Юлія Джима допомогла збірній України увійти в ТОП-10 у мікст естафеті п’ятого етапу Кубка світу з біатлону

У заключний день п’ятого етапу Кубка світу з біатлону сезону-2020/2021 в німецькому Оберхофі відбулася змішана класична естафета. Збірна України, в складі якої на другому етапі виступала магістрантка Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Юлія Джима (на фото), у підсумковому протоколі замкнула ТОП-10.

Українські тренери на класичну змішану естафету виставили найсильніший склад – тих спортсменів, які в загальному заліку поточного Кубка світу розмістилися найбільш високо. На подив, вже перший рубіж викликав складнощі у багатьох команд: лише дев’ять дівчат з 23-х обійшлися без запасних патронів. А білоруска Дінара Алімбекова, що задавала темп на першому колі для всього пелотону, і зовсім вирушила на штрафне коло. Проте Дар’я Блашко, яка стала в цьому сезоні штатним стартером української команди, першу стрільбу відпрацювала безпомилково, і навіть один запасний патрон на стійці дозволив їй залишитися в групі претендентів на високі місця. На останньому колі, правда, потужності ходу Даші не вистачило і, поступившись кількома позиціями, вона передала естафету 12-ю, заробивши 48 секунд відставання від лідера, яким стала француженка Анаіс Шевальє-Буше, що відстрілялася без запасних патронів і продемонструвала відмінну швидкість. Втім, в межах хвилини на другий етап вирушили 14 команд, включаючи навіть Білорусь, яка мала коло штрафу.

Щільність результатів призвела до того, що вже другий етап подарував зміну лідерів. Жюстін Бреза-Буше на стійці двічі скористалася запасними патронами, дозволивши суперницям наблизитися впритул. Та й на дистанції француженка була далеко не найшвидшою, на останньому колі пропустивши вперед росіянку Світлану Міронову і німкеню Деніз Херрманн. Ще трохи позаду естафету передала норвежка Марте Олсбю Ройселанд, таким чином оформивши квартет претендентів на перемогу на екваторі гонки. Росія, Німеччина, Франція і Норвегія – всі в межах 13-ти секунд. Справжня битва біатлонних зубрів.

Юлія Джима провела свій етап досить надійно, відпрацювавши обидва рубежі з шести пострілів. Правда, суперниці при цьому помилялися недостатньо багато, щоб наша команда зуміла відіграти час і позиції – жіночу половину гонки Україна закінчила 11-ю з більш ніж хвилинним відставанням.

На жаль, чоловіча половина міксту настрою українським уболівальникам не додала. Етап Артема Прими складно назвати вдалим. Сам Артем напередодні зізнавався, що зараз відігравати на дистанції він поки не може – необхідно переварити навантаження новорічного тренувального збору та «розбігтися». А тому надія була в першу чергу на точність стрільби, та саме вона і підвела Приму. І якщо один запасний патрон в лежці навіть дозволив дещо скоротити час відставання від лідерів, то коло штрафу в стійці змусило нашу команду відмовитися від боротьби навіть за ТОП-10 – третій етап Україна завершила тільки 14-ю.

Окрасою ж цього відрізку гонки стала перестрілка в стійці чотирьох команд-лідерів, які на рубіж прийшли на відстані витягнутої руки один від одного. Росіянин Олександр Логінов, норвежець Йоханнес Дале і німець Бенедикт Долль допустили по одному промаху, а француз Фаб’єн Клод – два. Але принципово нічого не змінилося – чотири збірних, як і раніше, йшли в межах 20-ти секунд.

На четвертому етапі ситуація повторилася. Суперники поступово скорочували дистанцію один від одного, і вирішальну стійку також виконували вчотирьох. Лише дійові особи трохи змінилися. Росіянин Едуард Латипов встав на перший килимок, але відстрілявся не по-чемпіонськи – два промахи. Слідом норвежець Стурла Легрейд, який саме за рахунок стрільби є лідером чоловічого сезону за кількістю особистих перемог, теж допустив помилку. Німець Арнд Пайффер і зовсім пішов на штрафне коло, відкотивши Німеччину на п’яте місце.

І єдиним з конкурентів у боротьбі за «золото» міцні нерви продемонстрував француз Кантен Фійон Майє. Здавалося, доля поверне йому боржок за спринт, під час якого Кантен забув пройти одне штрафне коло, після чого не потрапив навіть в гонку переслідування. І тут він побіг на дистанцію першим, випереджаючи на вісім секунд не самих реактивних Легрейда і Латипова.

У своєму кращому стані Фійон Майє напевно не дозволив би цим опонентам навіть подумати про контактну боротьбу. Але кращий стан на даний момент Кантен, мабуть, не знайшов, зате норвежець, який відчув смак перемог, виявив в собі справжній інстинкт хижака. З кожним метром Стурла відігравав відставання від лідера, і до останнього кілометра трійка претендентів на перемогу возз’єдналася. Втім, ненадовго, оскільки деморалізований Фійон Майє лише позначив спробу втриматися за опонентами, але продовжилися ці потуги всього кілька десятків метрів. Француз відстав, а норвежець і росіянин помчали – розбиратися хто сильніший на фінішній прямій. Ось тільки умови вже були нерівними, оскільки Легрейд все третє коло провів в режимі шаленої погоні, а Латипов комфортно тримався за спиною норвежця. І коли росіянин зробив вирішальний ривок на початку фінішного коридору, відповісти скандинаву було вже нічим. Перший подіум російської збірної за більш ніж 30 гонок Кубка світу – і одразу переможний.

Українська команда на фініші міксту вирішувала більш скромні завдання. Дмитру Підручному на останньому етапі довелося згадати не найприємніші зразки чоловічих естафет попередніх сезонів, коли на вирішальному етапі від тебе вже мало що залежить. Втім, в естафетах кожна позиція приносить дорогоцінні залікові бали в Кубку націй. Свій етап Дмитро провів на одному рівні з біатлоністами команд-призерів, і боровся до останнього, обійшовши на фінішному кілометрі суперників з Польщі та Австрії. Капітан зробив максимум можливого, і навіть трохи неможливе, повернувши в команду в десятку найсильніших.

Зрозуміло, виходячи зі стартового складу збірної України і самі спортсмени, і тренери, і вболівальники сподівалися на більше. Віримо, що більше для наших біатлоністів буде вже на наступному, шостому етапі Кубка світу, який стартує в тому таки Оберхофі уже за два дні – в середу, 13-го січня.

БІАТЛОН. КУБОК СВІТУ2020/2021. П’ЯТИЙ ЕТАП

10 січня. Обергоф (Німеччина). Початок – 12:30

ЗМІШАНА ЕСТАФЕТА 2х6 км + 2х7.5 км
(по два вогневих рубежі на етапі)

1. Росія – (0+7) 1:08.21,7
2. Норвегія – (0+7) +0,7
3. Франція – (0+6) +12,1
4. Білорусь – (1+5) +50,3
5. Німеччина – (1+7) +1.06,0
6. Швейцарія – (0+7) +1.29,4
7. Італія – (0+8) +1.58,8
8. Фінляндія – (0+5) +1.59,7
9. США – (0+5) +2.02,9
10. Україна – (1+8) +2.15,9

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ