Юлія Хавалджи – у фіналі Євроігор-2019. Алла Черкасова боротиметься за «бронзу»

На ІІ Європейських іграх-2019, що тривають у столиці Білорусі Мінську, стартували змагання у жіночій боротьбі. Обидві українки, які вийшли на килим у перший день змагань представниць прекрасної статі континентального мультиспортивного форуму – випускниці кафедри атлетичних видів спорту (завідувач – доцент Федір Загура) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Юлія Хавалджи та Алла Черкасова, ведуть безпосередню боротьбу за медалі.

У першій своїй сутичці в Мінську, 1/8 фіналу, 29-річна чемпіонка Європи-2011, бронзова призерка чемпіонату світу-2008 Юлія Хавалджи (вагова категорія до 53 кг) іспанку Марину Руеду перемогла за 57 секунд з рахунком 10:0 (дострокова технічна перемога), а в другій, на стадії чвертьфіналу, досвідчену угорку Мерседес Денеш із Угорщини, яка була чемпіонкою Європи серед кадетів 2012 року, розгромила 10:2.

Значно складнішим для Юлії Хавалджи, яка нещодавно повернулась на килим, видався півфінал з титулованою росіянкою, зокрема переможницею двох останніх чемпіонатів континенту Стальвірою Оршуш. Лише на останніх секундах протистояння українка зуміла переломити хід зустрічі та вирвати перемогу з рахунком 7:4. Тож Юлія Хавалджи виходить до фіналу Євроігор-2019, де сьогодні, 27-го червня, боротиметься проти Софії Маттссон зі Швеції.

Ще одна випускниця ЛДУФК, 30-річна чинна чемпіонка світу і Європи Алла Черкасова (вагова категорія до 68 кг) достроково завершила обидві сутички на шляху до півфіналу. Спершу Аллі знадобилося трохи більше одного періоду, щоб зробити потрібні 10:0 над італійкою Сарою Да Коль, а згодом перемогла з рахунком 12:2 бронзову призерку Олімпіади-2008 Аґнєшку Віщек із Польщі. На жаль, у півфіналі українка трішки, двома балами, поступилась дворазовій чемпіонці Європи росіянці Анастасії Братчиковій – 2:4. Тепер Алла Черкасова сьогодні ввечері у «малому» фіналі боротиметься за бронзову медаль з переможцем сутички Бусе Тосун (Туреччина) – Йєнні Франссон (Швеція).

Нагадаємо, у турнірі з жіночої боротьби на ІІ Євроіграх-2019 у Мінську виступатиме ще одна представниця нашого Університету, 29-річна аспірантка Юлія Ткач, яка змагатиметься у ваговій категорії до 62 кг. Її першою суперницею буде іспанка Лідія Перес Туріно. В разі перемоги у цій сутичці, в чвертьфіналі на українку чекатиме протистояння з росіянкою Марією Кузнєцовою.