Катерина Крива – бронзовий призер етапу «Karate 1 Premier League» у Стамбулі

Минулими вихідними у Стамбулі (Туреччина) відбувся черговий старт сезону-2018 для національної збірної команди України з карате – «Karate1 Premier League – Istanbul 2018». У цьому представницькому турнірі взяли участь майже півтисячі спортсменів із понад 30-ти країн світу. Збірна України повернулася додому з двома нагородами. Одну з них, бронзову, змагаючись у ваговій категорії до 50 кг, здобула випускниця Львівського державного університету фізичної культури, чемпіонка Європи-2017 Катерина Крива.

Як розповів нашому сайту тренер Катерини, старший викладач кафедри фехтування, боксу і національних одноборств ЛДУФК Ігор Богдан, шлях до золота його підопічній відразу перегородила спортсменка з Китайського Тайбея Шьяю-Шуанг Гу, якій наша каратиста поступилася з рахунком 1:4. Однак завдяки тому, що кривдниця Кривої пробилася до фіналу, Катерина отримала шанс поборотися за «бронзу» і скористалася нам на усі сто відсотків. На шляху до третьої сходинки п’єдесталу пошани вона почергово взяла гору над іспанкою Бертою Монтанер (2:0), Бусрою Тосун із Туреччини (3:0) і представницею Марокко Аїші Сайя (3:0).

Змагалися на «Karate1 Premier League – Istanbul 2018» й магістрант ЛДУФК Анастасія Мястковська та ще одна випускниця нашого вишу Галина Мельник. На жаль, вони поступилися своїм опоненткам з Італії вже у першому та другому коліах попереднього раунду турніру відповідно.

А золоту медаль для України в Стамбулі виборов львів’янин Станіслав Горуна, якому не було рівних у ваговій категорії до 75 кг. Підопічний заслуженого тренера України Антона Нікуліна на шляху до тріумфу спочатку переміг суперника з Йорданії Хатема Алдвейка, потім – японця Юту Морі, італійця Ахмеда Ель-Шараба, турка Ермана Ельтемура і, нарешті, в фіналі іранця Бахмана Гончеха Асгарі.

Зазначимо, що у турнірах «Karate 1 Premier League» можуть брати участь тільки спортсмени, які входять до ТОП-100 рейтингу Міжнародної федерації карате (WKF). А участь у них є важливою для здобуття рейтингових очок, які впливають на можливість потрапляння на ХХХІІ літні Олімпійські ігри-2020 в Токіо.

Додамо, що відбір на олімпійський турнір каратистів у Токіо-2020 стартує 6-го липня нинішнього року. А перше змагання боротьби за путівки на Ігри-2020 за участю українців відбудеться на початку вересня 2018 року у Берліні (Німеччина) – черговий етап «Karate1 Premier League».

Іван Дупнак