Юлія Ткач – чемпіонка Євроігор-2019!

На ІІ Європейських іграх-2019 у столиці Білорусі Мінську завершилися змагання у жіночій боротьбі. У складі збірної України спортивну честь синьо-жовтого прапора з великим успіхом захищали три представниці кафедри атлетичних видів спорту (завідувач – доцент Федір Загура) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – випускниці Юлія Хавалджи і Алла Черкасова та аспірантка Юлія Ткач. Перші двоє завоювали срібну і бронзову нагороди відповідно, про що ми уже розповідали, а Юля виборола золоту медаль. Тож борчині нашого Університету поклали до «синьо-жовтої» скарбнички повний комплект нагород. А ще одна випускниця ЛДУФК Марія Стадник, яка уже багато років виступає за збірну Азербайджану, принесла чергову медаль, цього разу «золоту», команді з Кавказу.

Чемпіонка світу-2014, дворазова чемпіонка Європи (2011 і 2012) та срібна призерка Перших Європейських ігор-2015 у Баку Юлія Ткач, змагаючись на континентальному мультиспортивному форумі в Мінську у ваговій категорії до 62 кг, у першій своїй сутичці чисто поклала на туше іспанку Лідію Перес, а потім перемогла з рахунком 6:1 золоту медалістку двох останніх чемпіонатів Європи серед молоді росіянку Марію Кузнєцову. А в півфіналі Ткач перемогла одну з найпринциповіших своїх суперниць, чинну чемпіонку світу і Європи Тайбе Юсейн із Болгарії. Протистояння вийшло неймовірно динамічним і багатим на технічні дії зі сторони обох борчинь. Однак гору взяла українка з перевагою у три бали – 11:8.

Суперницею аспірантки ЛДУФК у сутичці за «золото» Євроігор-2019 була азербайджанка, 25-річна Ельміра Ґамбарова, яка цьогоріч виграла «бронзу» чемпіонату Європи-2019, а тепер вперше боролася у фіналі континентального форуму. Втім, у вирішальному поєдинку у Ельміри мало що виходило. А точніше буде сказати, це Юля упродовж двох періодів, кожен з яких триває 3 хвилини, продемонструвала просто таки ідеальну роботу в захисті, не надавши суперниці навіть жодного шансу провести хоч якусь технічну дію. При цьому наша борчиня сама досить швидко заробила чотири бали, а далі майстерно, як то кажуть, на досвіді, «сушила» боротьбу, здобувши у такий спосіб перемогу з «сухим» рахунком 4:0.

Цікаво, що не зважаючи на здобуте «золото», Юля розклала власний виступ по поличках, не шкодуючи й критики на свою адресу: «Взагалі задоволена, адже я перемогла. Але, безперечно, були й помилки і є над чим працювати. Помилки тактичного характеру: десь перестояла, невчасно зробила атаку… будемо працювати, я розумію, де схибила. Проте, коли виходиш на килим, з хвилюванням важко впоратися. Напевно, у цьому вся суть спорту – проявляти себе в миті емоційного напруження, що не завжди вдається. Але помилки нас вчать, змушують рухатися далі, удосконалюватися. Адже й суперники теж не стоять на місці. Моє борцівське кредо: боротися, витрачаючи якомога менше зусиль і якомога ефективніше».

Окрім повного комплекту нагород, здобутих борчинями ЛДУФК, у активі жіночої збірної України з боротьби й «срібло» ще однієї львів’янки, 22-річної Оксани Лівач, яка змагалася у найлегшій ваговій категорії – до 50 кг. Впевнено пройшовши трьох суперниць поспіль, у фіналі галичанка, яка цьогоріч вже виграла чемпіонати Європи серед дорослих і юніорів, зустрілася з найтитулованішою з європейських представниць своєї ваги сьогодення. Випускниця нашого Університету Марія Стадник – чемпіонка Перших Європейських ігор-2019, семиразова чемпіонка Європи, чемпіонка світу-2009, призерка трьох Олімпіад («бронза» Пекіну-2008 та «срібло» Лондона-2012 і Ріо-де-Жанейро-2016) – народилася і вчилася боротися у Львові, але з низки причин (це окрема історія, у якій вина спортсменки майже рівна «0») перемоги приносить Азербайджану.

Пікантності ситуації додавав той факт, що Оксану Лівач так само як і її суперницю тренує чоловік Марії Стадник, срібний призер Олімпіади-2008 Андрій Стадник, який до всього є ще й членом виконавчого комітету Асоціації спортивної боротьби України.

Значно більший досвід та вища майстерність Марії робила саме її фавориткою фіналу. Одразу скажемо, що прогнози фахівців випускниця нашого Університету виправдала, як то кажуть, на всі сто відсотків. А найкраще про це свідчить підсумковий рахунок «золотої» сутички – 7:1 на її користь.

На фото: Андрій Стадник (у центрі) тренує свою дружину Марію
(у блакитній куртці) і Оксану Лівач (у жовтій куртці)

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ