Юлія Ткач учетверте здобула медаль чемпіонату світу з жіночої боротьби

У Будапешті (Угорщина) підходить до свого завершення чемпіонат світу 2018 року з вільної, жіночої та греко-римської боротьби. У змаганнях жінок третю нагороду до скарбнички збірної України принесла аспірантка Львівського державного університету фізичної культури Юлія Ткач-Остапчук, яка виборола бронзову медаль у ваговій категорії до 62 кг.

Як ми вже розповідали, на світовому форумі у Будапешті Юлія спочатку з мінімальною перевагою взяла гору над німкенею Луїсою Хельгою Гердою Німеш (3:2), далі достатньо впевнено обіграла шведку Малін Юганну Маттссон (6:2), однак в 1/2 фіналу не втримала перевагу у три бали і зазнала прикрої поразки від японки Юкако Каваї – 3:4.

У сутичці за третє місце Юлія Ткач-Остапчук зійшлася з легендою європейської боротьби, чемпіонкою світу-2013, переможницею Перших Європейських ігор у Баку-2015 35-річною угорською борчинею Маріанною Састін. У непоступливому поєдинку за бронзову медаль проти господарки чемпіонату українка перемогла з рахунком 2:0, здобувши по балу в кожному з двох періодів.

Таким чином, дворазова чемпіонка Європи Юлія Ткач-Остапчук стала вже чотириразовою призеркою світових форумів: у 2013 році вона завоювала чемпіонський титул, торік виграла «срібло», а в 2015 році і тепер брала «бронзу». А новою чемпіонкою світу в категорії до 62 кг стала болгарка Юсейн Тайбе, котра у фіналі перемогла кривдницю нашої Юлі японку Юкако Каваї.

Тож додому з Будапешта жіноча збірна України повертається з трьома медалями. Годиною раніше за Юлію Ткач-Остапчук також на бронзову сходинку п’єдесталу пошани зійшла ще одна львів’янка Оксана Лівач, яка стала третьою у ваговій категорії до 50 кг. А напередодні, нагадаємо, лік українським нагородам у столиці Угорщини відкрила випускниця Львівського державного університету фізичної культури Алла Черкасова, яка виграла титул чемпіонки світу у ваговій категорії до 68 кг.