Юлія Хавалджи та Алла Черкасова – срібний і бронзовий призери Євроігор-2019. Юлія Ткач – у фіналі

На ІІ Європейських іграх-2019 у столиці Білорусі Мінську тривають змагання у жіночій боротьбі. У складі збірної України спортивну честь синьо-жовтого прапора з успіхом захищають три представниці кафедри атлетичних видів спорту (завідувач – доцент Федір Загура) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – випускниці Юлія Хавалджи і Алла Черкасова та аспірантка Юлія Ткач. Перші двоє уже завоювали срібну і бронзову нагороди відповідно, а остання сьогодні ввечері у фіналі спробує вибороти золоту медаль.

29-річна чемпіонка Європи-2011, бронзова призерка чемпіонату світу-2008 Юлія Хавалджи, яка нещодавно повернулась на килим, змагаючись у Мінську у ваговій категорії до 53 кг, впевнено дісталася півфіналу, де на неї чекала дуже непроста сутичка з титулованою росіянкою, переможницею двох останніх чемпіонатів континенту Стальвірою Оршуш. Лише на останніх секундах протистояння українка зуміла переломити хід зустрічі та вирвати перемогу з рахунком 7:4.

У фіналі Юлю чекала стара знайома – чемпіонка світу та чотириразова чемпіонка Європи Софія Маттссон зі Швеції. Спершу на килимі домінувала шведська спортсменка. Але в останню хвилину Юлія перехопила ініціативу на килимі і при рівному рахунку 6:6 перемогла за додатковим показником – останньою набрала технічний бал. Проте судді вирішили інакше – після протесту тренера скандинавки відібрали в українки два бали. Тож у підсумку перемогла Софія Маттссон – 6:4, а Юлія Хавалджи стала віце-чемпіонкою Євроігор-2019.

Проте випускниця Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Юлія Хавалджи довела, що на килим повернулась досвідчена спортсменка з олімпійськими амбіціями на Токіо-2020. І для вітчизняних вболівальників вона залишиться героїнею Євроігор-2019! Хоча сама віце-чемпіонка змагань в Мінську-2019 після фінального поєдинку ледве стримувала сльози й не приховувала свого засмучення: «Складно говорити... Золота медаль була майже в кишені. Дуже прикро. Я повинна була йти до кінця – до останньої секунди. Мені не треба було зупинятися. Так, це медаль, але вона не золота. Шкода.. Проте не будемо зупинятися! Проаналізуємо помилки й вірю, попереду лише нові перемоги».

У ваговій категорії до 68 кг 30-річна Алла Черкасова достроково завершила обидві сутички на шляху до півфіналу. Спершу ще одній випускниці нашого Університету знадобилося трохи більше одного періоду, щоб зробити потрібні 10:0 над італійкою Сарою Да Коль, а згодом перемогла з рахунком 12:2 бронзову призерку Олімпіади-2008 Аґнєшку Віщек із Польщі.

На жаль, у півфіналі українка трішки, двома балами, поступилась дворазовій чемпіонці Європи росіянці Анастасії Братчиковій – 2:4. Але без нагороди Євроігор-2019 Алла не залишилася. У сутичці за третє місце Черкасова достатньо впевнено перемогла представницю Швеції Єнні Франссон з рахунком 6:2 і зійшла на «бронзову» сходинку п’єдесталу пошани.

По завершенні змагань Алла Черкасова поділилася враженнями від свого виступу: «Відчуття шикарні! Кожна сутичка вчора й сьогодні була дуже важкою, тому, переконана, що повернутися додому з медаллю Європейських ігор будь-якого ґатунку – це вже перемога. Зараз трішечки відпочинемо, залікуємо травми, а потім розпочнемо підготовку до ліцензійного чемпіонату світу. Головна мета – Токіо-2020, тож, треба працювати й працювати».

Також повернеться додому з медаллю й аспірантка ЛДУФК Юлія Ткач. Питання лише у тому, з якою саме... Чемпіонка світу-2015, дворазова чемпіонка Європи і срібна призерка Перших Європейських ігор-2015 у Баку, змагаючись вчора у ваговій категорії до 62 кг, вийшла на континентальному мультиспортивному форумі в фінал. Юлія спершу чисто поклала на туше іспанку Лідію Перес, а потім перемогла з рахунком 6:1 переможницю двох останніх чемпіонатів Європи серед молоді росіянку Марію Кузнєцову. А в півфіналі Ткач перемогла одну з найпринциповіших своїх суперниць, чинну чемпіонку світу і Європи Тайбе Юсейн із Болгарії – 11:8.

Суперницею аспірантки ЛДУФК завтра ввечері у сутичці за «золото» Євроігор-2019 буде азербайджанка, 25-річна Ельміра Ґамбарова, яка цьогоріч вигравала «бронзу» чемпіонату Європи, а тепер зробила ще мінімум один крок вперед.