Катерина Крива зупинилася за крок до «бронзи» на етапі Karate 1-Premier League у Стамбулі

У Стамбулі (Туреччина) завершився перший великий турнір з карате в олімпійському сезоні-2021 – Karate 1-Premier League Istanbul. У ваговій категорії до 50 кг жіночого куміте випускниця Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Катерина Крива зупинилася за крок до медального подіуму, зазнавши невдачі у «бронзовому» фіналі.

Катерина Крива (№14 світового рейтингу) на звітних змаганнях стартувала з впевненої перемоги над полькою Марією Кернер (4:0), після чого потрапила на рейтинг-лідера цієї вагової категорії, чемпіонку світу і багаторазову чемпіонку Європи Серап Озчелік з Туреччини. Туркеня перемогла 3:1, але, вийшовши до фіналу (в якому також виграла), дала шанс Катерині поборотися за «бронзу».

У першій сутичці втішного турніру вихованка старшого викладача кафедри фехтування, боксу і національних одноборств ЛДУФК Ігоря Богдана виграла з рахунком 2:1 в азербайджанки Мадіни Садігової. А в безпосередній сутичці за бронзову нагороду суперницею Катерини була №1 світового рейтингу Сара Бахманьяр з Ірану – бронзова призерка чемпіонату світу-2018, дворазова переможниця серії турнірів Karate 1-Premier League у 2019 році, якій на цьому тижні виповниться 22 роки.

Перемогу здобула Сара Бахманьяр з рахунком 4:0. Таким чином, Катерина Крива посіла п’яте місце на цьому турнірі.

Зазначимо, що для Катерини це був четвертий виступ на етапі Karate 1-Premier League в Стамбулі. У 2014 році вона стала сьомою, у 2016 – другою, а в 2018 – третьою.

У категорії до 50 кг боролося й студентка третього курсу факультету фізичної культури і спорту нашого вишу Соломія Кміть, яка поступилася з мінімальним рахунком 3:4 Нурані Алієвій з Азербайджану і завершила свій виступ уже після першої сутички. Четвертокурсниця цього ж факультету Діана Шостак, що змагалася у ваговій категорії до 61 кг, стартувала з перемоги з рахунком 2:0 над німкенею Анною Міггов. Однак вже у наступному колі з аналогічним підсумком поступилася Ані Ленард із Хорватії. А випускниця ЛДУФК Галина Мельник (вага до 68 кг) дісталася третього кола. Здолавши почергово Хіру-Нур Касатуру з Туреччини (8:1) та хорватку Леу Вукою (7:3), вона зазнала прикрої поразки з мінімальним рахунком 2:3 у сутичці з Іриною Зарецькою з Азербайджану, яка в підсумку виборола «бронзу».

Загалом каратисти збірної України здобули у Стамбулі дві медалі – «срібло» Різвана Талібова (вага понад 84 кг) з Чернівців та «бронзу» одеситки Анжеліки Терлюги (вага до 55 кг). Натомість Аніта Серьогіна (вага до 61 кг) з Чорноморська Одеської області, як і Катерина Крива, зупинилась за крок до бронзової нагороди, посівши п’яте місце.

Додамо, що наступний етап Karate 1-Premier League має пройти у Лісабоні (Португалія) з 30-го квітня по 2-е травня.