Кирило Шевченко – чемпіон світу з шахів серед студентів

Ім’я Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського знову яскраво загриміло на міжнародній арені. На цей раз на чемпіонаті світу серед студентів з онлайн шахів, де змагалися майже 1000 учасників з 317 університетів 84 країн. У супер-фіналі ЛДУФК протистояли по два представники з університету Міссурі (США) і університету Сент-Луїсу (США), а також один з університету Загреба (Хорватія). Отож, перемогу здобув студент ІІ курсу нашого Університету Кирило Шевченко, ставши першим в історії України чемпіоном світу серед студентів із онлайн шахів.

Перший в історії чемпіонат світу серед студентів з онлайн шахів відбувався у два етапи – відбірковий і фінальний. Відбірковий етап відбувся 20-21-го березня за швейцарською системою в 12 турів (щодня по 6 турів). Всіх учасників було поділено на 6 груп приблизно однакової сили гравців і тільки їх переможці отримали право грати 25-го березня в супер-фіналі.

Другий ігровий день відбіркового турніру був особливо напруженим. Через дискваліфікацію одного з гравців, шахістам, які з ним зіграли, додали втрачені бали, тому перед 7-м туром студент ІІ курсу ЛДУФК Кирило Шевченко опинився на 5-му місці. Перед останнім туром потрапив у квартет лідерів, а перемога в останньому турі у грі з міжнародним майстром з Грузії забезпечила вихід Кирилу Шевченку у фінал.

В супер-фіналі змагалися переможці кожної з шести груп, серед яких відомі гросмейстери та міжнародний майстер, з якими Кирилу неодноразово доводилось зустрічатись в «живих» шахах. Студент нашого вишу з першого туру захопив лідерство в супер-фіналі і впевнено виборов перемогу.

«Я був третім сіяним за стартовим рейтингом, мав розпочинати дві партії чорними фігурами. В перших двох партіях здобув перемогу, в третій була прикра поразка білими від міжнародного майстра з Нідерландів Кевішвілі Роббі внаслідок так званого «маусліпу», що є невід’ємною частиною поразок багатьох шахістів в онлайн-змаганнях. Останні два тури супер-фіналу виявились надважливими, адже я мав зустрітися з двома російськими міжнародними гросмейстерами, які представляють університет Міссурі і були рейтинг-фаворитами турніру – Григорієм Опаріним та Михаїлом Антіповим. Після перемоги над Опаріним, відповідальність була дуже висока, адже остання партія була з екс-чемпіоном світу до 20 років. В попередній кваліфікації за вихід в фінал у бліцу я програв йому білими фігурами і втратив шанси на вихід в фінал. Отже, остання – іспанська партія, Берлінський варіант, відомий ще з часів матчу Каспаров-Крамнік 2000 року. Проте я вирішив не йти в ту саму Берлінську стіну, а зіграв в гамбітному стилі 6.Сa4!?. Напевно, суперник цього не очікував, і вже з 7-го ходу почалася самостійна гра. Надалі Антіпов запропонував мені жертву двох пішаків за ініціативу, але я розсудив за краще взяти одну та перейти в досить приємний ендшпіль, в якому й здобув таку важливу перемогу. Дякую всій університетській громаді ЛДУФК за віру в мене та підтримку. Я дуже радий, що став переможцем І-го чемпіонату світу серед студентів саме для Українського вузу!» – зазначив Кирило Шевченко.

«Це історична подія для нашого «зоряного» Університету з кількох причин. По-перше, ми єдина команда з України, яка взяла участь в цьому міжнародному спортивному форумі. По-друге, за кількістю учасників, ми ввійшли до трійки найчисельніших команд турніру (серед 317 університетів з 84 країн світу). По-третє, наш студент Кирило Шевченко став першим в історії чемпіоном світу серед студентів зі швидких шахів (рапід)» – резюмував капітан і тренер команди ЛДУФК імені Івана Боберського Антон Литвинець.

Отож, вітаємо Кирила Шевченка і всю шахову спільноту Університету й України з цією феноменальною перемогою та бажаємо спортивного гарту, успіху у майбутніх турнірах!