Іван Федик – новий головний тренер «Руху». Мирон Маркевич – консультант (Відео)

Трохи більше, ніж за тиждень до рестарту чемпіонату України з футболу поточного сезону-2019/2020 серед клубів Першої ліги чергові зміни відбулися у тренерському штабі одноосібного лідера турніру львівського «Руху», який свої домашні матчі проводить на полі стадіону СКІФ Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

На вчорашньому тренуванні президент клубу Григорій Козловський представив команді нового наставника. Ним став 32-річний фахівець, випускник кафедри футболу (завідувач – доцент Ігор Лапичак) нашого Університету Іван Федик.

Навчаючись у ЛДУФК, Іван Федик водночас багато уваги приділяв журналістській діяльності, зокрема, не один рік працював футбольним оглядачем газети «Спортивка». Саме тоді, наприкінці першого десятка років ХХІ століття він познайомився з тодішнім головним тренером львівських «Карпат» Олегом Кононовим. Олег Георгійович помітив у журналіста задатки до тренерської роботи і запропонував йому спробувати себе в підготовці юних футболістів у Академії футболу «УФК-Карпати» (2010–2012). Переконавшись, що він не помилився в тренерському таланті і працездатності Івана Зіноновича, Олег Кононов зробив йому пропозицію стати його асистентом. Разом вони працювали у «Севастополі» (2012–2013) та «Краснодарі» (2013–2014).

Завершивши співпрацю з Олегом Кононовим, Іван Федик перейшов до тренерського штабу добре знаного білоруського фахівця Леоніда Кучука, якому асистував у «Сталі» з Кам’янського (2016–2017) та «Ростові» (2017–2018). А минулого року Іван Зінонович працював у тренерському штабі «Руху» Леоніда Кучука, де встиг зарекомендувати себе як висококваліфікований професіонал, тренер із сучасним баченням футболу. Тепер на нього чекає дебют у ролі головного тренера команди, перед якою стоїть конкретне завдання – здобути путівку до Прем’єр-ліги чемпіонату України.

Ось як прокоментував своє призначення на посаду головного тренера «Руху» сам Іван Зінонович: «Зізнаюсь, у мене були дещо інші плани щодо продовження кар’єри. Але у зв’язку з ситуацією, яка склалась у команді, недовго роздумував над пропозицією – вирішив допомогти. Для мене найбільша мотивація – це необхідність добитися результату. Ця мотивація об’єднує як весь тренерський штаб, так і футболістів. Під час зимових зборів командою була проведена дуже хороша робота. Багатьох гравців я вже добре знаю. Попереду чемпіонат, вивчаємо всіх суперників, тренерський штаб працює. Перша гра з «Агробізнесом», але для нас кожен матч як вирішальний».

Додамо, що у вирішенні завдань на сезон допомагатиме команді та її молодому керманичу своїми безцінними порадами і методичними рекомендаціями буде один з найкращих тренерів в історії українського футболу, випускник та Doctor Honoris Causa ЛДУФК Мирон Богданович Маркевич, який зараз очолює Комітет національних збірних Української асоціації футболу.

«Рух» – це моя рідна команда, ми починали з чемпіонату області. Постійно за нею стежив, як вона росла в мене на очах. А оскільки зараз пауза у матчах збірних, у мене з’явилось багато часу, постараюсь десь допомогти тренерам порадами. Стежу за тренувальним процесом збоку, якщо буде потрібно, буду вносити деякі корективи. Не люблю слова «консультант», просто хочу допомогти своїй рідній команді. Вже мав нагоду поговорити з футболістами перед тренуванням. Сказав їм, щоб вірили у свої сили, бо нема нічого неможливого. Гадаю, «Руху» під силу вийти у Прем’єр-лігу і хлопці це розуміють», – сказав у своєму коментарі Мирон Богданович.

Нагадаємо, що Мирон Богданович Маркевич ще на початку дев’яностих проявив себе, як один з найпрогресивніших тренерів в українському футболі. Саме він виводив львівські «Карпати» у фінал Кубка України (1993) та завоював із «зелено-білими» бронзові медалі чемпіонату України сезону-1997/1998. Із харківським «Металістом» кілька років поспіль посідав третє місце у національному чемпіонаті, а в сезоні-2011/2012 років вивів харків’ян у чвертьфінал Кубка УЄФА. У 2010 році Мирона Богдановича призначили головним тренером національної збірної. Керував збірною у чотирьох матчах, у яких тричі «синьо-жовті» святкували перемогу і один раз зіграли внічию. У 2014 році метр українського футболу очолив «Дніпро» і вже наступного року вивів дніпрян у фінал Ліги Європи УЄФА. Починаючи із літа 2016 року Мирон Маркевич очолює Комітет національних збірних Української асоціації футболу.