Кафедра олімпійської освіти – співорганізатор конференції 100-річчя ЗУНР (Фото)

Вчора, 8-го листопада, у Львові, в Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського, з нагоди 100-річчя ЗУНР відбулася наукова конференція «Західно-Українська Народна Республіка в контексті української та європейської історії». Захід організували і провели кафедра олімпійської освіти Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові та Комісія тіловиховання і спорту імені Івана Боберського Наукового товариства імені Тараса Шевченка.

На конференції обговорили актуальні питання з історії ЗУНР. Серед доповідачів виступили викладачі нашого вишу – доктор історичних наук, професор кафедри хореографії та мистецтвознавства Дмитро Білий та кандидат історичних наук, доцент кафедри олімпійської освіти Андрій Сова.

Дмитро Білий у своєму виступі приділив увагу взаємозв’язкам українців Галичини і Кубані наприкінці ХІХ – на початку ХХ століття, зокрема наголосивши на створенні єдиного національного простору.

У свою чергу Андрій Сова торкнувся маловідомих сторінок військово-політичної діяльності Івана Боберського у 1918–1924 рр. Він наголосив, що у цей період Іван Боберський редагував «Вісник Державного Секретаріату Військових Справ» ЗУНР, зробив перші кроки для заснування військового картографічного інституту, записував спогади, вів щоденник, збирав документи, світлини та інші матеріали про українську національно-визвольну боротьбу, проводив відповідну роботу по створенні української військової термінології, однострою для Галицької Армії, збирав кошти у Канаді на українську справу тощо. Значною заслугою Івана Боберського було й те, що він вів щоденникові записи, які є важливим джерелом для відтворення подій цієї славної сторінки української історії.

У ході конференції присутні, серед яких були й студенти першого курсу факультету фізичної культури і спорту нашого університету, змогли ознайомитися та обговорити й інші наукові доповіді.

Після виступів та обговорення всі бажаючі змогли ознайомитися з експозицією та раритетами музею Михайла Грушевського.

Тарас Дніпровський
Фотографії Романа Метельського, Олени Ляхович та Андрія Сови