Юлія Ткач – найкраща спортсменка Львівщини за підсумками лютого 2020 року

Новоспечену триразову чемпіонку Європи з вільної боротьби, аспірантку Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Юлію Ткач обрано переможницею на традиційному щомісячному голосуванні членів виконкому відділення Національного олімпійського комітету України у Львівській області, які належно оцінили її перемогу на чемпіонаті Європи-2020 з видів спортивної боротьби, що відбувся з 10-го до 16-го лютого у Римі.

У столиці Італії змагаючись у ваговій категорії до 62 кг, Юлія Ткач в 1/4 фіналу взяла гору над Веронікою Івановою із Білорусі з розгромним рахунком 12:2. Достатньо впевнено у півфіналі вона поборола й представницю Азербайджану Тетяну Омельченко – 4:0.

У фіналі на Юлю чекала титулована росіянка Інна Тражукова – чинна чемпіонка світу у вазі до 65 кг та багаторазова призерка континентальних форумів. До початку вирішальної сутички більшість фахівців віддавала перевагу росіянці, але українка у підсумку присоромила горе-оракулів. Боротьба на килимі була рівною та не надто результативною. Дівчата на двох упродовж шести хвилин заробили лише три бали. Однак перевага все ж залишилася за Ткач – 2:1.

Відзначимо, що для Юлії Ткач це вже третє «золото» на континентальних чемпіонатах. Раніше вона перемагала в німецькому Дортмунді і столиці Сербії Белграді – у 2011 та 2012 роках відповідно. У її колекції нагород й одне «срібло» (Рига-2016) і три «бронзи» (Баку-2010, Вантаа-2014, Нові Сад-2017), а також «золото» і «срібло» Європейських ігор – Мінськ-2019 та Баку-2015.

Нагадаємо, що у Римі бронзову нагороду Євро-2020 у ваговій категорії до 68 кг виборола випускниця Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського. А загалом на континентальному форумі в активі українок вісім медалей – одне «золото», три «срібла» та чотири «бронзи». Окрім Юлії Ткач і Алли Черкасової, срібними призерами стали Оксана Лівач (50 кг), Соломія Винник (55 кг) та Аліна Акобія (57 кг), бронзовими – Ангеліна Лисак (59 кг), Ірина Коляденко (65 кг) і Аліна Бережна-Стадник-Махиня (72 кг).

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ