Юлія Ткач виграла престижний міжнародний турнір «Дан Колов – Нікола Петров» у Софії

У Болгарії з 28-го лютого по 3-є березня проходив традиційний міжнародний турнір «Дан Колов – Нікола Петров» з видів спортивної боротьби. Успішно на ньому виступили й представники кафедри атлетичних видів спорту (завідувач – доцент Федір Загура) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – Юлія Ткач та Алла Черкасова.

У ваговій категорії до 62 кг у жіночій боротьбі перемогу здобула Юлія Ткач. Зрозуміло, що чемпіонка світу та Європи Юлія Ткач від початку була у фаворитах турніру. Свою першу сутичку з польською борчинею Катажиною Мадровською Юлія виграла по балах з рахунком 10:0. Впевнено перемогла вона й у другій сутичці китаянку На Лу – 7:2. Далі львів’янка не віддала жодного балу давній знайомій Йоханні Маттсон зі Швеції – 5:0.

Сутичка за вихід до фіналу була непростою, адже суперницею Юлі була також дуже досвідчена та титулована спортсменка – дворазова чемпіонка Азії та багаторазова призерка всіх можливих азіатських чемпіонатів Aйсулу Тінібекова з Киргизстану. Про увесь драматизм розвитку подій на килимі упродовж усіх шести хвилин найкраще свідчить підсумковий результат – 11:10 на користь Юлії Ткач.

Фінал в категорії 62 кг став одним з найяскравіших на турнірі. Адже проти однієї чемпіонки світу та Європи вийшла інша. Болгарська борчиня Тайбе Мустафа Ясен – діюча чемпіонка світу та Європи. Проте цього разу з перевагою в один бал перемогу здобула Юлія Ткач – 4:3. Тож напевне логічно, що саме аспірантку ЛДУФК було визнано найтехнічнішою борчинею турніру.

«Дорога до мрії», – так назвала свою перемогу на міжнародному турнірі львівська борчиня. Дійсно, «золото» престижного турніру «Дан Колов – Нікола Петров» – це дуже вагома заявка на Токіо-2020. Адже цей турнір – з серії рейтингових, на ньому здобуваються важливі бали, за які приїхали змагатися чемпіони та призери світових першостей.

По завершенні турніру Юлія Ткач поділилася своїми емоціями з журналістами: «Це для нас дуже важливі змагання, де ми набираємо рейтингові очки до чемпіонату світу і Олімпійських ігор. Склад учасників був дуже сильним. У фіналі я перемогла чинну чемпіонку світу і господарку турніру».

Ще одна представниця ЛДУФК – чинна чемпіонка світу у ваговій категорії до 68 кг Алла Черкасова, яку було визнано найкращою спортсменкою 2018 року на Львівщині, цього разу здобула бронзову нагороду. Вона достатньо впевнено пройшла перших двох суперниць – американку Макей Еллен Кілті (11:3) та Блессінг Оборудуду з Нігерії (8:5).

Проте їй забракло одного балу (4:5), аби перемогти в півфіналі призерку чемпіонатів Азії Бактігул Балтаніязову з Узбекистану. Але без нагороди Алла не залишилася – у «бронзовому» фіналі вона переконливо, з рахунком 8:1, перемогла литовську борчиню, чемпіонку Нордичного чемпіонату Дануту Домікайтіте.