий удар від Янакова, але в цьому епізоді Пасту потрібно було б дуже сильно постаратися, щоб пропустити. Наставнику луганчан доведеться зробити велику роботу над помилками після такої гри в Чернігові. Впевнені, що він краще за нас розуміє важливість підсилення складу. Поки що, луганський колектив не готовий до гри на груповому етапі Ліги Європи. Не з такою короткою лавою запасних. А ось гравців «Десни» можна похвалити, своїм другим таймом вони це заслужили. Будківський якісно зіграв роль джокера, а Калітвінцев, безумовно, отримає звання MVP матчу.

«Олександрія» – «Маріуполь» – 4:1

Голи: Шастал 45, Гордієнко 47, Мишенко 49, Безбородько, 90+1 –
Кулаков, 82.

Стартовий склад «Маріуполя» не додавав оптимізму щодо тих змін, які клуб пережив у міжсезоння. Нехай в основі вийшли практично всі знайомі обличчя, але досвіду нинішній команді явно не вистачало. Тому при всьому таланті Остапа Маркевича в набрані очки у цій грі вірилося насилу. В «Олександрії» все набагато стабільніше. Для «городян» взагалі, ознака стабільності – це вихід у старті Лучкевича і особливо Ковальця, який залишається двигуном нинішньої команди. Так було на початку літа, так залишається і в кінці найспекотнішої пори року.

Суперники з перших хвилин взяли непоганий темп, хоч до моментів справа практично не доходила. За стартові півгодини запам’яталися хіба що вихід до воріт під гострим кутом Кулакова, з яким впорався Паньків, а також удар Банади із середньої дистанції – Сагуткін заблокував постріл.

Найбільш вірний шанс відкрити рахунок у першому таймі з’явився у Кащука. Паньків помилився з виходом із воріт після закидання з глибини на Кащука, чим фактично вивів хавбека на порожні ворота: підстрахував Бабогло, що на стрічці головою відбив удар суперника.

Перерва наближалася до, здавалося б, невблаганної нульової нічиєї. Як раптом за кілька секунд до свистка господарі забили: Лучкевич забіг флангом і прострілив, Шастал виграв позицію у Сагуткіна, який зіграв в цьому епізоді невпевнено, і пробив повз Гальчука.

«Олександрія» добила суперника в дебюті другої половини: Гордієнко замкнув кутовий, за півтори хвилини віялову атаку завершив Мишенко, який набіг на передачу Ковальця – 3:0.

«Маріуполь» зовсім поплив, немов боксер, закрившись і чекаючи закінчення раунду. Тільки тут грати ще потрібно було 40 хвилин. Втім, приазовці досить швидко прийшли до тями і намагалися вже самі будувати атаки на ворота Паньківа. Виходило, скажемо відверто, не дуже, та й сама «Олександрія» думками вже була не в цьому матчі, дограючи зустріч.

Гол Кулакова в останню десятихвилинку після невдалої гри Гордієнка у своєму воротарському начебто навіть відродив якусь інтригу в поєдинку. «Маріуполь», скоротивши рахунок, відчув приплив енергії, в той час як «городяни» продовжили діяти апатично. Однак надії на хеппі-енд для приазовських уболівальників поховав Безбородько, скориставшись шикарною передачею зі своєї половини поля від Грицука – 4:1.

«Олександрія» входить у новий сезон з переконливою перемогою. Не будемо будувати будь-які припущення на весь чемпіонат з цього результату, але хороших думок поки однозначно більше. Те ж не можна сказати про «Маріуполь». Цій молоді або потрібно швидше прогресувати, або клубу необхідно шукати посилення. Інакше приазовці загрузнуть в середині таблиці.

«Інгулець» – «Дніпро-1» – 1:1

Голи: Балан, 42 – Цуріков, 33.

З огляду на знайомство з методами роботи один одного, наставники команд намагалися якомога сильніше здивувати опонента. Вдалося це краще керманичу дніпрян Дмитру Михайленку, який випустив свою команду на цей матч у формації 3-4-3 з Володимиром Адамюком на позиції лівого центрального захисника і Андрієм Цуріковим у ролі лівого інсайда.

В «Інгульця» несподіванка у складі була всього одна, та й та незначна. Замість досвідченого випускника ЛДУФК Младена Бартуловіча зліва в півзахисті вийшов Артем Щедрий, який також раніше пограв на рівні Прем’єр-ліги. Саме Артем став найпомітнішою фігурою у дебютанта УПЛ в першому таймі, приклавши ногу до обох голів. Спершу саме його обрізка призвела до швидкої атаки «Дніпра-1», в ході якої Довбик все ж приловчився віддати пас на Цурікова, а той розстріляв сітку під поперечиною воріт Шуста. Але і м’яч «Інгульця» у відповідь по суті створив Щедрий, який не соромився грати п’ятою в декількох епізодах навіть після образливої результативної обрізки. Разом із Запорожцем хавбек номінальних господарів розігнав атаку лівим флангом і віддав пас на Дениса Балана, який в дотик пробив у дальній нижній кут. Цей епізод підкреслив недолік гри «Дніпра-1» при формації з трьома центрбеками, адже підопічні Михайленка банально не розібралися з тим, кому ж братися за опіку захисника петровців, що підключився до атаки.

За винятком гольових епізодів, ініціативою до перерви все ж володіли дніпряни. Перший їхній момент став наслідком неузгоджених дій центральних захисників «Інгульця» при виході з оборони до атаки. Але удар Довбика після перехоплення Цурікова встиг заблокувати опорник команди Сергія Лавриненка. В інших мікроепізодах біля воріт Шуста підводила «Дніпро-1» точність ударів, якої катастрофічно не вистачало. На загальному тлі виділявся не тільки габаритами, але і якістю прийняття рішень Артем Довбик.

Другий тайм знову активніше почав «Дніпро-1», який не став змінювати схему, продовжуючи активно зустрічати суперника вже у першій фазі його атак. Це допомогло створити момент Хобленку, після чого виручив Шуст, а добивання Цурікова виявилося неточним. З наступним небезпечним ударом впорався вже Запорожець ціною болючих відчуттів у паху. Шуст реагував по удару, тому добивання Довбика могло бути більш прицільним. Але Артем пробив точно в голкіпера, який лежав уже на газоні.

Дніпряни продовжували методичний тиск і моменти регулярно виникали після стандартів. Квасний виносив м’яча вже із порожніх воріт, а після удару Когута круглий пішов за межі поля, «лизнувши» перекладину. Лавриненко відразу ж пустив у бій свій козир, випустивши Бартуловіча не стільки для креативу, скільки для можливості на досвіді притримати м’яч далеко від власних воріт, оскільки хвилини «Інгулець» в середині другого тайму переживав далеко не найсолодші.

Ціною неймовірних фізичних і моральних зусиль «Інгулець» все-таки вистояв, причому в кінцівці навіть кілька разів висувався до чужих воріт у пошуках переможного голу. Але здобути три очки за таким другим таймом було б занадто великим фартом для петровців. Команда явно буде проводити активну трансферну роботу в період паузи на ігри збірних. «Дніпро-1» ж явно втратив два бали, хоча певні ігрові проблеми у команди Михайленка явно присутні. Перш за все це стосується відсутності креативу попереду.

«Ворскла» – «Рух» – 5:2

Голи: Пуцлін, 10, Степанюк, 26, Дуць, 43 (авт.), Скляр, 44, Кулач, 49 –
Федорчук, 64, Бойчук, 90+2.

В останньому матчі Прем’єр-ліги до паузи на ігри збірних команди практично не здивували складами. Юрій Максимов несподівано випустив трьох центральних захисників. Але, з огляду на появу в Полтаві Сергія Яворського, більш звичного саме до такої формації, це сенсацією не стало.

«Рух» не зміг розраховувати відразу на двох кращих бомбардирів минулого сезону, які забили по 12 голів у Першій лізі. Данило Кондраков і Юрій Климчук не опинилися навіть в заявці, що дало пропуск в основу молодому вихованцю «Волині» Миколі Кухаревичу.

Кухаревич здорово себе проявив уже в дебюті, коли тонким пасом п’ятою вивів на удар Андрія Кухарука. Однак з пострілом півзахисника впорався гравець оборони «Ворскли», який зробив блок. Непоганий момент був у Ростислава Русина, який сам знайшов позицію для прицільного удару, але з точністю все ж виникли проблеми.

А ось господарі були більш холоднокровними в завершенні, причому на руку їм зіграли і відскоки. Два розіграші стандартів дозволили «Ворсклі» двічі відзначитися і отримати комфортний гандикап вже до середини тайму. Спершу удар Кане зі штрафного заблокував захисник, а добивання Давіда Пуцліна виявилося точним. Степанюк знаходився на шляху м’яча, але пропустив його в стрибку, всім своїм виглядом демонструючи, що участі в епізоді не приймає і реагувати Мисаку не заважає.

Другий гол полтавчан став наслідком переваги господарів при грі на стандартах. Кутовий з правого флангу, подача на дальню штангу, звідки Альюн скинув на Яворського. Сергій пробивав впритул, але влучив у штангу. Захисники відбилися, але далеко м’яч не пішов, що дозволило Руслану Степанюку прицільним ударом потрапити під саму стійку.

Після другого голу «Рух» намагався активніше діяти попереду і навіть на деякий час притиснув «Ворсклу» до її воріт. Але полтавська «пружина» розтислась дуже болісно, причому знову з’явилася можливість говорити про дитячі помилки гостей в обороні і відсутність везіння. Спершу капітан гостей, випускник нашого Університету Ігор Дуць, вибиваючи м’яч з порожніх воріт, влучив у штангу, від якої м’яч влетів у сітку. Ну а відразу після розіграшу з центру поля необачний пас Русина назад перехопив Кулач – триходівка через Степанюка і ось в обіймах партнерів уже ніжиться Олександр Скляр.

Ось так, практично ні в чому не поступаючись по грі, «Рух» пішов на перерву з катастрофічним для себе рахунком 0:4... Зберігати обличчя в другому таймі вийшли Ернест Антві та Валерій Федорчук, який одну з двох своїх вищих освіт здобув у ЛДУФК. У господарів також з’явився літній новачок, Микита Татарков. Саме з обрізки Федорчука розпочався п’ятий гол «Ворскли», який забив Владислав Кулач з передачі Ігоря Пердути. «Десятка» господарів своєю активністю до перерви заслужив побачити власне ім’я на табло, а претензії Максима Білого з приводу зіткнення з Кулачем ще у зародку гольового епізоду є безпідставними. Контакт якщо і був, то мінімальний і вже точно такий, що не вимагає від центрального захисника львів’ян валитися на газон і випадати з епізоду.

До середини другої половини гри Федорчук все ж адаптувався на полі і саме йому вдалося розмочити рахунок. Таким чином, в кожному з шести матчів першого туру УПЛ забили обидва суперники – унікальна ситуація для елітного дивізіону вітчизняного футболу! На останніх секундах гри Ігор Бойчук, який вийшов на заміну, зумів забити ще один м’яч і зробити рахунок в принципі не таким вже й провальним – 5:2.

Підсумовуючи побачене, варто все ж дати галичанам час для зміцнення складу і повноцінної адаптації до умов Прем’єр-ліги. Поки що дебют перетворився у холодний душ, але рахунок не по грі і «Рух» далеко не безнадійний. «Ворскла» ж підтверджує, що в новому сезоні готова боротися за більше, ніж місця у середині таблиці.

Ще один матч першого туру, «Львів» – «Минай», не відбувся через епідемію коронавірусу у гравців команди міста Лева. Тож гру перенесено на невизначений наразі термін.