Кабмін продовжив адаптивний карантин до 31-го жовтня

Кабінет міністр України підтримав постанову про продовження адаптивного карантину до 31-го жовтня. Про це на засіданні уряду напередодні, 26-го серпня, заявив Денис Шмигаль. Зазначимо, що нова постанова діятиме з 1-го вересня до 31-го жовтня. 

Регіони при цьому й надалі продовжать ділити на чотири зони за рівнем поширення коронавірусу. На засіданні міністри проголосували за продовження карантину одностайно.

Тобто в Україні і надалі, залежно від епідемічної ситуації, будуть встановлювати «зелені», «жовті», «помаранчеві» та «червоні» рівні небезпеки. Рівень встановлюватиметься автоматичною системою і затверджуватиметься комісіями з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ і НС).

Проте з 1-го вересня посилюють обмеження у «зеленій» зоні, тобто там, де найкраща ситуація. Кабмін забороняє у «зелених» зонах проведення дискотек, роботу нічних клубів, закладів громадського харчування з організацією дозвілля. Уряд вважає, що такі заклади не дотримуються карантинних умов та сприяють поширенню вірусу серед молоді.

Також забороняється проведення концертів. Але виняток роблять для тих закладів культури, для яких проведення концертів упродовж останнього року є основним видом діяльності.

«Карантин в Україні подовжується до 31-го жовтня 2020 року. Також посилюються обмежувальні заходи на території регіонів. Це пов’язано з різким зростанням кількості випадків коронавірусної хвороби. Нам необхідно зрозуміти, що всі ми опинилися в новій реальності і вона диктує нові правила та необхідність суворо дотримуватися заходів безпеки», – заявив очільник Міністерства охорони здоров’я Максим Степанов.

Міністр МОЗ також зазначив, що документ дає органам місцевого самоврядування право на доступ до даних електронного сервісу «Дій вдома» – для поточного контролю осіб, що підлягають самоізоляції або обсервації, та осіб, які порушили правила карантину.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ