Юлія Ткач – у фіналі Євро-2020 з боротьби. Алла Черкасова – бронзовий призер

У столиці Італії Римі, де триває чемпіонат Європи 2020 року з видів спортивної боротьби, вчора, 13-го лютого, на килимах Олімпійського центру «Матео Пелліконе» було розіграно перші п’ять комплектів медалей у змаганнях серед жінок. Друга половина нагород отримає своїх господарів сьогодні, 14-го лютого. Приємно констатувати, що з трьох представниць Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського двоє – Алла Черкасова та Юлія Ткач – уже гарантували собі місце на подіумі. Перша вчора стала бронзовим призерам, а друга сьогодні боротиметься у фіналі за «золото». Шансом здобути «бронзу» спробує скористатися Ірина Гусяк.

Нагадаємо, у перший день змагань Євро-2020 представниць прекрасної статі чемпіонка світу-2018 та Євро-2019 Алла Черкасова, змагаючись у ваговій категорії до 68 кг, свої виступи розпочала перемогою у дуже важкому протистоянні з вихованкою львівської школи боротьби Іриною Нетребою, яка уже кілька років на міжнародній арені представляє Азербайджан. У підсумку рефері зафіксував звитягу українки з мінімальною перевагою у один бал – 5:4.

Значно легше дався Черкасовій поєдинок чвертьфінальної стадії проти француженки Кумби Ларрок. Коли пролунав сигнал про завершення другого, заключного періоду, на табло горіли цифри 6:2 на користь українки. А от у півфінальній сутичці з росіянкою Ханум Велієвою Алла, на превеликий жаль, зазнала повного фіаско – рахунок 1:11 говорить сам за себе. Тож далі на неї чекав «бронзовий фінал».

Сутичка за третє місце проти Анни Садченко з Білорусі розпочалася для українки вкрай невдало. У першому періоді вона володіла перевагою і постійно тиснула на суперницю. Двічі Алла була близькою до того, аби відкрити лік набраним балам. Однак у першому епізоді забракло дещиці везіння, а в другому вона не тільки не змогла довести до логічного завершення свою атакувальну дію, а ще й пропустила контрприйом. Як наслідок, білоруска вийшла вперед – 2:0. А найгірше, Черкасова ще й отримала травму ноги і медикам довелося їй надавати допомогу.

В якийсь момент здалося, що Алла не зможе продовжити сутичку. Однак вкотре вона проявила свій справжній бійцівський характер та неймовірну жагу до перемоги. Накульгуючи, Черкасова продовжила боротися через біль і досить швидко зрівняла рахунок. А в другому періоді, додавши обертів, скрутила суперницю «в бублик» і спочатку заробила ще чотири бали, а довершила свою атаку, поклавши білоруску на лопатки – чиста перемога на туше! Тим самим свою багату колекцію нагород Алла Черкасова поповнила «бронзою» Євро-2020, яке, зважаючи на вище наведені чинники, нічим не поступається «золоту».

Повернеться із Риму додому з медаллю й одна з найтитулованіших борчинь в історії вітчизняної боротьби, багаторазова чемпіонка та призерка чемпіонатів світу і Європи, золота медалістка ІІ Європейських ігор-2019 у Мінську Юлія Ткач, яка змагається у ваговій категорії до 62 кг. Аспірантка ЛДУФК від самого початку домінувала в своїй ваговій категорії. Вона впевнено перемогла спортсменок з Білорусі та Азербайджану і тепер сьогодні у фіналі Юлю чекає дуже титулована росіянка Інна Тражукова, що є чинною чемпіонкою світу у вазі 65 кг, а також багаторазовою призеркою чемпіонату Європи.

Додамо, що у ваговій категорії до 53 кг спробує здобути медаль Євро-2020 наразі ще чинна володарка титулу Ірина Гусяк, але вона уже стовідсотково не зможе захистити звання найсильнішої на континенті. Вчора випускниця ЛДУФК зазнала поразки на шляху до фіналу, тож сьогодні у втішному турнірі максимум може розраховувати на «бронзу».